Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam pytanie czy daszek ktory jest nad garażem ocieplaliście?

Tzn czy na wylany strop dawaliście styropian plus wylewkę?

 

Witam

O ile dobrze Cie rozumiem, chodzi o czesc stropu, ktora jest podloga lazienki na gorze. Tak byl ocieplony identycznie jak cala podloga pietra + dodatkowa izolacja przeciw wilgoci, przeznaczona do lazienek. Pozostala czesc stropu ocieplona miedzy krokwiami welna i pod to strop z plyty g-k.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juster moje pytanie postawiłem po rozmowie z właścicielem tartaku, który przynał, że impregnacja to zanurzanie w zielonej farbie dla picu, żeby był efekt widoczny dla klienta. Zalecał, że jeśli zależy mi na dobrej impregnacji to jedynie metoda chaupnicza: właściwy roztwór, czas namaczania, miejsce zanurzania i składowania do schnięcia. Takie rozwiązanie może zaakceptować ktoś, kto ma czas... Rozejrzeliśmy się na rynku i jest możliwość zamówienia ekipy impregnującej na placu budowy. Około dwóch dni siedzą, impregnują i kasują od 80-130 w zależności jaki impregnat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie czy daszek ktory jest nad garażem ocieplaliście?

Tzn czy na wylany strop dawaliście styropian plus wylewkę?

 

witam,

ja zrobiłem antresolkę w garażu. Na krokwiach położyłem deski, od dołu płyta g/k a do środka wełna. Skosów już nie ocieplałem. Wyszła z tego całkiem fajna dodatkowa powierzchnia na graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka jest na stopie.. a co ze stropem nad samym garazem?? my tam robimy drewniany.. i chyba ocieplamy

 

Witam

O ile dobrze Cie rozumiem, chodzi o czesc stropu, ktora jest podloga lazienki na gorze. Tak byl ocieplony identycznie jak cala podloga pietra + dodatkowa izolacja przeciw wilgoci, przeznaczona do lazienek. Pozostala czesc stropu ocieplona miedzy krokwiami welna i pod to strop z plyty g-k.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no fakt na wszystkim Cie moga okantowac..

 

 

 

Juster moje pytanie postawiłem po rozmowie z właścicielem tartaku, który przynał, że impregnacja to zanurzanie w zielonej farbie dla picu, żeby był efekt widoczny dla klienta. Zalecał, że jeśli zależy mi na dobrej impregnacji to jedynie metoda chaupnicza: właściwy roztwór, czas namaczania, miejsce zanurzania i składowania do schnięcia. Takie rozwiązanie może zaakceptować ktoś, kto ma czas... Rozejrzeliśmy się na rynku i jest możliwość zamówienia ekipy impregnującej na placu budowy. Około dwóch dni siedzą, impregnują i kasują od 80-130 w zależności jaki impregnat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani a macie już jakieś pomysły na umeblowanie naszej ślicznotki Kasjopejki? U nas rośnie już piętro.. po zimie jedziemy z instalacjami, więc zima będzie to czas nad przemyśleniem jak rozmieścic gniazdka i pewnie niektóre ważniejsze - stałe elementy wyposażenia.. umywalki, miski ustępowe itd itp.

 

Nie wiem jak Wam ale mi ten dom się baaardzo podoba! :D:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dzięki :) wiem niektórzy powiedzą sfiksował ale jaram się tym domem że hej! :D z każdym poziomem kolejnej cegły serce rośnie :D

 

podpisuję się pod "LUBIĘ TO" !!!! :) Mam dokładnie tak samo, za każdym razem jak jestem na budowie, to cieszę się, że wybralismy właśnie ten projekt, a dom zdnia na dzień podoba mi się coraz bardziej :) pozdrawiam wszystkich fiksatów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Barbarska :)

 

witaj w klubie :)

oj ale Wasz stan to już mocno zaawansowany :) my uwijamy sie przed zimą ze stanem surowym otwartym na szczescie pogoda nam sprzyja :):D

 

 

 

podpisuję się pod "LUBIĘ TO" !!!! :) Mam dokładnie tak samo, za każdym razem jak jestem na budowie, to cieszę się, że wybralismy właśnie ten projekt, a dom zdnia na dzień podoba mi się coraz bardziej :) pozdrawiam wszystkich fiksatów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku strop na piętrze wylany. Jutro impregnacja więźby mietodą chaupniczą a od poniedziałku wieniec i zaczątki więźby. Myślę że 2-3 tygodnie i dom w pełnej krasie będzie czekał na kolejny sezon. Wrzucicie aktualne fotki? Jak u Was z ogrzewaniem? Jaką kombinację przyjeliście? U nas aktualny plan to podłogowe z piecem na eko groszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tyle osób już konczy.. to trzymajmy kciuki by pogoda jeszcze sie utrzymała w najblizszym czasie :)

 

no i kolejni na podobnym etapie :)

 

wow widzę ze ktos na podobnym etapie co my.. też lada dzień kładziemy więźbę :)

 

Widać, że sporo osób jest na etapie budowy Kasjopei... Szkoda tylko, że tak mało osób pokazuje i relacjonuje swoją budowę. Chętnie popatrzyłabym jaką koncepcję na ten dom mają inni.

 

Pozdrawiam,

A.

 

 

edit: woooww, post nr 1000 :) oby więcej :)

Edytowane przez Luminda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...