Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Jestem w trakcie rozmów z firmą ,która ma wybudować Kasjopeę wariant E ( podwójny garaż i pokój za garażem) do stanu surowego otwartego + pokrycie dachu blachodachówką. Cena robocizny zaproponowana przez firmę to 90000 zł. Byłbym wdzięczny za opinię na ten temat. Mnie wydaje się , że to zbyt drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Podejrzewam, ze cena jest scisle zwiazana z miejscem, gdzie jest budowany dom - na lubelszczyznie sa o wiele nizsze stawki za robocizne niz np w mazowieckiem. Nie wiem, Piboc, gdzie stawiacie domek, ale ma to spory wplyw. Pochwale sie natomiast, ze jutro wylewamy juz lawy :). Pozdrawiamy i czekamy na relacje i zdjecia z postepow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu i bardzo podoba nam się Kasjopea wersja E. Będę bardzo wdzięczny za podanie rzeczywistych kwot (kosztów) wydanych na materiały i roboty np. SSO, SSZ. Czy zestawienie materiałowo-kosztowe podane na stronie MG Projekt jest rzeczywiste? Z góry dziękuję za opinię. Pozdrawiam

 

PS. I oczywiście czekam na nowe zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i zamierzających budować ten dom, też jestem w tym gronie bowiem przedwczoraj przyszedł już projekt z MG wersja A Odbicie L. W przyszłym tyg robimy adaptację (ok 3-4 dni) potem czekamy na pozwolenie w starostwie ok 1 mc. . Wiadomość dla wszystkich zaczynających biegać po urzędach: zaczęliśmy 14stycz br i myślę że na koniec czerwca będzie można wbić przysłowiowy szpadel:D. nie zamierzamy nic w projekcie zmieniać (okna narożne również zostają) zależy nam na słońcu. działka wąska 18, 30m szer .

 

Widzę ze Zwola jest najbardziej zaangażowany . Pozdrawiam i czekam na dalsze fotki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących domek Kasjopea w każdej wersji :)))

 

Po przejrzeniu kilkunastu projektów, które odpowiadałyby naszym preferencją wybór najprawdopodobniej padnie na projekt Kasjopea- w grę wchodzić wersja podstawowa oraz wesja E z dwustanowiskowym garażem. Nasze marzenie to garaż dwustanowiskowy.. jednak nasza działka ma 18m szerokości. Wersja podstawowa wejdzie bez problemu :) Gdyby wersja E miała szerokość elewacji frontowej 12m to też nie byłoby problemu.

 

Warunki zabudowy są dość ograniczone i nie wiem czy moglibyśmy wybudować dom oddalony o 1,5m od sąsiada. Musiałabym to potwierdzić u jakiegoś specjalisty :):):)

 

Dokonywał ktoś przeróbki zmniejszając jej wymiary zewnętrzne? Czy to w ogóle jest możliwe?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luminda witaj w klubie ludzi z wąską działką!

Muszę Cię zasmucić ale ja też miałam ten sam dylemat (działka 18,20cm) i nawet pozwolenie od sąsiadów na przybliżenie domu do granicy. Ale nie przeszedł ten numer w Urzędzie, nawet nie zgodzili się na 20 cm!!! I musiałam zostać przy podstawowej wersji. Ale żeby było śmieszniej to przed domem musi być miejsce na drugi samochód i wcale ich nie obchodzi, że może ktoś nie będzie miał 2 samochodów, ale najśmieszniejsze jest to, ze musi być to miejsce oddalone o 7 metrów od własnych okien!

Ale może u Was jest inaczej?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma takich wymagań co do miejsc postojowych.

 

Warunki zabudowy mówią, że szerokość elewacji ma mieć 10m z tolerancją 20% a wiec maksymalnie 12m. Oznacza to, że nie możemy zbliżyć się do sąsiada bliżej niż 3m.

 

Wygląda na to, że nie uda nam się "wcisnąć" wersji E na naszą działkę... chyba że po przeróbkach których dokonałby architekt adaptujący. Jeżeli się nie uda to zapewne pozostaniemy przy wersji podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoffi my juz tez przez te 7 metrów(od okien) przechodziliśmy:) jest to bzdurny przepis - ale niestety trzeba napisać podanie od odstąpienia od tego warunku do ministra infrastruktury i czeka sie ok 3 tyg.i przeważnie oni przychylaja sie do tWOJEJ PROŚBY.

POLECAM W SWOIM URZĘDZIE PODPYTAĆ SIĘ O SZCZEGÓŁY- BO W NASZYM PRZYPADKU TO BYŁO TAK,ŻE OPRÓCZ TEGO ŻE MY NAPISALIŚMY TO PISMO TO GMINA W SWOIM IMIENIU TEZ WYSTĄPIŁA Z TAKĄ PROŚBĘ OD ODSTĄPIENIA OD TEGO WARUNKU.

PRZEPIS STWORZONY PO TO ŻEBY PRACE MIAŁ KTOŚ KTO GO BĘDZIE ANULOWAŁ:(

 

MY JUZ MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ - JUTRO WIDZIMY SIE Z KIEROWNIKIEM BUDOWY I NA POCZATKU CZERWCA RUSZAMY Z FUNDAMENTAMI :)

Z NIECIERPLIWOŚCIA CZEKAMY NA FOTKI :)

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie :-)

 

http://img44.imageshack.us/img44/2492/img3572b.jpg

 

http://img8.imageshack.us/img8/4343/img3575o.jpg

 

http://img338.imageshack.us/img338/5883/img3581v.jpg

 

http://img215.imageshack.us/img215/7906/img3582h.jpg

 

http://img130.imageshack.us/img130/2306/img3585r.jpg

Edytowane przez Zwola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie rozmów z firmą ,która ma wybudować Kasjopeę wariant E ( podwójny garaż i pokój za garażem) do stanu surowego otwartego + pokrycie dachu blachodachówką. Cena robocizny zaproponowana przez firmę to 90000 zł. Byłbym wdzięczny za opinię na ten temat. Mnie wydaje się , że to zbyt drogo

 

Witam ! Budujemy Kasjope w wersji E z odbiciem lustrzanym. Budowa w Grudziadzu ( inspiracja i upewnieniem sie co do celowości wyboru dla nas był dom Państwa J. ,którzy udostepnili nam obejrzenie go na " żywo" )Budowa z supereksu H+H ( świadomy wybór- szlag mnie trafia przy umieszczaniu kołków rozporowych w scianach z porothermu ),pokrycie dachu wraz z odeskowaniem,opapowaniem i dachówka Roben oraz orynnowaniem.Poniżej ceny.

Robocizna:

1.prace murarskie-ławy,fundamnety,ściany zewnt oraz działowe, stropy, schody ,taras,,kominy wraz z wykończeniem klinkierem-28 tyś. ( cena b.dobra troche po znajomości) normalnie trzeba liczyc około 30-35 tyś.

2.Prace ciesielskie 80 zł/m kw. ( dachy maja poweirzchnie 240 m.kw. ) -czyli niecałe 20 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...