Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za cenne uwagi. Z pewnością w miarę postępu prac na budowie będę podpytywała o kolejne rzeczy. Pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Witam! Nasz dom z pozoru prosty,okazał się małym wyzwaniem dla wykonawców.Na szczęście trafiłem na dobrą ekipę.Budowa domu jest bardziej pracochłonna niż to wydawało się na początku. Wykonawca dość pobieżnie przejżał projekty i podpisaliśmy umowę na pracę murarskie ( fundamenty,stan zero, ściany działowe,strop, schody tarasy,obróbka klinkerowa kominów ) a oddzielnie umowa z inną ekipą na więźbe,odeskowanie ,pokrycie dachówka i orynnowanie. Ekipa murarska jeszcze nie "wyszła",a już prace zaczęli cieśle.Bardzo pracochłonne okazały się podciągi na przygotowanie stropu na parterze,stali wyszło znacznie więcej niż w projekcie.Profile z drutu 16 mm wymagały wykonawstwa specjalnej firmie. Majster jest człowiekiem b. spokojnym i dokładnym ,ale widzę że facet jest już lekko spięty.Na pewno gdyby musiał budować jeszcze raz kasjopee w tym wydaniu zażądałby więcej pieniędzy.Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli ,sam ufunduje mu premie-bo się naprawdę należy. Z tym piecem to nie tak do końca,my zmieniliśmy trochę układ za garażem uzyskując spore pomieszczenie gospodarcze. Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi uwagami ,to służę pomocą na adres prywatny mailowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nasz dom z pozoru prosty,okazał się małym wyzwaniem dla wykonawców.Na szczęście trafiłem na dobrą ekipę.Budowa domu jest bardziej pracochłonna niż to wydawało się na początku. Wykonawca dość pobieżnie przejżał projekty i podpisaliśmy umowę na pracę murarskie ( fundamenty,stan zero, ściany działowe,strop, schody tarasy,obróbka klinkerowa kominów ) a oddzielnie umowa z inną ekipą na więźbe,odeskowanie ,pokrycie dachówka i orynnowanie. Ekipa murarska jeszcze nie "wyszła",a już prace zaczęli cieśle.Bardzo pracochłonne okazały się podciągi na przygotowanie stropu na parterze,stali wyszło znacznie więcej niż w projekcie.Profile z drutu 16 mm wymagały wykonawstwa specjalnej firmie. Majster jest człowiekiem b. spokojnym i dokładnym ,ale widzę że facet jest już lekko spięty.Na pewno gdyby musiał budować jeszcze raz kasjopee w tym wydaniu zażądałby więcej pieniędzy.Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli ,sam ufunduje mu premie-bo się naprawdę należy. Z tym piecem to nie tak do końca,my zmieniliśmy trochę układ za garażem uzyskując spore pomieszczenie gospodarcze. Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi uwagami ,to służę pomocą na adres prywatny mailowy. Pozdrawiam.

 

Witam! bardzo chetnie wymienie informacje. Moj mail [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć mój domek aktualnie w stanie surowym zapraszam. Buduję wersję F. Budowa w okolicach Warszawy.

 

Dzięki za takie otwarte zaproszenie:-)). Napisałam na priv. Kontakt do mnie [email protected]

Bardzo, bardzo chętnie obejrzelibyśmy Twój domek w realu. Liczę na odzew. Pozdrwiam.

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My z żoną, również bardzo chętnie zobaczylibyśmy na żywo dom, który zamierzamy budować w przyszłym roku. Mieszkamy w Warszawie, więc tym bardziej nam to odpowiada. Mój adres to [email protected].

Bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

PS. Na priva podam również swój numer telefonu komórkowego do ewentualnego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam45ar

 

Również wysłałem wiadomość na priv. Mój email: [email protected]

 

Pozdrawiam

 

Dziękujemy za poświęcony czas i cenne uwagi. Domek super. Będziemy w kontakcie jeśli chodzi o ekipę. Teraz mamy 100% pewności, że Kasjopea to jest to czego szukaliśmy! Mamy nadzieję zacząć w przyszłym roku i postaramy się wtedy też służyć radą i wglądem na budowę innym zainteresowanym tym projektem.

Pozdrawiamy

Gosia i Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

O tym że nie miałem szczęścia do ekip pisać nie będę. Fakt jest taki że mam wyciągnięte ściany piętra i zalane wieńce. Jakość - jak cię mogę. W związku z tym że ostatnią ekipę musiałem niestety pogonić ze względu na oszustwa do momentu kiedy nie znajde ekipy całościowej próbuję domawiać prace mniejszymi etapami. Ale wiadomo - ekipa na mały etap juz w ogóle nie odpowiada za ogólny efekt, co najwyżej zrobią aby było, więc kilka decyzji jest po mojej stronie. I tak jest przy stropie piętra (drewnianym)

Kierownik zaczyna mi coś mówić że belki stropu drewnianego najchętniej położyłby na wieńcu. Będzie wtedy najpewniej konstrukcyjnie . No ale w projekcie jest inaczej, bo kładac na wieńcu strop jest o dobrych 15-20 sm wyżej. Jak tak myślę o tym to to chyba bez sensu. Szczególnie że moze i to poddasze nie jest okazałe, ale miałem nadzieję na jako-taki schowek a tym manewrem jedynie to zmniejszam.

Proszę o komentarz praktyków którzy przeszli ten temat. POnoć mocowanie do wieńca wyjdzie drogo i będzie niestabilnie.

 

 

A przy okazji nie ma ktoś do polecenia wiarygodnej ekipy. Cieśli i dekarzy juz mam ale chodzi o dokończenie dalej. Budowa w Warszawie. Jakby co to się polecam [email protected]

Pozdrawiam

Zbyszek

Edytowane przez zbyszch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne i słowne ekipy to podstawa budowy. Apeluję do wszystkich - wybierajcie tylko spośród ekip polecanych przez znajomych. Nie oszczędzajcie 2-3tys złotych na ekipach. Nie warto!

Ja miałem belki stropu opierane na wieńcu. Dodatkowo były mocowane do murłaty. Tak "dla bezpieczeństwa" polecił mi mój dekarz i zawierzyłem doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kurde... ależ ja Ci zazdroszczę :))))))

 

A poza tym to dzięki za zdjęcia- wiem wiem do tej pory nie odpisałam ale odbieram maile jak byłam poza domem i potem wyleciało mi z głowy. Twoje zdjęcia poprawiły wyobrażenie o domu... i jak popatrzyłam to już wiem jak chcę.. gdzie i jak :) Chętnie obejrzę zdjęcia po wykończeniu. Najchętniej zobaczyłabym w realu.. ale chyba kawał drogi mam do Ciebie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...