Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobnie jak kilkoro forumowiczów, my w tym roku zalewamy tylko fundamenty, a od wiosny całą resztę.

W naszym projekcie dokonaliśmy kilka przeróbek: poszerzyliśmy klatkę schodową oraz wiatrołap i hol, a to spowodowało powiększenie salonu oraz gabinetu i garderoby na piętrze. Zrezygnowaliśmy z balkonów w pokojach dziecięcych ( zastanawiam się na loggią w sypialni- po przeczytaniu forum), okna na klatce schodowej. Powiększyliśmy okno boczne w kuchni, okno w jadalni- witryna (250x200), okno w łazience na piętrze oraz w kotłowni, choć zastanawiam się tutaj nad drzwiami. Wprowadzanie rowerów itp przez garaż, szczególnie przez dzieci może być ryzykowne dla aut). Kotłownię powiększyliśmy kosztem łazienki na dole ( zrezygnowaliśmy z prysznica).

W kuchni wygospodarowaliśmy miejsce na szafę- spiżarnię. Będzie między drzwiami, a szafą na holu. Jadalnia oddzielona będzie od kuchni przesuwanymi drzwiami. Temat otwartej kuchni już przerabiałam i drugi raz tego nie zrobię.

Po przeczytaniu uwag forumowiczów chyba dodamy okno w garażu.

Co do okien w salonie to architekt zaplanował nam filar, ale mi podobają się bez. Jedno z nich będzie witryną, a drugie przesuwane. Po co dwoje okien otwieranych obok siebie?

Wg mnie mankamentem jest przejście do gabinetu przez salon. W projekcie mamy drzwi przesunięte maksymalnie do kominka, ale zastanawiam się nad wejściem do gabinetu ze spocznika na klatce schodowej. Ktoś już o tym pisał.

Będziemy budowali z Ytonga, stropy Leier, ocieplenie grafitowym styropianem, co do dachówki podoba się nam Klasyczna karpiówka z Creatona.

Ogrzewanie na gaz, ale z wyprowadzeniem instalacji pod pompę ciepła, podłogówka w całym domu. Myślimy także o rekuperacji.

Bardzo korzystne zmiany ,jakbym w nich uczestniczył:).Rezygnacja z drzwi miedzy salonem a tzw. Gabinetem pozwoli w lepszym stp zaaranżować ustawienie mebli w salonie,który nie jest zbyt szeroki. Nie rozumiem dlaczego pojawia się w salonie filar-raczej nie będzie ułatwieniem i ozdobą tego miejsca.Pozostałe przeróbki godne polecenia dla innych kasjopeowcow.Pozdrawiam i życzę wytrwałości podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

szybkie pytanie czy ocieplacie wewnątrza tzn. oddzielacie jeszcze warstwą styropianu/wełny/itp. część garażową od części mieszkalnej?

 

w kotłowni będzie ciepło więc ściany między kotłownią a częścią mieszkalną nie będziemy ocieplać ale nie wiem właśnie jak z garażem, jednak zimą przy otwarciu bramy sporo tego chłodu wpadnie a nie oszukujmy się nie zamierzamy grzać w garażu w ogóle do 20 stopni więc tak myślę że może wypadałoby położyć styropian bo przy tych 10-15 stopniach w garażu może się okazać, że w łazience na dole będzie ciągnęło od ściany. Jakie są wasze doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tylko ociepliliśmy sufit pod łązienką na piętrze od spodu

 

szybkie pytanie czy ocieplacie wewnątrza tzn. oddzielacie jeszcze warstwą styropianu/wełny/itp. część garażową od części mieszkalnej?

 

w kotłowni będzie ciepło więc ściany między kotłownią a częścią mieszkalną nie będziemy ocieplać ale nie wiem właśnie jak z garażem, jednak zimą przy otwarciu bramy sporo tego chłodu wpadnie a nie oszukujmy się nie zamierzamy grzać w garażu w ogóle do 20 stopni więc tak myślę że może wypadałoby położyć styropian bo przy tych 10-15 stopniach w garażu może się okazać, że w łazience na dole będzie ciągnęło od ściany. Jakie są wasze doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam po kolei Wasze dzienniki budowy oraz fora i mam pytanie odnośnie poszerzenia domu, a szczególnie garażu.

Czy jest możliwość poszerzenia o 1m garażu, kotłowni oraz gabinetu już po złożeniu projektu do urzędu miasta? Jakieś aneksowanie, zmiany przez kierownika budowy lub coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie czy ocieplacie wewnątrza tzn. oddzielacie jeszcze warstwą styropianu/wełny/itp. część garażową od części mieszkalnej?

 

w kotłowni będzie ciepło więc ściany między kotłownią a częścią mieszkalną nie będziemy ocieplać ale nie wiem właśnie jak z garażem, jednak zimą przy otwarciu bramy sporo tego chłodu wpadnie a nie oszukujmy się nie zamierzamy grzać w garażu w ogóle do 20 stopni więc tak myślę że może wypadałoby położyć styropian bo przy tych 10-15 stopniach w garażu może się okazać, że w łazience na dole będzie ciągnęło od ściany. Jakie są wasze doświadczenia w temacie?

ocieplaliśmy ścianę między garażem a częscią mieszkalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła z uwzględnieniem rady człowieka od tynków i od elewacji, damy styropian na całej ścianie na wprost wjazdu i na całej ścianie graniczącej z wiatrołapem (całej żeby nie tworzyć "schodów" na ścianach które z czasem mogą się kruszyć) + oczywiście sufit pod łazienkami.

 

 

pytanie nr 2

ci w was którzy zorganizowali sobie nad piętrem stryszek/rupieciarnię czy robiliście grzejnik jakiś tam na górze czy nie?

 

zaglądać tam będziemy pewnie tylko kilka razy do roku i to na zasadzie bardziej wejść wziąć co trzeba i zejść więc grzać jak w domu na 100% nie będziemy bo po co, będzie tam wyłaz dachowy przeszklony w okolicy kominów. hydraulik mówi, że on by nie dawał ale nie jestem przez niego w pełni przekonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła z uwzględnieniem rady człowieka od tynków i od elewacji, damy styropian na całej ścianie na wprost wjazdu i na całej ścianie graniczącej z wiatrołapem (całej żeby nie tworzyć "schodów" na ścianach które z czasem mogą się kruszyć) + oczywiście sufit pod łazienkami.

 

 

pytanie nr 2

ci w was którzy zorganizowali sobie nad piętrem stryszek/rupieciarnię czy robiliście grzejnik jakiś tam na górze czy nie?

 

zaglądać tam będziemy pewnie tylko kilka razy do roku i to na zasadzie bardziej wejść wziąć co trzeba i zejść więc grzać jak w domu na 100% nie będziemy bo po co, będzie tam wyłaz dachowy przeszklony w okolicy kominów. hydraulik mówi, że on by nie dawał ale nie jestem przez niego w pełni przekonana

Odnośnie grzejnika na stryszku to bez sensu.W tej chwili mamy w domu taki właśnie stryszek-rupieciarnie i tam jest grzejnik który jeszcze nigdy nie został odkręcony.Wchodzimy tak kilka razy w roku(po narty po choinkę itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam moje koszty bo jestem na bieżąco:

20 tyś kompletna dachówka (nie oszczędzałem na niej, kupiłem Creaton Premion)

18 tyś robocizna (cena po znajomości 65 zł za mkw)

14 tyś kompletne drewno czyli więźba i strop drewniany

4,7 tyś rynny (Marley, są tańsze polskie np. Bryza, Gamrat ale nie dorównują jakości Marleyowi ponieważ wszystkie tracą kolor)

3-5 tyś pozostałe koszty (gwoździe, łączniki, farby itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...