Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie, mamy już pozwolenie i tego nie zrobiliśmy, teraz żałuje. ;( cały czas myśle o tym, ze do "dużego" pokoju nie zmieszcze kompletu wypoczynkowego. Mam już obsesje, nie mogę sie już doczekać kiedy ruszyły i my.

 

To oczywiście wszystko kwestia wielkości mebli i tego czy będziecie mieć pokój za salonem - drzwi przy kominku moim zdaniem trochę dezorganizują ten pokój. Widzieliśmy już wybudowaną Kasjopeę z podcieniem i salon wcale nie jest taki mały choć cieszę się z tego, że u nas jednak będzie o te kilka metrów większy. Poza tym my chcemy stawiać tę murowaną szafę w holu także bez likwidacji podcienia przejście między salonem i jadalnią wydawało nam się zbyt wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedziec to póki jeszcze możecie likwidujcie podcien! Salon i tak nie jest zbyt duży a w ten sposób zyskacie zawsze wiecej powierzchni do aranżacji.My mamy zlikwidowany oraz zlikwidowany pokój za salonem i od razu zrobiło sie wiecej miejsca teraz można jakoś sensownie pozostawiać te meble.Ja jestem załamana za to wielkością kuchni...dzisiaj była projektanta ze studia mebli kuchennych i stwierdziła ze wyspa to sie tam absolutnie nie zmieści.Moze ktoś pomocny mogły wrzucić swoje zdjęcie kuchni już zrobionej żebym mogła sie chociaż zainspirowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś podpowiedziec to póki jeszcze możecie likwidujcie podcien! Salon i tak nie jest zbyt duży a w ten sposób zyskacie zawsze wiecej powierzchni do aranżacji.My mamy zlikwidowany oraz zlikwidowany pokój za salonem i od razu zrobiło sie wiecej miejsca teraz można jakoś sensownie pozostawiać te meble.Ja jestem załamana za to wielkością kuchni...dzisiaj była projektanta ze studia mebli kuchennych i stwierdziła ze wyspa to sie tam absolutnie nie zmieści.Moze ktoś pomocny mogły wrzucić swoje zdjęcie kuchni już zrobionej żebym mogła sie chociaż zainspirowac?

 

Na forum było już kilka zdjęć kuchni, a tu masz jeszcze fajną wizualizację zrobioną dla kuchni w Kasjopei http://fs-wizualizacje.com/portfolio/interior/kuchnia-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kuchnia jest troche poszerzona, przy standardowej szerokosci jest faktycznie problem z umieszczeniem w niej wyspy.

 

Pzdr

 

No przy takiej powierzchni to rzeczywiście można myśleć o wyspie :) Na początku przy wybieraniu projektu ja też bardzo obstawałem przy wyspie w kuchni ale teraz już pozamiatane :) W następnym domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysleliscie o tym wczesniej zeby poszerzyc kuchnie wiec fajnie zmiescila sie wyspa.My niestety gapy jestesmy i wyspy miec nie bedziemy.W ogole tak juz abstrachujac od tej kuchni to drugi raz na pewno nie wybralibysmy tego projektu.Wszystkie pomieszczenia w nim to nieporozumienie metrazowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]172305[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]172306[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]172307[/ATTACH] taka minimalna o wymiarach ok 1,2m wejdzie.. tez sie wlasnie zastanawiam... to zdjecie na str wyżej ładne.. ale to nie tylko poszerzona kuchnia ale i jakies inne okna ma (?)

 

W tej niestety kompletnie nie pomyśleli o normalnym wyciągu nad piecem ponieważ wychodziłby on w środku sypialni. W przeciwnym wypadku trzeba albo zdecydować się na zwykły pochłaniacz (imho nieporozumienie w domu) albo znacznie obniżać sufit i tam prowadzić wszystkie rury. Poza tym w zaproponowanym projekcie jest problem z lodówką, ponieważ przy takiej dwuskrzydłowej nie można do końca otworzyć lewych drzwi powodu parapetu i zbyt dużego przystawienia do ściany (było już kiedyś o tym na forum). Moim zdaniem jeśli miałaby być wyspa to tylko w pełni użytkowa. Moi rodzice zrobili sobie taką małą z piecem i teraz klną na czym świat stoi bo tylko zagraca ona kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trochę dziwią mnie takie negatywne opinie co do metrażu kasjopei?!!! skoro ktoś decyduję sie na jakiś porojekt, znając jego wymiary, świadomie wybiera powierchnię itd skąd to zdziwienie potem, tymbardziej że to dom bez skosów więc łatwo można sobie wyobrazić jak duże będą pomieszczenia!

my wybierając kasjopeę wiedzieliśmy że niektóre pomieszczenia będą mniejsze niż by się chciało. wybór w naszym przypadku był spowodowany tym, że to nie tylko metry się liczą ale późniejsze utrzymanie domu -koszt sprzątanie itd. Gdyby mnie było stać na większy dom wybrałabym SŁODKI z tej samej pracowni!

 

fajna kobieta masz teraz wyspę 130/260 i wiedząc jak dużą trzeba mieć kuchnię żeby takie cośmieć dlaczego wybrałaś dom z kuchnią o powierzchni 14 metrów, bez obrazy ale nie pojmuję:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie pojmuje samej siebie.Pluje sobie w brode ze nie wybralam wlasnie Slodkiego.Coz moja wina jestem tylko zla na siebie za nie przemyslany wybor.

 

 

 

myslę że bez wyspy też będzie super. ja tam nigdy jej nie chciałam ;) wydaje mi się że większa przestrzeń bez niej .zobaczysz że jak się urządzisz umeblujesz to pokochasz ten dom ;) a jak stweirdzisz że jednak za mały to może drugi raz się wybudujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

My również mam nadzieję, że niedługo rozpoczniemy budowę Kasjopei 3 w lustrzanym odbiciu, obecnie kończymy papierologię. Również planujemy kilka drobnych zmian w projekcie. Najbardziej zastanawiamy się, co zrobić z podcieniem, ja mam chęć go zlikwidować, ale wszystkie zdjęcia, które są zamieszczone, mają podcień, który dodaje uroku. Stąd moja prośba o jakąś fotkę pokazującą dom bez podcienia. I jeszcze jedna prośba: czy byłaby możliwość obejrzenia domu w okolicy Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...