Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

interesuje mnie, czy ktos z Was podnosil poddasze? mamy plan na 1 pustaka wiecej. czy to wystarczy? moze lepiej dac 2? jak podniesienie wplynie na wyglad zewnetrzny? ja jestem za 2 pustakami dzieki ktorym poddasze bedzie mozliwe do zagospodarowania. dodatkowy atut to taki, ze strop bedzie lany na calej powierzchni (nawet nad lazienka, gdzie w projekcie mial byc deskowany). Edytowane przez Kasjopea_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani pomocy.. widzę że u jednych nad schodami widać podciąg u innych go nie widać jest jakby wtopiony w sufit lub go nie ma.. u nas dziś oznajmiono że widoczny będzie a strasznie mi sie to nie podoba.. wiecie o co chodzi? z góry dzieki za info

 

 

Już chyba kiedyś pisałam Ci w tym temacie i nawet wklejałam zdjęcie.

 

U nas ten podciąg wystaje- kierownik nie chciał zgodzić się, aby podciąg "schowany był" w stronie. Aby było zabawniej to w projekcie zostało to tak właśnie rozwiązane i w takim przypadku podciąg powinien wystawać tylko 9 cm a nie 25cm. On miał swoje argumenty, żeby tak zrobić- na początku nie chciałam się na to zgodzić.. ale na dzień dzisiejszy w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Wklejam zdjęcie świeżo po tynkowaniu, trochę widać ten podciąg.

2012-06-20%252020.00.00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieśliśmy o 1 pustak.

Przyznam szczerze, że nie mierzyłam ile ma w najwyższym punkcie. Tak czy owak- ja mam coś ok 180cm wzrostu, mąż ciut więcej i spokojnie na środku poddasza możemy stanąć wyprostowani i chyba jeszcze miejsce nad głową jest :) Niestety nie mam zdjęć z poddasza- ani teraz po ociepleniu ani w trakcie budowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Luminda, dzięki za szybką reakcję :) no wlasnie podobno zgodnie z projektem ma byc on widoczny, a ja zasugerowałam sie wizualizacja ze strony mg projekt bo tam podciągu nie widać. No wlasnie mowa była cos ok 10cm :) dzieki super że juz otynkowaliście :) my w PT zalewamy pierwszy strop :)

 

Już chyba kiedyś pisałam Ci w tym temacie i nawet wklejałam zdjęcie.

 

U nas ten podciąg wystaje- kierownik nie chciał zgodzić się, aby podciąg "schowany był" w stronie. Aby było zabawniej to w projekcie zostało to tak właśnie rozwiązane i w takim przypadku podciąg powinien wystawać tylko 9 cm a nie 25cm. On miał swoje argumenty, żeby tak zrobić- na początku nie chciałam się na to zgodzić.. ale na dzień dzisiejszy w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Wklejam zdjęcie świeżo po tynkowaniu, trochę widać ten podciąg.

2012-06-20%252020.00.00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również pomieszczenie pod schodami obnizylismy :)

 

 

Zrezygnowaliśmy z pralni na piętrze i zrobiliśmy takie malutkie pomieszczenie gospodarcze pod schodami- obniżylismy tam posadzkę dzięki czemu łatwiej będzie z niego korzystać. Uważam, że to był dobry pomysł :)

W planach mają tam stanąć dwie pralki, nieduży zasobnik na wodę.. a i znajdzie się miejsce na półki z jakimiś pierdółkami :)

 

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Luminda, dzięki za szybką reakcję :) no wlasnie podobno zgodnie z projektem ma byc on widoczny, a ja zasugerowałam sie wizualizacja ze strony mg projekt bo tam podciągu nie widać. No wlasnie mowa była cos ok 10cm :) dzieki super że juz otynkowaliście :) my w PT zalewamy pierwszy strop :)

 

hahaha, ja też zasugerowałam się wizualizacjami na stronie MG Projektu :) ale także widziałam tutaj na forum u kogoś niski ten podciąg- nie wiem czy taki efekt został uzyskany przez obniżenie sufitu czy jakoś inaczej.

Co prawda ten temat przerabialiśmy ponad rok temu, ale wydaje mi się, że właśnie w projekcie było, że belki terrivy mają się chować w podciągu a nie na nim leżeć. U nas kierbud tłumaczył nam, że tak jest bezpieczniej i że on nie wyobraża sobie zalewać podciąg z belkami w środku :)

 

również pomieszczenie pod schodami obnizylismy :)

 

i jak? mi się wydaje, że to super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo no właśnie- wiedziałam, że gdzieś to widziałam :)

 

no i teraz pytanie jak on jest zrobiony- podejrzewam, że jest "wciągnięty" w strop i dlatego widać go tylko tyle.

a jak jest w projekcie to nie wiem, zakręciłam się- w chwili wolnej sprawdzę to jeszcze raz.. choć w moim przypadku to i tak nic nie da hahaha :)

 

czuszka a pozostałe podciągi jak u Ciebie wyglądają? Np. ten w jadalni czy garażu? Też takie niskie czy standard na 25cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłam kwestię podciągu nad schodami!!!!

Dla wszystkich co są na tym etapie to ważna informacja, bo jeszcze można coś zmienić :))

 

Otóż podciąg o przekroju 25 x 25 jest częściowo wciągnięty w strop i dlatego z sufitu powinno wystawać te 9 cm :)

 

Na potwierdzenie zdjęcie z projektu :)

 

20120926_131620.jpg

 

Juster - walcz o ten podciąg :) :) :) niech robią jak w projekcie :)

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garażu jest podciąg po byku

[ATTACH=CONFIG]138642[/ATTACH]

a w jadalni narazie nie mogę znaleść na zdjeciach.

 

W garazu wyszedl podciag-gigant, nad schodami u nas wystaje 2 cm, a w kuchni i jadalni nie widac wcale :). Kierbud cos nakombinowal, naobliczl i oznajmil, ze sie da - no i sie dalo. Walczcie o to, bo podciagi nie wygladaja ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomocy.. widzę że u jednych nad schodami widać podciąg u innych go nie widać jest jakby wtopiony w sufit lub go nie ma.. u nas dziś oznajmiono że widoczny będzie a strasznie mi sie to nie podoba.. wiecie o co chodzi? z góry dzieki za info

 

Witam

Przesylam foto podciagu na poszczegolnych etapach. U nas wystaje z sufitu 9cm i gdyby byl wyprowadzony jeszcze nizej, to przy moim wzroscie (prawie 2m) nie moglbym wejsc wyprostowany po schodach. Podciag nie wchodzi w terrive, tylko z jednej strony do niej przylega, a podloge z drugiej strony podciagu zbroilismy i zalewalismy pozniej. To, ze wystaja podciagi z sufitu, ani nie jest specjalnie widoczne ani nikomu nie przeszkadza.

 

pozdrawiam

schody podciag.jpg

schody podciag2.jpg

schody podciag3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku sufit jest równy nad schodami-strop akerman zamiast terrivy, w jadalni podciąg widać, ale nie przeszkadza nam to, bowiem zaaranżujemy coś z karton-gipsu.

 

Mam inne pytanie:

Czy jest sens zagospodarować poddasze nad garażem? Jak to wygląda w rzeczywistości? Mam plan, by można było wrzucić sobie mało użytkowane rzeczy właśnie pod dach nad garażem, np. choinka itp. Co Wy na to? Ktoś miał taką koncepcję?

Edytowane przez Kasjopea_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku sufit jest równy nad schodami-strop akerman zamiast terrivy, w jadalni podciąg widać, ale nie przeszkadza nam to, bowiem zaaranżujemy coś z karton-gipsu.

 

Mam inne pytanie:

Czy jest sens zagospodarować poddasze nad garażem? Jak to wygląda w rzeczywistości? Mam plan, by można było wrzucić sobie mało użytkowane rzeczy właśnie pod dach nad garażem, np. choinka itp. Co Wy na to? Ktoś miał taką koncepcję?

my robimy tam własnie taki schowek. nie wiem czy na choinkę :-) ale np. na opony....itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku sufit jest równy nad schodami-strop akerman zamiast terrivy, w jadalni podciąg widać, ale nie przeszkadza nam to, bowiem zaaranżujemy coś z karton-gipsu.

 

Mam inne pytanie:

Czy jest sens zagospodarować poddasze nad garażem? Jak to wygląda w rzeczywistości? Mam plan, by można było wrzucić sobie mało użytkowane rzeczy właśnie pod dach nad garażem, np. choinka itp. Co Wy na to? Ktoś miał taką koncepcję?

 

Witam

Tez mielismy taki plan,ale po umieszczeniu ocieplenia w stropie zostalo na tyle malo miejsca, ze temat odpadl, ale jesli ktos sie na sile uprze...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...