Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy możecie napisać (opisać) czy da radę w łazience przy głównej sypialni pod oknem zrobić kibelek i bidet? Na jakiej wysokości od podłogi zaczyna się okno?

 

Witam

Lazienki sa na tyle ustawne, ze wszystko sie da tam zrobic i wstawic, rowniez wc i bidet pod oknem, pion kanalizacji jest bardzo blisko. Na gotowo parapet okna mamy 129cm od podlogi. My jednak nie zamontowalismy bidetu,testowalem go i osobiscie uwazam to za niepotrzebny gadzet. Wole miec szersza kabine prysznica.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawym rozwiazaniem jest wspolny prysznic dla lazienki ogolnej i lazienki przy sypialni. Warto rozwazyc taki pomysl. W naszym przypadku raczej sie sklonimy do takiego rozwiazania. Dzieki temu zaoszczedzamy jeden prysznic i kilka metrow kwadratowych w lazience.

 

A mozesz cos blizej na ten temat powiedziec?Czy chodzi ci po prostu o kabine w jednej z lazienek czy moze jakos miedzy lazienkami?Interesuje mnie ten temat bo tez chce zaoszczedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz cos blizej na ten temat powiedziec?Czy chodzi ci po prostu o kabine w jednej z lazienek czy moze jakos miedzy lazienkami?Interesuje mnie ten temat bo tez chce zaoszczedzic.

 

My jestemy dopiero na etapie zalewania stropu. Kwestia ostateczna scianek dzialowych to temat za 2-3 tygodnie, niemniej jednak propozycja zaprezentowana kilka postow wyzej ktora zalaczam:

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=434219699953666&set=a.434219483287021.95932.184332828275689&type=3&theater

 

wydaje sie bardzo rozsadnym rozwiazaniem. Tak jak pisalem wczesniej, oszczednosc kilku metrow kwadratowych oraz zastosowanie niecodziennego rozwiazania przemawia nad przemysleniem tego tematu. "Fajna kobieto" a jak u Was postepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do juz mieszkajacych zreszta do budujacych rowniez jak rozwiazaliscie ustawienie sanitariatow w lazience przy sypialni?Nie mam pomyslu jak ustawic bidet kibelek wanne prysznic i jeszcze gdzie w tym wszystkim zmiescic umywalke z szafka zeby to jakos w miare wygladalo?Moze bedzie ktos tak mily i wkleilby zdjecie jak to rozwiazal....?Plisssssssssssssssss...................................

 

Nie wyobrażam sobie, aby w którejś z łazienek (zachowując oryginalne rozmiary) umieścić wszystkie wymienione przez Ciebie sanitariaty. Łazienki wbrew pozorom nie są jakieś kosmicznie duże aczkolwiek na pewno większe niż blokowe klitki.

 

My to rozwiązaliśmy w następujący sposób:

Łazienka przy sypialni

narożna wanna (155 x 155)

kibelek

dwie umywalki

 

Łazienka ogólnodostępna

kabina prysznicowa (100 x 140)

kibelek

bidet

umywalka

 

Może prowizoryczne rysunki pomogą :)

 

lazienki-page-02.jpg

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie popiesci to sie wszystko zmiesci.A tak powaznie to zrezygnowalismy z tej pseudo pralni wiec automatycznie kilka dodatkowych metrow przybedzie.Problem tkwi w tym ze ta druga lazienka bedzie nalezala do dzieci a one chca koniecznie i wanne i kabine.Gdyby stanelo tylko na kabinie zyskalibysmy wieksza lazienke to przysypialniana.Poki co negocjuje z dzieciakamihttp://forum.muratordom.pl/images/icons/icon12.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna kobieta, ile ludzi tyle potrzeb :)

moim głównym założeniem było to, żeby łazienki były przestronne- mam dość tych blokowych klitek gdzie właśnie trzeba popieścić żeby wszystko się zmieściło :)

wychodzę z założenia, że jak będę chciała skorzystać z prysznica to pójdę do łazienki ogólnodostępnej a dzieciom też nie zabronię popluskać się w "naszej" wannie :) ale wiadomo, każdy ma swoją wizję :) jak dla mnie łazienki mogłyby być ciut większe, ale... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma hehe :)

 

pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z budujących, ze względu na podciąg w garażu, miał problem z zamontowaniem napędu bramy?

mój kierownik budowy mówi, że może być problem, gdyż ze względu na podciąg jest bardzo mało miejsca na prowadnice bramy i napędu, chyba że obniży się samą bramę garażową, u mnie akurat ze względu na samochód, nie wchodzi to w ogóle w rachubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z budujących, ze względu na podciąg w garażu, miał problem z zamontowaniem napędu bramy?

mój kierownik budowy mówi, że może być problem, gdyż ze względu na podciąg jest bardzo mało miejsca na prowadnice bramy i napędu, chyba że obniży się samą bramę garażową, u mnie akurat ze względu na samochód, nie wchodzi to w ogóle w rachubę

 

Nie wiem ile masz tam miejsca ale w poprzednim domu też miałem ten problem. Nie pamiętam ile miałem miejsca ale między 10cm a 15cm i hormann ma specjalną prowadnicę, którą właśnie stosuje się w takich przypadkach. Dopłata była chyba 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z budujących, ze względu na podciąg w garażu, miał problem z zamontowaniem napędu bramy?

mój kierownik budowy mówi, że może być problem, gdyż ze względu na podciąg jest bardzo mało miejsca na prowadnice bramy i napędu, chyba że obniży się samą bramę garażową, u mnie akurat ze względu na samochód, nie wchodzi to w ogóle w rachubę

 

U nas wszystko jak w projekcie i z montażem bramy nie było problemu-

brama: Wiśniowski, napęd: Nice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że wy macie wersję 3 my planujemy wersję 4. Te 3500szt. to razem z działówkami 11,5 czy tylko 25cm?

 

Wlaśnie... my przeoczyliśmy tą wersję 3. Niestety mamy 4 i nie za bardzo nas to cieszy. Boli nas niewykorzystana przestrzeń za garażem i maly wykusz. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie wybrali wersję 3, bowiem i tak obrys budynku określający warunki jest taki sam. Macie pomysł na zagospodarowanie tyłu budynku za garażem? To i tak jest temat za kilka lat, ale może już teraz ma ktoś pomysł warty rozważenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie... my przeoczyliśmy tą wersję 3. Niestety mamy 4 i nie za bardzo nas to cieszy. Boli nas niewykorzystana przestrzeń za garażem i maly wykusz. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie wybrali wersję 3, bowiem i tak obrys budynku określający warunki jest taki sam. Macie pomysł na zagospodarowanie tyłu budynku za garażem? To i tak jest temat za kilka lat, ale może już teraz ma ktoś pomysł warty rozważenia??

 

Mnie niestety ogranicza powierzchnia zabudowy max 156m2. Planujemy poszerzyć garaż o 1,3m bo jest bardzo wąski i likwidacja pokoju/gabinetu będzie tam garderoba córki z wejściem z pokoju. Jest nas trójka + 2 psy tak więc powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...