Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam pytanie do Pana Malini, czy jest możliwość zobaczenia Pana domu, będziemy bardzo wdzięczni:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam wszystkich budowniczych,

jestem na etapie wykończeniowym, więc mogę już coś powiedzieć o projekcie.

Zmiany jakie zamierzasz wprowadzić są oczywiście bardzo dobre, u mnie było to tak:

Parter

1.likwidacja przejście pomiędzy salonem a gabinetem i zamiana gabinetu na pom. gospodarcze, tam również mam przygotowane podłączenia pralki, odkurzacza centralnego oraz miejsce na pozostałą graciarnia.

2.likwidacja okna bocznego w pom. gospodarczym

3.przejście pomiędzy pom. gospodarczym a kotłownią

4.wejście do kotłowni z zewnątrz

5.likwidacja podcienia w salonie, salon większy i przestrzeń jadalnia – salon lepiej skomunikowana.

6.okno w jadalni 2,2 m

7.okna w salonie szer. 2,5 m oraz słupek betonowy 0,25x0,25 na rogu, dla mnie nie widoczny

8.łazienka dolna powiększona kosztem garażu na głębokość0,7 i szerokość 1,4 tak aby umieścić w powstałej wnęce umywalkę na blacie i aby umywalka nie „wchodziła” w drzwi, na ścianie sąsiadującej z kotłownią natrysk w powstałej wnęce o szerokości 1,4m.

9.okno w garażu o szerokości 2 m., wys. 0,9m

10.przestrzeń ponad garażem zachowana na kolejna graciarnię, tego nigdy za dużo.

Piętro

1.w miejscu 2 łazienek i pralni – jedna duża łazienka z identycznym jak w garażu dużym 2 m oknem od strony bocznej, łazienka ma teraz ok. 16 m2 i wygląda super, po prostu mamy teraz łazienkę 4m2 i nie po to budujemy dom aby sobie zrobić kilka małych „blokowych” łazienek.

2.likwidacja balkonu od strony pokoju dzieci.

3.likwidacja okna rogowego w pokoju dziecka.

4.likwidacja okna na klatce schodowej.

5.zamiana gabinetu na dużą zamkniętą garderobę.

6.powiększenie sypialni o 0,3m kosztem garderoby i 0,3 m kosztem loggii. powstało duże przestronne pomieszczenie ok. 18 m2

7.Loggia została, aby nie doprowadzić do uzyskania przysłowiowego klocka z lat 80, czyli po prostu powstała wnęka o głębokości 0,7m .

8.strych jedno wejście z garderoby (gabinetu), 2 wejście z pokoju dziecka, tak aby na strychu zorganizować dla nich bawialnię,

9.strych został podzielony na 2 pomieszczenia po 50m2 na wysokości głównego komina, do 1 części wejście z garderoby „graciarnia”, do 2 z pokoju dzieci „bawialnia”.

 

Dom stawiałem z ceramiki więc brak doświadczenia, ocieplenie podłogi styropian 2x5 cm + 3 cm z matą po podłogówkę, jest na całej powierzchni parteru.

 

Mam nadzieje że pomogłem w decyzjach.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. Zaczynamy budować Kasjopeję 3 - na wiosnę w Tychach. Mamy już wszystkie pozwolenia i ekipę. Przez cały ubiegły rok użeraliśmy się z milionem wszelakich pozwoleń i naszym architektem leniem. No ale czekamy już w progu startowym. Mam nadzieję, że będziemy tutaj się wspierać i doradzać sobie. Widzę, że jest tu ktoś z Katowic, więc tuż obok. Pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zaczynamy budować Kasjopeję 3 - na wiosnę w Tychach. Mamy już wszystkie pozwolenia i ekipę. Przez cały ubiegły rok użeraliśmy się z milionem wszelakich pozwoleń i naszym architektem leniem. No ale czekamy już w progu startowym. Mam nadzieję, że będziemy tutaj się wspierać i doradzać sobie. Widzę, że jest tu ktoś z Katowic, więc tuż obok. Pozdrawiam. :)

 

Witam i cieszę się, że na Śląsku Kasjopea będzie mieć większą reprezentację :) mam nadzieję, że też uda się ruszyć na wiosnę :)

 

Z jakiego materiału budujecie swoją i jakie wybraliście stropy?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i cieszę się, że na Śląsku Kasjopea będzie mieć większą reprezentację :) mam nadzieję, że też uda się ruszyć na wiosnę :)

 

Z jakiego materiału budujecie swoją i jakie wybraliście stropy?

 

Pozdr

 

mamy stropy monolityczne / chyba tak to się nazywa/ ponieważ nasz dach jest trochę wyższy / mamy wersję B/ chcieliśmy zrobić obydwa takie same, żeby mieć jeszcze użytkowe poddasze. Robimy też na to poddasze normalne schody, ciekawe jak to wyjdzie. Budujemy z porothermu. Tak myślałam, żeby się wybrać do kogoś, kto już ma Kasjopeję wybudowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: czy bywa jeszcze na forum Pan z Piekar Śląskich, który kiedyś podawał nr telefonu do siebie, może by można Państwa odwiedzić :)

 

Nie wiem czy bywa jeszcze na forum na forum ale podawał swoje namiary w poście nr #869 Odwiedziliśmy ich z żoną ostatnio i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem domu :) Wygląda super i nic a nie nie żałujemy wyboru tego projektu :)

 

Co do materiału to ciężko zastanawiamy się do budowy z silki i w zasadzie chyba na dniach będziemy musieli decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bywa jeszcze na forum na forum ale podawał swoje namiary w poście nr #869 Odwiedziliśmy ich z żoną ostatnio i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem domu :) Wygląda super i nic a nie nie żałujemy wyboru tego projektu :)

 

Co do materiału to ciężko zastanawiamy się do budowy z silki i w zasadzie chyba na dniach będziemy musieli decydować.

 

no to też będziemy musieli zadzwonić i się umówić, jeśli oczywiście nie będzie miał nic przeciwko. Co robicie z pokojem na dole za garażem , czy zostawiacie go ,czy przerabiacie na tzw. pomieszczenie gospodarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to też będziemy musieli zadzwonić i się umówić, jeśli oczywiście nie będzie miał nic przeciwko. Co robicie z pokojem na dole za garażem , czy zostawiacie go ,czy przerabiacie na tzw. pomieszczenie gospodarcze?

 

Zmniejszamy powierzchnię kotłowni (będzie ogrzewanie gazowe) i zamiast pokoju za salonem robimy tam pomieszczenie gospodarcze i pralnię. Oczywiście likwidujemy drzwi z salonu. Także w kolejności będzie garaż, kotłownia (wejście do niej robimy pod schodami), pralnia i ostatnie pomieszczenie gospodarcze z drzwiami na ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...