Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wydaje mi sie ze za jakis czas i tak bedzie trzeba odmalowac bo od słońca/deszczu wypłowieje..

 

drewna nie kładliśmy tylko taki system RODEO http://rodeo-dr.pl/profile.html

fajne to, bo nie trzeba pielęgnować (drewno trzeba malować itp) a to się raz maluje i z głowy.

 

po pomalowaniu - z bliska wyglądają jak prawdziwe drewniane deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

akurat jesli chodzi o obciazenie to zbrojenie w tym projekcie jest mega mocne wiec nie ma strachu o dachówke

 

Fajnie to wymyśliliście! Mnie też się podoba Hera z bratexu, tak samo nie robimy ceramiką bo za ciężko. Ale pomysł z daszkiem chyba odgapimy ;) Wybraliśmy na dach Blachprofil2 Lamba czarna na rąbek stojący z dwoma przetłoczeniami :)

Wybacz że tak Cię wypytuję ale jeszcze jakbyś mogła mi powiedzieć jak rozwiązaliście "problem" dwóch okien przesuwnych w salonie? Tych na rogu co w planie są bez słupka. Bo koszty ogromne żeby dwa zrobić i bez słupka się nie da ponoć. I jakiej firmy macie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jesli chodzi o obciazenie to zbrojenie w tym projekcie jest mega mocne wiec nie ma strachu o dachówke

 

u nas facet od dachu stwierdził, że ten kawałek, który sobie dobudowaliśmy nad tarasem może nie wytrzymać obciążenia dachówki ceramicznej, bo reszta faktycznie mega mocna i spokojnie można ceramikę kłaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o koszty ogrzewania.

Zamierzałem pierwotnie ogrzewać Kasjopeę IV ekogroszkiem ale wraz z postępem prac na budowie zastanawiam się nad gazem. Na ocieplenie zewnętrzne użyję styropianu 18 cm, strop ocieplę 30-40 cm wełny, okna i drzwi wybrałem pasywne czyli wsp. przenikania 0,7 W/mK. W związku z powyższym zastanawiam się nad kosztem ogrzewania gazem na sezon.

Prośba do wszystkich, którzy już mieszkają w waszych Kasjopeach aby podali przybliżone koszty sezonowe ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zmniejszalismy je bo dekarz "na oko ocenił" że parapet nam wejdzie w okno.. a jak widac daleko im do dachu teraz.. troche przesadził, no ale nic to tylko łazienka grunt by była doświetlona + sie okno otwierało. W sumie to nawet dobrze wyszło chyba bo sąsiad nie bedzie nam pod prysznic zagladał :) jest ok :)

 

Juster! A czy okna w łazienkach nie są za małe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła z uwzględnieniem rady człowieka od tynków i od elewacji, damy styropian na całej ścianie na wprost wjazdu i na całej ścianie graniczącej z wiatrołapem (całej żeby nie tworzyć "schodów" na ścianach które z czasem mogą się kruszyć) + oczywiście sufit pod łazienkami.

 

 

pytanie nr 2

ci w was którzy zorganizowali sobie nad piętrem stryszek/rupieciarnię czy robiliście grzejnik jakiś tam na górze czy nie?

 

zaglądać tam będziemy pewnie tylko kilka razy do roku i to na zasadzie bardziej wejść wziąć co trzeba i zejść więc grzać jak w domu na 100% nie będziemy bo po co, będzie tam wyłaz dachowy przeszklony w okolicy kominów. hydraulik mówi, że on by nie dawał ale nie jestem przez niego w pełni przekonana

 

Witam

1. Nie ocieplalismy wewnetrznych scian w garazu. Jest ocieplony skosny daszek welna 30cm+ zabudowany plyta g-k, brama segmentowa z ociepleniem, jeden grzejnik w garazu na scianie zewnetrznej. W zimie w najwieksze mrozy (-15st) na grzejniku odkreconym na 2 stopien, temp w garazu +14stopni. Nie odczuwam zadnego wplywu braku ocieplenia zarowno w lazience na parterze (sciana) jak i na podlodze lazienki na pietrze. Cieplo z kotlowni od pieca troche promieniuje na garaz i go dogrzewa. Naturalnie po otwarciu bramy garaz szybko sie wychladza, ale tu nie ma madrych, otwierasz brame, wyjezdzasz, zamykasz brame i znowu go dogrzewasz. to trwa chwile.

2. Na strychu nie mamy grzejnika i moim zdaniem nie jest potrzebny. Mamy ocieplone krokwie 30cm welny + zabudowa z g-k i strop pietro-strych rowniez ocieplony 30cm welna. Na strychu latem w upaly jest ok 25st, zima przy mrozach jw. jest ok 12 st na strychu. Ale zagladamy tam sporadycznie, 2x miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o koszty ogrzewania.

Zamierzałem pierwotnie ogrzewać Kasjopeę IV ekogroszkiem ale wraz z postępem prac na budowie zastanawiam się nad gazem. Na ocieplenie zewnętrzne użyję styropianu 18 cm, strop ocieplę 30-40 cm wełny, okna i drzwi wybrałem pasywne czyli wsp. przenikania 0,7 W/mK. W związku z powyższym zastanawiam się nad kosztem ogrzewania gazem na sezon.

Prośba do wszystkich, którzy już mieszkają w waszych Kasjopeach aby podali przybliżone koszty sezonowe ogrzewania.

Ogrzewanie gazem ziemnym ,kondensacyjny piec Viessmann z zasobnikiem 150 l wody, Kasjopea wersja E, ,ogrzewanie podłogowe, ocieplenie domu oraz stolarka bardzo zbliżone, zużycie gazu przez 2 lata, nie tylko przez sezon grzewczy -czyli dwa okresy rozliczeniowe od maja do maja . Sezon 2011/2012 - 1780 m.sześć. Sezon 2012/2013 -1840 m.sześć. Dom bez rekuperacji, temperatura pomieszczeń 22 stp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie gazem ziemnym ,kondensacyjny piec Viessmann z zasobnikiem 150 l wody, Kasjopea wersja E, ,ogrzewanie podłogowe, ocieplenie domu oraz stolarka bardzo zbliżone, zużycie gazu przez 2 lata, nie tylko przez sezon grzewczy -czyli dwa okresy rozliczeniowe od maja do maja . Sezon 2011/2012 - 1780 m.sześć. Sezon 2012/2013 -1840 m.sześć. Dom bez rekuperacji, temperatura pomieszczeń 22 stp.

 

Dzięki za informacje, teraz już coraz bardziej skłaniam się w kierunku gazu mimo, iż mam piwnice z przygotowana kotłownią i miejscem na węgiel. Biorę pod uwagę, że przy opale węglowym jest więcej roboty, niemiłosierny syf no i sam koszt pieca z podajnikiem to koszt ok 8-10 tyś. Najbardziej jednak przekonuje mnie komfort sterowania w każdym miejscu i czasie, nie będąc nawet w domu.

Gdyby ktoś chciał się jeszcze podzielić doświadczeniami związanymi z ogrzewaniem swojej Kasjopei to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj ze chciałeś węglem palić???Przeciez to cofanie sie do średniowiecza! Ja rozumiem jak ktoś budował sie 30-40 lat temu kiedy innej opcji nie było ale teraz w dzisiejszych czasach to juz chyba przesada...:confused:

 

Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale chyba nie wiesz co piszesz. To, że kiedyś ogrzewano węglem i dziś również nie wynika z zacofania a po prostu z ekonomii i dostępności węgla (mieszkam na Śląsku). Każdy zorientowany wie, że najtańsze paliwo to właśnie węgiel, nie uwzględniam źródeł odnawialnych bo na to trzeba wydać konkretny kapitał i oczekiwać zwrotu po długich latach. Oczywiście nikt bogatemu nie zabroni, gdybym miał dość gotówki to sam zainwestował bym w pompę ciepła i rekuperacje.W każdym razie gaz mnie przekonuje nie ze względu na cenę, ale czystość i wygodę mimo, iż żadnej pracy się nie boję ;) (pracuję na KWK).

Pozdrawiam i proszę pisać dalej na temat kosztów ogrzewania Waszych domków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...