Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów. W przyszłym tygodniu zaczynam budowę domu Kasjopea z podwójnym garażem. Na moje życzenie pracownia MG Projekt opracowała mi wariant z obydwoma stropami w postaci monolitycznej płyty żelbetowej. Aktualnie jest to wariant F i można się z nim zapoznać na stronie internetowej pracowni. Jak wszystko będzie szło zgodnie z planem to na jesieni będę miał stan developerski. Oczywiście na bieżąco mogę zamieszczać fotki z realizacji. :)

 

Witam! Wysłałem Panu informacje na priv. ,ale nie wiem czy dotarły-my także budujemy Kasjopee w wersji E- i z przyjemnościa wymienimy sie doświadczeniami. Pozdrawiamy wszystkich z " gwiazdozbioru Kasjopei "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

adam45ar mam pytanie do Ciebie. Czemu zdecydowałeś się na stropy monolityczne? Kierowałeś się kosztem wykonania, właściwościami użytkowymi

czy zdecydował jakiś inny czynnik?

 

 

 

 

Zdecydowałem się na stropy monolityczne z dwóch powodów.

1. Są zdecydowanie najmocniejsze

2. Wbrew pozorom są tanie.

W poprzednim domu zrobiłem strop teriwa i w porównaniu z wylewanym był ponad 50% droższy. Prawda jest taka że jeśli chcemy prawidłowo wykonać strop z teriwy to oprócz belek i pustaków potrzebujemy dużą ilość stali i naprawdę dużo betonu. A w finale otrzymujemy bardzo gruby strop który nie pozwala nam na dowolne rozmieszczenie ścianek działowych. Oczywiste jest że każdy murarz będzie chwalił teriwę ale tylko z jednego powodu- wykona go kilka razy szybciej niż monolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na stropy monolityczne z dwóch powodów.

1. Są zdecydowanie najmocniejsze

2. Wbrew pozorom są tanie.

W poprzednim domu zrobiłem strop teriwa i w porównaniu z wylewanym był ponad 50% droższy. Prawda jest taka że jeśli chcemy prawidłowo wykonać strop z teriwy to oprócz belek i pustaków potrzebujemy dużą ilość stali i naprawdę dużo betonu. A w finale otrzymujemy bardzo gruby strop który nie pozwala nam na dowolne rozmieszczenie ścianek działowych. Oczywiste jest że każdy murarz będzie chwalił teriwę ale tylko z jednego powodu- wykona go kilka razy szybciej niż monolit.

 

Witam! Kasjopea wersja E strop gęstożebrowy firmy leier -cena z dostawa 6,5 tyś..Nie znam jeszcze ilości i ceny betonu.Strop ma być podobno mniej akustyczny i łatwiejszy w obróbce tynkarskiej.Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Kupiliśmy projekt i tym samym dołączamy do grona budujących Kasjopeę (czy jakkolwiek to się odmienia) :p

 

Zdecydowaliśmy się (zapewne z musu) na wersję podstawową ale z dachem 30 stopniowym- taki wymóg mieliśmy w WZ.

 

Pozdrawiam

 

PS. Może ktoś z budujących pochwali się nowymi zdjęciami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze zdjęcia. Powoli dobijamy do finiszu. Nie ma jeszcze drzwi wejściowych i koloru na tynku, ale już prawie widać końcowy efekt. No i jeszcze balustrady dodadzą uroku.

 

http://img820.imageshack.us/img820/4457/img4488.jpg

 

http://img808.imageshack.us/img808/6571/img4490.jpg

 

http://img823.imageshack.us/img823/9394/img4492.jpg

Edytowane przez Zwola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wejdź na stronę: http://imageshack.us/

2. kliknij Browse... - i wyszukaj sobie z kompa zdjęcie, które chcesz zamieścić,

3. w rozwijanym pasku przy zaznaczonym kwadraciku "resize image?" zaznacz rozmiar - najlepiej 640x480 (for message boards)

4. kliknij "start upload!"

5. po załadowaniu pojawi się strona z małym zdjęciem i linkami - wybierz Direct link to image (po prostu skopiuj go)

6. w oknie forum muratora wklej ten skopiowiany link dodając przed nim a za nim , bez przerw pomiędzy znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie chociaż na zdjęciach obejrzeć Kasjopeę.

Do streaminfo - pisałam do Ciebie na priv. bo bardzo chętnie obejrzelibyśmy domek e ealu. Jeśli oczywiście zaczęliście już budowę i nie macie nic przeciwko kilku gościom na placu budowy (obiecujemy nie być uciążliwi) :-)

Przymierzamy się do budowy Kasjopei od przyszłego roku. Najpierw podobał się nam Sonet, później Topaz, ale ten, mimo, że jest dla naszej sporej rodziny idealny (3 dzieci) jest zbyt drogi w budowie i pewnie również w eksploatacji :-( . Kasjopea jest ponoć sporo tańsza. Jak to oceniacie? Z powodu różnych zawirowań losowych nasza budowa trochę się opóźnia ale mamy nadzieję, że w końcu ruszymy. Zdjęcia Zwoli upewniły nas co do wyboru projektu chociaż ciągle mam w głowie opinie niektórych , że salon zbyt wąski. Kombinujemy żeby go poszerzyć. Nie zgodzę się natomiast, że schody są za wąskie. U moich rodziców też są metrowe i to w zupełności wystarcza na swobodne wniesienie czegokolwiek na górę i na bezproblemowe minięcie sie2 osób (nawet pokaźnej postury;-)

Pozdrawiam i dzięki za wasze komentarze. NIektóre to na prawdę cenne wskazówki.

Pozdrawiam i czekam na odzew na priv albo na forum.

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem podniesienia dachu możesz rozwiązać obniżając poziom garażu względem reszty domu. wtedy będziesz miał więcej schodków do wejścia do domu. musisz jednak przewidziec ze w garazu tez bedziesz musial zrobic schodek zeby wejsc do wiatrolapu. wiec uwzglednij to przy poszerzaniu garazu bo schodki tez zajmuja troche miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam

 

Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam

 

Najlepiej zamawiać rolety tam gdzie okna choć jedno z drugim na niewiele wspólnego (inni producenci). Jest jeden niewątpliwy atut - w trakcie montażu okien będziecie mieli również zamontowane rolety. Pomiary też będzie robić jedna firma. Oczywiście nadproża trzeba podnieść - każdy dobry murarz będzie wiedział jak sobie z tym poradzić musisz mu tylko podać wymiary rolet (najlepiej dowiedzieć się tego w firmie od okien).

UWAGA!!! Jak dojdziecie do etapu ocieplenia budynku zwróćcie uwagę na rolety! Trzeba zabezpieczyć szczelinę z której wyjeżdża roleta klinikami, aby przyklejane ocieplenie nie spowodowało jej zmniejszenia! Jeśli tego nie zrobicie macie murowane problemy z wysunięciem się rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT

Dziękuję za cenne uwagi. Z pewnością w miarę postępu prac na budowie będę podpytywała o kolejne rzeczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...