Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Tez mielismy taki plan,ale po umieszczeniu ocieplenia w stropie zostalo na tyle malo miejsca, ze temat odpadl, ale jesli ktos sie na sile uprze...

 

pozdrawiam

 

Michal Gosia mowicie o ociepleniu stropu nad garazem rozumiem? ja planowalem ocieplic dach a jako strop dac tylko plyte osb. wg projektu polowa garazu nie posiada lanego-ukladanego stropu. Dobrze rozumiem?

Yesko-u Ciebie jest blizniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Michal Gosia mowicie o ociepleniu stropu nad garazem rozumiem? ja planowalem ocieplic dach a jako strop dac tylko plyte osb. wg projektu polowa garazu nie posiada lanego-ukladanego stropu. Dobrze rozumiem?

Yesko-u Ciebie jest blizniak?

 

Witam

Polowa stropu jest z terriva (bo to jest podloga lazienek na gorze). Tu jest tylko otynkowany strop od spodu

Druga polowa to strop podwieszany z plyt g-k. Chodzilo mi o ocieplenie miedzy i na krokwiach welna. Pozostala przestrzen miedzy ociepleniem a plytami g-k nie pozostawila prawie wcale wolnego miejsca

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak jest ok.. + dodatkowo przestrzen pod schodami otwieramy i przeznaczamy na spiżarnie i świeży pomysł z dziś... powiekszamy spizarnie o pomieszczenie na piec.. bo ... ile u Was ma wejscie do tego mini pomieszczenia na piec? u nas wychodzi że na drzwi wchodza schody.. wiec rezygnujemy z tego.. piec bedzie w kotłowni.. zamurowujemy to wejscie do pieca.. powiekszamy dzieki temu łazienke i spizarnie..

 

 

 

hahaha, ja też zasugerowałam się wizualizacjami na stronie MG Projektu :) ale także widziałam tutaj na forum u kogoś niski ten podciąg- nie wiem czy taki efekt został uzyskany przez obniżenie sufitu czy jakoś inaczej.

Co prawda ten temat przerabialiśmy ponad rok temu, ale wydaje mi się, że właśnie w projekcie było, że belki terrivy mają się chować w podciągu a nie na nim leżeć. U nas kierbud tłumaczył nam, że tak jest bezpieczniej i że on nie wyobraża sobie zalewać podciąg z belkami w środku :)

 

 

 

i jak? mi się wydaje, że to super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna balustradka :)

 

tylko że mi chodziło o podciag nad balustrada a nie nad wejsciem na schody.

Aaaa no i gdzie wy macie podciag w jadalni? w ktorym miejscu? u nas nic nie ma :)

Luminda.. co do podciagu to wlasnie od str balustrady bedzie te 9 cm :D

 

Ludziska a jak u Was z wejsciem do pomieszczenia na piec?????? ile ono ma wysokosci? bo u nas wcinaja sie w nieschody.. i wychodzi wejscie do pomieszczonka z piecem ma wys ok 160 cm..

 

 

 

Witam

Przesylam foto podciagu na poszczegolnych etapach. U nas wystaje z sufitu 9cm i gdyby byl wyprowadzony jeszcze nizej, to przy moim wzroscie (prawie 2m) nie moglbym wejsc wyprostowany po schodach. Podciag nie wchodzi w terrive, tylko z jednej strony do niej przylega, a podloge z drugiej strony podciagu zbroilismy i zalewalismy pozniej. To, ze wystaja podciagi z sufitu, ani nie jest specjalnie widoczne ani nikomu nie przeszkadza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu dzieki Luminda :DDD

 

Właśnie sprawdziłam kwestię podciągu nad schodami!!!!

Dla wszystkich co są na tym etapie to ważna informacja, bo jeszcze można coś zmienić :))

 

Otóż podciąg o przekroju 25 x 25 jest częściowo wciągnięty w strop i dlatego z sufitu powinno wystawać te 9 cm :)

 

Na potwierdzenie zdjęcie z projektu :)

 

20120926_131620.jpg

 

Juster - walcz o ten podciąg :) :) :) niech robią jak w projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna balustradka :)

 

tylko że mi chodziło o podciag nad balustrada a nie nad wejsciem na schody.

Aaaa no i gdzie wy macie podciag w jadalni? w ktorym miejscu? u nas nic nie ma :)

Luminda.. co do podciagu to wlasnie od str balustrady bedzie te 9 cm :D

 

Ludziska a jak u Was z wejsciem do pomieszczenia na piec?????? ile ono ma wysokosci? bo u nas wcinaja sie w nieschody.. i wychodzi wejscie do pomieszczonka z piecem ma wys ok 160 cm..

 

podciag od strony balustrady??? :) czyli od strony salonu tak jakby? jeżeli o to Ci chodzi to u nas jest to ten sam podciąg co nad schodami

 

 

 

tak tak jest ok.. + dodatkowo przestrzen pod schodami otwieramy i przeznaczamy na spiżarnie i świeży pomysł z dziś... powiekszamy spizarnie o pomieszczenie na piec.. bo ... ile u Was ma wejscie do tego mini pomieszczenia na piec? u nas wychodzi że na drzwi wchodza schody.. wiec rezygnujemy z tego.. piec bedzie w kotłowni.. zamurowujemy to wejscie do pieca.. powiekszamy dzieki temu łazienke i spizarnie..

 

nie wiem jaką wersję Kasjopei budujesz., ale u nas w wersji podstawowej zrobiliśmy to tak:

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

- zlikwidowaliśmy przejście ze schowka do kotłowni

- wejście do kotłowni z garażu przesunęliśmy za słup

- przesunęliśmy ściankę wc, przez co minimalnie zmniejszyła się kotłownia (praktycznie nie znacząco)

 

fiu fiu dzieki Luminda :DDD

 

haha, nie ma za co :)

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy kasjopee 3.

dzwoniłam do mg projekt i pogadałam i o tym wejsciu i o podciągach.. no i faktycznie jest jeszcze podciąg nad wejsciem na schody a tego nie zauwazyłam.. wiec by było jakoś tak jednolicie zostawiamy te podciągi.. tym bardziej że można ten mdzy schodami i salonem schowac ale w strop.. a my pod podłogą bedziemy rozprowadzac rury do ogrzewania z kominka :)

 

no a co do tego pomieszczenia na komin to z niego rezygnujemy.. zamurowujemy wejscie z kotłowni do schowka.. bo okazuje sie ze to ma wysokosc 145 cm! od podłogi do spocznika.. masakra..wiec piec wstawiamy normalnie do kotłowni, przez to powieksza sie nam łazienka i schowek :)

 

podciag od strony balustrady??? :) czyli od strony salonu tak jakby? jeżeli o to Ci chodzi to u nas jest to ten sam podciąg co nad schodami

 

 

 

 

 

nie wiem jaką wersję Kasjopei budujesz., ale u nas w wersji podstawowej zrobiliśmy to tak:

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

- zlikwidowaliśmy przejście ze schowka do kotłowni

- wejście do kotłowni z garażu przesunęliśmy za słup

- przesunęliśmy ściankę wc, przez co minimalnie zmniejszyła się kotłownia (praktycznie nie znacząco)

 

 

 

haha, nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u nas nareszcie się coś dzieje:lol2::lol2: dziś geodeta wytyczał domek, jutro chyba wjedzie kopara, wszystko zależy od pogody. dziś niestety spłatałą nam figla i wszystko się już przesunęło o jeden dzień brrrr. tak jak już pisałam w tym roku tylko fundament a po zimie już reszta, chłopaki planują w maju daszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u nas nareszcie się coś dzieje:lol2::lol2: dziś geodeta wytyczał domek, jutro chyba wjedzie kopara, wszystko zależy od pogody. dziś niestety spłatałą nam figla i wszystko się już przesunęło o jeden dzień brrrr. tak jak już pisałam w tym roku tylko fundament a po zimie już reszta, chłopaki planują w maju daszyć ;)

 

Garnuszki - moja dobra rada: opanowanie i wyrozumiałość to cechy, które musisz posiadać budując dom. Bez nich nabawisz sie nerwicy i rzucisz w cholerę cała tą budowę. Ciężko jest zorganizować wszystko pod własne oczekiwania. Szczególnie jeśli chodzi o murarzy! To jest gatunek ludzki, który zawsze potrafi zadbać o swoje interesy, przykład: materiały życzą sobie z dnia na dzień, czasami jest ciężko zaspokoić ich potrzeby na czas (z racji braku materiałów na składnie po rozsądnej cenie) i chłopy przychodzą za 2-3 dni jak zakupy są juz na budowie.

 

 

Ogrzewanie:

Co w tym temacie możecie powiedzieć? Jaki system według Was jest najlepszym rozwiązaniem? Myślę o gazowym i kominku z płaszczem wodnym.

Edytowane przez Kasjopea_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma też co przesadzać.. :)nas straszyli że w czasie budowy domu najwiecej rozwodów.. :)) a idzie to naprawde sprawnie i bez większych stresów :)

POLECAM, bardzo przyjemnie szukać materiałów na swój dom, no ale to juz moze takie moje zboczenie "zawodowe" :)

 

w każdym badź razie.. POWODZENIA, jak najmniej stresów i szybkiego zamieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem nową szczęśliwą posiadaczką projektu tego domu w wersji podstawowej. Przede mną jeszcze formalności z pozwoleniem na budowę jednak najpierw zmiany....dlatego wraz z mężem chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo, czy ktoś dałby nam taką możliwość w okolicach Sochaczew-Warszawa?

Jeśli tak to prosimy o kontakt na maila [email protected] z góry dziękujemy, a teraz czeka nas jeszcze lektura forum bo są tu ciekawe uwagi i rozwiązania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku sufit jest równy nad schodami-strop akerman zamiast terrivy, w jadalni podciąg widać, ale nie przeszkadza nam to, bowiem zaaranżujemy coś z karton-gipsu.

 

Mam inne pytanie:

Czy jest sens zagospodarować poddasze nad garażem? Jak to wygląda w rzeczywistości? Mam plan, by można było wrzucić sobie mało użytkowane rzeczy właśnie pod dach nad garażem, np. choinka itp. Co Wy na to? Ktoś miał taką koncepcję?

 

U mnie strop nad schodami jest prosty ale jak zastosowałem strop lany mnolitycznie razem z podciągami oraz wieńcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

 

Impregnacja więźby. Jak robiliście? Sami czy w tartaku? Wykorzystaliście drewno mokre czy suche poniżej 20%-15%? Skąd pewność że drewno jest dobrze zabezpieczone? Czy warto suszyć w tartaku? Ja będę mieć niestety mokry materiał i chciałbym użyć go jeszcze w tym roku. Naczytałem się o mokrej więźbie, która gnie się w cztery strony świata i o konstrukcji, kótra będąc słabo zaimpregnowana po kilku latach zaczęła grzybić się i tracić swoje własności.

 

Dzięki,

Edytowane przez Kasjopea_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my bierzemy juz zabezpieczone z tartaku...

jakie bedzie zobaczymy :) sami sie nie znamy i nie sprawdzimy tego drewna, zamowilismy i czekamy na dostawe.. :)

 

 

 

Pytanie z innej beczki:

 

Impregnacja więźby. Jak robiliście? Sami czy w tartaku? Wykorzystaliście drewno mokre czy suche poniżej 20%-15%? Skąd pewność że drewno jest dobrze zabezpieczone? Czy warto suszyć w tartaku? Ja będę mieć niestety mokry materiał i chciałbym użyć go jeszcze w tym roku. Naczytałem się o mokrej więźbie, która gnie się w cztery strony świata i o konstrukcji, kótra będąc słabo zaimpregnowana po kilku latach zaczęła grzybić się i tracić swoje własności.

 

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

forum fajne i bardzo przydatne :)

czytajcie.. :)

 

witam,

jestem nową szczęśliwą posiadaczką projektu tego domu w wersji podstawowej. Przede mną jeszcze formalności z pozwoleniem na budowę jednak najpierw zmiany....dlatego wraz z mężem chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo, czy ktoś dałby nam taką możliwość w okolicach Sochaczew-Warszawa?

Jeśli tak to prosimy o kontakt na maila [email protected] z góry dziękujemy, a teraz czeka nas jeszcze lektura forum bo są tu ciekawe uwagi i rozwiązania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...