Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej... jeszcze nie mam.. ale stopniowo robię :)

 

pozdrawiam

 

 

Juster fajne wizualizacje-dzięki. co do wizualizacji kuchni to nie podobająmi sie ani meble ani wysrtój. chodziło mi o to że w końcu mogłam zoabczyć kucnię w kasjopei po umeblowaniu ;)\

masz może wizualizację reszty pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bednarka odgromowa którą elektryk kazał umieścicw fundamencie!!!

 

mój elektryk odradzał łączenie bednarki ze zbrojeniem ławy fundamentowej i to nawet nie jeden, uzasadniali tym, że przy uderzeniu ława może popękać

jednak moim zdaniem nie jest wcale powiedziane, że to tak będzie, co fachowiec to lepszy...dużo chyba zależy od gruntu, rezystancji bednarki, jakości odgromówki i... szczęścia

 

moja jest odsunięta na zewnątrz od ławy około 1-1.5m

 

planujemy OGRZEWANIE pompą ciepła.

 

ja też idę tą drogą, jakie planujecie dolne źródło, pionowe czy poziome? podłogówka na całości czy z grzejnikami?

Ma mamy podłogówkę na całości+ścienne przy dużym oknie salonowym, w garażu 50%, wyszło około 195m2 powierzchni grzewczej /garaż podwójny/.

 

czy braliście wszyscy dwiepary drzwi przeswunych?

 

my zrobiliśmy dwa duże, około 2x240x240 nieotwierane, ze słupkiem z profili okiennych, rzecz gustu ale efekt panoramy bezcenny ;) , otwierane są te obok tv i przy podcieni. Podoba mi się pomysł drzwi przesuwnych w sypialni na górze /tak planuje Barbarska/, gdybym miał coś zmienić to chyba nad tym bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z tą bednarką to mam teraz klina?!!!

 

 

w planie zagospod.przestrzennego jest zaznaczone żródło poziome ale alternatywnie pionowe.musimy się dowiedzieć którą opcję lepiej wybrać do naszego gruntu. ogrzewanie podłogowe plus ewentualnie grzejnik w łazience.

 

co do okien to mnie zainteresowało Twoje rozwiązanie. mogłabym prosić o zdjęcia? myślę nad tym oknem przesuwnym w sypialni???

 

odnośnie okien czekam już ponad tydzień na wycenę z oknoplastu, dzisiaj tam dzwoniłam żeby zapytać kiedy sie spodziewać tej wyceny Pani nic o tym nie wiedziała i zapyta koleżanki w pon. brrrrrrrrrrrrrrrr

wcześniej chcieliśmy dach prefabrykowany dzwoniłam owycenę do 4 firm i od żadnej się jej nie doprosiłam-poprostu porażka!!!! postanowiliśmy zrobić więżbę tradycyjną metodą,skoro tamci nas olali!

może to wszystko przez to że dach chieliśmy dopiero na maj a okna ok lipca?!

Edytowane przez garnuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]144784[/ATTACH]

 

na ten moment nie mam nic lepszego jeżeli chodzi o zdjęcia

typ okna wiązałbym również z widokiem za oknem...

 

dzięki za fotki!! fajne te okna. ja wciąż myślę gdzie dać przesuwne itd...

 

 

a to stan naszych prac z piatku[ATTACH=CONFIG]144855[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144856[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144857[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

...no i dostaliśmy wycenę na okna z oknoplusa:eek: 29 tyś w tym dwa okna przesuwne w salonie.no ale wybraliśmy szybę potrójnąi takie tam pierdoły dodatkowe (kontaktrony) itd.

 

pamiętacie jeszce ile wy płaciliście za okna i jakie szyby macie?

 

odnośnie okien pyatnie: czy na klatce schodowej robiliście onko otwieralne czy fix tak jak jets w projekcie? ja sie zastanawiam jak kiedyś będę myła te onka? do tego będzie fix. tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00902.jpgDSC00904.jpgWitam udało nam się przed zimą postawić stan surowy otwarty Kasjopea 3 wariant B z kilkoma drobnymi zmianami:-) Na parterze: okno w jadalni zrobiliśmy do samej ziemi, okno na klatce schodowej powiększyliśmy i wykonalismy na środku, do kotłowni zrobilismy zamiast okna drzwi, zrezygnowaliśmy ze spiżarni ze względu na schody samonośne, jakie nam się marzą, zamiast ściany między salonem a pokojem zrobiliśmy podciąg tym samym wydłużając salon. Zrezygnowaliśmy ze ścianki przy jadalni i zrobiła się niesamowita otwarta przestrzeń:-) Na górze: powiększyliśmy garderobę przy głównej sypialni o gabinet, łazienkę przy sypialni powiększyliśmy o 60 cm, natomiast w drugiej sypialni zrezygnowaliśmy z zabudowy pralni. Stan obecny kosztował nas prawie 180 tys (dom budujemy w okolicy Warszawy). Czy Wam podobna kwota wyszła? Czy ktoś koło Warszawy już wykończył Kasjopea i może podać koszt - będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to stan naszych prac z piatku[ATTACH=CONFIG]144855[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144856[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144857[/ATTACH]

 

widzę, że jesteśmy na podobnym etapie prac :)

 

nasze osiągnięcia budowlane znajdują się tutaj

 

jeszcze ocieplenie fundamentu i zasypanie piachem a ciąg dalszy dopiero na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać. Razem z żonką zastanawiamy się nad Kasjopeją 4. Niestety plan zagospodarowania nie pozwala nam budować domów wyższych niż 8m. Czy ktoś zmniejszał jego wysokość? Jeśli tak to jakie trzeba było wprowadzić zmiany ?

 

nie wiem czy to nada aktualne, ja występowałam do wójta o zmianę warunków z tym, że u nas planu zagospodarowania miejscowego nie ma stąd nie było problemu, przy planie podobno zmiana jest mało realna (ocena znajomego inspektora nadzoru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...