Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Eveline my właśnie chcemy:

- w podłodze rure od kominka przesunac bardziej w kąt bo wychodzi tak w połowie schodów i jest tak jakby w przejsciu właśnie do gabinetu (u nas to pokój gościnny :) ) i drzwi chcemy zrobic przesuwne chyba ale to jeszcze niepewne ale napewno zlicowane ze ścianą bo wlasnie i tak dam duzo sie dzieje :)

drzwi_wewnetrzne_ukryte.jpgdrzwi_wewnetrzne_ukryte 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Garnuszki.. nasza to chyba ta: http://www.nelskamp.de/pl/menue-links/struktura/produkcji/dachowka-nibra/dachowka-do-p-322askich-dachow-nibra-f-718.html

kolor: brąz angobowany ;) tylko jeszcze chce gąsiory obejrzec, bo chce takie proste a nie jakos dodatkowo zdobione, te mi sie nie podobają.

tu pod Wwą mamy punkt gdzie gostek sprzedaje, gdzie Wy budujecie?

 

już parę razy obiło mi sie o uszy że te nelskap dobre są. tylko gdzie je znaleść? która nibra cie interesuje? chodzi mi o wzór?mnie się podoba nibra kombi r10

 

http://www.nelskamp.de/pl/menue-links/struktura/produkcji/dachowka-nibra/dachowka-kombi-nibra-r-10.html

 

wklej linka do tej co Wam sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani... coś jest nie tak.. pomocy..216_otwory okienne pokonczone_11052013.jpg

spójrzcie prosze na okno łazienki przy sypialni (nad garazem od frontu... komu ja to pisze.. jak Wy wszyscy Kasjopejke macie :)) ) i spójrzcie na okno drugiej łazienki i okno z klatki schodowej... jak my mamy położyc dachówke jak okna koncza sie na dachu a nie jak okno łazienki przy sypialni cegłę nad dachem ;/// pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na etapie adaptacji zostały te okna juz pomniejszone zeby tak nie wyszło.

 

tzn, że projekt jest skopany, bo na wizualizacji tego nie ma. Wiesz Czuszka pomniejszyc okna zawsze można tylko jak to wygląda nie jak w jakiejś komórce?? Możesz wrzucić foteczki z wnetrza z takim małyk oknem? z góry dizekuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tak wyszlo bo musielismy zrobic wiekszy kat dachu. fotki lazienki z oknem są na moim wątku.to ta biała łazienka

 

Ok to już wiem nic nie mamy źle tyllko zarowno my jak i Czuszka wydłużylismy garaz o metr. Spoko okno od łazienki tej z boku sie zmniejszy np o wysokośc 2 pełnych cegieł i juz, przejrzałam Czuszka Twój dziennik, wygląda to dobrze :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od regionu w jakim budujesz, z jakich materiałów i od ilości zmian w projekcie.

Osobiście buduje wersje A w woj.mazowieckim z dużą ilością zmian, ekipy budowlanej szukałam ok 2miesięcy a ceny wahały się od 38tys do 55tys zł. Nie wiem jak teraz prezentuje się rynek ale w porównaniu do początku roku ceny spadły bo wiele ekip nie ma pracy ze względu na kończący się "bum budowlany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze ktoś jak się cenią budowlańcy za SSO kasjopei 3? Nie mam czasu na przeszukiwanie wątku, a lada moment dostaniemy wycenę i dobrze by było mieć porównanie.

 

u nas budowa Górny Śląsk, ekipa z gór ;)

1.LAWY FUNDAMENTOWE- pomoc przy koparce,szalunki,zbrojenie,

 

betonowanie,rozszalowanie 4.900.00

2.ŚCIANY FUNDAMENTOWE-bloczki betonowe wymurowanie 6.100.00

3.IZOLACJE POZIOME+PIONOWE LAW I ŚCIAN FUNDAMENTOWYCH-papa izolacyjna

lub folia,2x izolbet,styropian 5 cm 1.800.00

4.KANALIZACJA-montaż kompletnej kanalizacji pod wylewka betonowa do

stanu ;0; oraz zrobienie podejść do wody prądu itp

1.400.00

5.STAN ;O;-zasypka,utwardzenie,wylanie betonu

2.200.00

6.ŚCIANY PARTER ZEWNĘTRZNE-kompletnie

7.300.00

7.ŚCIANY PARTER WEWNĘTRZNE-kompletnie

4.200.00

8.SCHODY ŻELBETONOWE-szalunki,zbrojenie,betonowanie,rozszalowanie

2.200.00

9.STROP NAD PARTEREM-TERIVA-belki,pustaki,zebra rozdzielcze,

betonowanie.

5.800.00

10.SLUPY BETONOWE+ PODCIĄGI

2.600.00

11.BALKON

800.00

12.KOMINY KOMPLETNIE-od posadowienia do czapki

2.600.00

13.ŚCIANY PIĘTRO ZEWNĘTRZNE-kompletnie

8.200.00

14.ŚCIANY PIĘTRO WEWNĘTRZNE-kompletnie 4.600.00

15.TRZONY BETONOWE+WIENIEC 2.400.00

16.STROP DREWNIANY-konstrukcja+plytyOSB 4.400.00

17.KONSTRUKCJA DACHU+DASZKI 8.900.00

18.LACENIE+KRYCIE DACHÓWKĄ 8.700.00

19.OBRÓBKI BLACHARSKIE+RYNNY 2.400.00

20.WYŁAZ DACHOWY 300.00

 

81.800.00

 

POWYŻSZA WYCENA OBEJMUJE KOSZTY WYKONANIA W STANIE SUROWYM

POSZCZEGÓLNYCH OPISANYCH ETAPÓW.NIE UWZGLĘDNIA KOSZTÓW

MATERIAŁÓW JAK TEZ STEMPLI BUDOWLANYCH,DESEK SZALUNKOWYCH,KOPARKI

ORAZ FAKTURY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ofertę Górala który wręcz się kłócił że 90tys to mega okazja i lepszej oferty nie znajdę ostatecznie mam podpisaną umowę na 46tys zł fundamenty ściany stropy dach(blachodachówka) balkon taras i schody wejściowe plus ocieplenie z tynkowaniem. Szkoda tylko że wszystko na papierze, niestety pogoda nam nie sprzyja i mamy jedno wielkie jezioro na działce :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ofertę Górala który wręcz się kłócił że 90tys to mega okazja i lepszej oferty nie znajdę ostatecznie mam podpisaną umowę na 46tys zł fundamenty ściany stropy dach(blachodachówka) balkon taras i schody wejściowe plus ocieplenie z tynkowaniem. Szkoda tylko że wszystko na papierze, niestety pogoda nam nie sprzyja i mamy jedno wielkie jezioro na działce :(

 

to macie mega tanio !!!! my mieliśmy jakąś tania ofertę ale o ekipie nic nie wiedziałam. tych górali wzięłiśmy bo mają świetną opinie i wybudowali wiele domków na naszym osiedlu ;) do tego nie ineteresuje nas nic,, on sobie wszystko nagrywa dostawy materiałów, beton itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...