Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myszka tez bedziemy robic te grzybki.. czy to są jakies kształtki juz gotowe z tymi okapnikami? A jak poradziliscie sobie z pozostałymi pomieszczeniami/?

 

[ATTACH=CONFIG]195093[/ATTACH]

chodzi o to że w pierwszym układzie czy jak to czasem ludzie robią kratka jest w ogóle jakby w syficie czyli rura wentylacyjna nawet nie skręca jak na rysunku, może się zdarzyć, że przy dużej różnicy temperatur dwór/dom (w zimę, przy większych mrozach i średniej izolacji rury) będzie się w niej skraplać para wodna w efekcie czego może ona z rury wypłynąć na ścianę robiąc zacieki czy kapiąc na podłogę. na drugim rys. jest rozwiązanie z okapnikiem tzn. pod pionową częścią rury będzie zbiorniczek - miseczka w której ta ew. woda będzie się zbierać i będzie mogła sobie z czasem wyparować nie wkraczając na moje terytorium kuchenne :p nie ma znaczenia czy będzie tam sama kratka czy wiatrak skraplać się i tak pewnie będzie pytanie tylko w jakiej ilości i czy wyjdzie na dom czy nie. będzie to się wiązało niestety z koniecznością obniżenia sufitu w tej części kuchni aby schować to wszystko, ale i tak mam tak w sumie tylko blat roboczy więc niższy sufit i oświetlenie blatu będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka tez bedziemy robic te grzybki.. czy to są jakies kształtki juz gotowe z tymi okapnikami? A jak poradziliscie sobie z pozostałymi pomieszczeniami/?

 

szczerze to nie wiem :p to jest wizja teścia, on ma o tym pojęcie więc nie dopytuję, zostawiam tą działkę jemu w 100%

 

garaż i kotłownia mają przewidziane kratki, łazienki również a poza tym mamy w dwóch oknach nawiewniki (w sypialni od frontu i w salonie w tym pojedynczym czy ścianie z gabinetem), facet od okiem powiedział, ze to powinno wystarczy a jeśli nie to w każdej chwili można dorobić dodatkowe.

 

Póki co myślimy nad elektryką (do końca tygodnia będziemy mieć dach i powoli możemy działać na dole, koło 14 lipca ekipa wpadnie wymurować ścianki działowe na piętrze i potem tam zajmiemy się elektryką) no i planujemy na sierpień tynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ja musze sie Taty poradzić :)

nawiewniki powiadasz.. sprawdze :)

 

u nas elektryka i hydraulika juz rozrysowana :) w sobote wstawiaja okna i brame do konca przyszłego tyg wchodza instalatorzy :) powodzenia

 

 

 

szczerze to nie wiem :p to jest wizja teścia, on ma o tym pojęcie więc nie dopytuję, zostawiam tą działkę jemu w 100%

 

garaż i kotłownia mają przewidziane kratki, łazienki również a poza tym mamy w dwóch oknach nawiewniki (w sypialni od frontu i w salonie w tym pojedynczym czy ścianie z gabinetem), facet od okiem powiedział, ze to powinno wystarczy a jeśli nie to w każdej chwili można dorobić dodatkowe.

 

Póki co myślimy nad elektryką (do końca tygodnia będziemy mieć dach i powoli możemy działać na dole, koło 14 lipca ekipa wpadnie wymurować ścianki działowe na piętrze i potem tam zajmiemy się elektryką) no i planujemy na sierpień tynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie macie... z wczoraj na szybko..

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]197380[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]197381[/ATTACH]

 

eeee to wizualki :( Takiego ognia w kominku to chyba nie masz :p Ja chcę prawdziwe zdjęcia! :) Muszę sie naładować pozytywną energią, bo jesteśmy na najbardziej wkurzającym etapie budowy i lekką załamkę mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez zrezygnowaliśmy z pralni na piętrze.

Zastanawiam się czy warto zapłacić jakiemuś projektantowi - za te dwie łazienki.

Dostałam odpowiedź, że to będzie koszt 600 zł....zastanawiam się...

Jeśli boisz sie zaryzykować sama to weź profesjonaliste ( projektanta).Wielkiej filozofii tam nie ma bo łazienki do najwiekszych nie należą.Poprobuj sama moze po to jest to forum żeby pytać inspirowac sie .Wrzuc rzuty łazienek to forumki cóż doradza zawsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz sie zaryzykować sama to weź profesjonaliste ( projektanta).Wielkiej filozofii tam nie ma bo łazienki do najwiekszych nie należą.Poprobuj sama moze po to jest to forum żeby pytać inspirowac sie .Wrzuc rzuty łazienek to forumki cóż doradza zawsze;)

 

koniec końców weźmiemy projektanta, ale tylko do całego dołu i u góry łazienek. z reszta myślę, ze sobie poradzę.

 

a teraz druga sprawa...

czym robiliście te drewna wokół okien?

zastanawiam się nad czymś takim http://www.rodeo-dr.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnoście SSO. Co polecacie beton komórkowy H+H czy ytong, czy zostać przy sugestii projektanta czyli porothermie???

Oriętując się trochę w temacie dla ściany konstrukcyjnej o grubości 25 cm + 20cm styropian o lambda 0,4 nie ma większego znaczenia z jakiego materiału wybudujecie ściany nośne, ponieważ o izolacji budynku decyduje przede wszystkim styro. Ja osobiście wybrałem pustak żużlowy ze względu na cenę i obrabialność (łatwe cięcie, wiercenie). Lepiej dołożyć do podwójnego ocieplenia dachu zamiast budować ytongiem. Pozdro Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...