Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Ja także dołączam do budowy domu Kasjopea 3, odbicie lustrzane, więc chciałam się przywitać.

Przebrnięcie przez całe forum zajęło mi kilka dni, ale nasunęło kilka ciekawych uwag.

Projekt domu wybraliśmy już wcześniej, nanieśliśmy kilka zmian, a forum odkryłam całkiem niedawno, więc na pewno będą następne przeróbki:welcome::welcome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobnie jak kilkoro forumowiczów, my w tym roku zalewamy tylko fundamenty, a od wiosny całą resztę.

W naszym projekcie dokonaliśmy kilka przeróbek: poszerzyliśmy klatkę schodową oraz wiatrołap i hol, a to spowodowało powiększenie salonu oraz gabinetu i garderoby na piętrze. Zrezygnowaliśmy z balkonów w pokojach dziecięcych ( zastanawiam się na loggią w sypialni- po przeczytaniu forum), okna na klatce schodowej. Powiększyliśmy okno boczne w kuchni, okno w jadalni- witryna (250x200), okno w łazience na piętrze oraz w kotłowni, choć zastanawiam się tutaj nad drzwiami. Wprowadzanie rowerów itp przez garaż, szczególnie przez dzieci może być ryzykowne dla aut). Kotłownię powiększyliśmy kosztem łazienki na dole ( zrezygnowaliśmy z prysznica).

W kuchni wygospodarowaliśmy miejsce na szafę- spiżarnię. Będzie między drzwiami, a szafą na holu. Jadalnia oddzielona będzie od kuchni przesuwanymi drzwiami. Temat otwartej kuchni już przerabiałam i drugi raz tego nie zrobię.

Po przeczytaniu uwag forumowiczów chyba dodamy okno w garażu.

Co do okien w salonie to architekt zaplanował nam filar, ale mi podobają się bez. Jedno z nich będzie witryną, a drugie przesuwane. Po co dwoje okien otwieranych obok siebie?

Wg mnie mankamentem jest przejście do gabinetu przez salon. W projekcie mamy drzwi przesunięte maksymalnie do kominka, ale zastanawiam się nad wejściem do gabinetu ze spocznika na klatce schodowej. Ktoś już o tym pisał.

Będziemy budowali z Ytonga, stropy Leier, ocieplenie grafitowym styropianem, co do dachówki podoba się nam Klasyczna karpiówka z Creatona.

Ogrzewanie na gaz, ale z wyprowadzeniem instalacji pod pompę ciepła, podłogówka w całym domu. Myślimy także o rekuperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Kasjopea czeka na tynkarzy, którzy strasznie się ociągają... poważnie rozważam zmianę ekipy mając już nawet jednych wstępnie zaklepanych na "po niedzieli". Boję się, że ci nasi zanim się wezmą i w końcu zrobią to potem z wylewkami nas mrozy zastaną.

I nasz domek nocą:

DSC01682.JPG DSC01683.JPG

od środka:

DSC01690.jpg DSC01691.jpg DSC01692.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

 

Ja zwykle strasznie przeciągnęło się załatwienie całej papierologii ale jesteśmy w zasadzie na finiszu i myślę, że w pierwszych dniach września ruszymy z budową. Mamy już prąd i musimy jeszcze poczekać na wodociąg i gaz (może nawet parę miesięcy - niesamowite, że tyle można czekać w dużym mieście) ale poradzimy sobie z wodą od sąsiada :) Chcielibyśmy przed zimą zamknąć dom z dachem i od wiosny wstawiać okna i robić całą resztę.

 

Mam do Was pytanie jak ustalaliście wynagrodzenie kierownika budowy? Za poszczególne etapy? czy może za całość do zgłoszenia użytkowania domu? Podpisywaliście z kierownikiem jakieś umowy?

Do tego jeśli możecie napiszcie ile kosztowała Was ta przyjemność. Będę dogadywał ostatecznie kierownika w przyszłym tygodniu i nie chciałbym przepłacić :)

 

Pozdr dla wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę, że zrobiliście wejście do garażu z łazienki na dole? Zlikwidowaliście ją?

Zmniejszylismy łazienkę na dole likwidując prysznic bo skoro nie mamy tego dodatkowego pokoju przy salonie to uznaliśmy ze prysznic w tej łazience jest zbędny.Wejscie do garażu zrobiliśmy przy łazience.Jesli chodzi o kierownika u nas kierownik do SSZ wziął 4 tys.Od SSZ zmieniliśmy kierownika i ten kasuje nas 1500 zł za całość :) do końca budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek! Ambitne plany, my startowaliśmy 24 czerwca a teraz dopiero pierwszy strop schnie. Może przy dobrej pogodzie i bez żadnej przerwy na schnięcie betonu(a to raczej mało prawdopodobne) się uda. Ja sama jestem w stresie że jesień nie będzie złota i wszystko będzie stało w wodzie. Oczywiście życzę powodzenia i niech się mury pną do góry! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek! Ambitne plany, my startowaliśmy 24 czerwca a teraz dopiero pierwszy strop schnie. Może przy dobrej pogodzie i bez żadnej przerwy na schnięcie betonu(a to raczej mało prawdopodobne) się uda. Ja sama jestem w stresie że jesień nie będzie złota i wszystko będzie stało w wodzie. Oczywiście życzę powodzenia i niech się mury pną do góry! :)

 

Budowlańcy twierdzą, że dadzą radę. Czas pokaże na ile ich zapewnienia miały coś wspólnego z rzeczywistością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszylismy łazienkę na dole likwidując prysznic bo skoro nie mamy tego dodatkowego pokoju przy salonie to uznaliśmy ze prysznic w tej łazience jest zbędny.Wejscie do garażu zrobiliśmy przy łazience.Jesli chodzi o kierownika u nas kierownik do SSZ wziął 4 tys.Od SSZ zmieniliśmy kierownika i ten kasuje nas 1500 zł za całość :) do końca budowy.

 

Rozmawiałem z kilkoma kierownikami i rozrzut cenowy jest dość spory od 1500 do 8000 za całość. Patrząc na Twoje koszty chyba będzie trzeba to wypośrodkować :) A podpisywaliście z waszymi kierownikami jakąś umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...