Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a my tam nic nie zmienialiśmy i żadnego problemu z oknami nie było. Wstawilismy na rogu słup, jedno okno jest stałe nie otwierane a drugie przesuwne - wszystko gładko chodiz i pięknie wyglada. Na otwierane do środka nie ma tam za wiele miejsca ;/

 

 

Chętnie zobaczę też to drugie okno. Mam pytanie czy na zdjęciu w poście #1512 jest to mniejsze czy większe przesuwane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wrzucę kilka zdjeć podgladowych jeszcze nie skończonej elewacji

 

Super zdjęcia :)

 

Zdecydowaliśmy się ostatecznie zwęzić jedno z okien do 1,8m także żeby zrobić je normalnie otwierane, a drugie zostawiamy jak w projekcie i będzie przesuwne :) Mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, że na tym większym oknie macie podzieloną roletę, czy był problem ze zrobieniem jej w pełnym wymiarze? Ciekawi mnie jak zamontowany jest środkowa prowadnica tej rolety, czy nie przeszkadza przy otwieraniu okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze nawet nie wiem dlaczego jest podzielona ta roleta? Okno jest dość duże i przesuwne moze dlatego? Dzisiaj dopiero zorientowałam sie e okna w łazienkach mamy tylko uchylne a nie otwierane:(Masakra jakaś....Jak ja będę je myła z zewnątrz????:mad:

 

Wow, to rzeczywiście niewesoło, może da się to jeszcze wymienić. Czasem okna uchylne mają chyba możliwość zwolnienia blokady i całkowitego otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek prezentuje się świetnie, ale widzę że zmian też sporo. Spróbuj powalczyć z tym oknem bo powinno się rozpinać i opuszczać do końca, ja wybrałam otwierane normalnie na bok ale uważam że skrzydło jest strasznie duże i zajmuje sporą część łazienki (120x80cm) nie wiem co mnie podkusiło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to rzeczywiście niewesoło, może da się to jeszcze wymienić. Czasem okna uchylne mają chyba możliwość zwolnienia blokady i całkowitego otwarcia.

Uspokoilam sie....Zadzwoniłam do firmy w której zamawialismy okna i faktycznie jest blokada dzięki której można całkowicie otworzyć te okna.Juz byłam skłonna zmieniać. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek prezentuje się świetnie, ale widzę że zmian też sporo. Spróbuj powalczyć z tym oknem bo powinno się rozpinać i opuszczać do końca, ja wybrałam otwierane normalnie na bok ale uważam że skrzydło jest strasznie duże i zajmuje sporą część łazienki (120x80cm) nie wiem co mnie podkusiło ;)

Ulala....to poszaleliscie z wielkością okna:jawdrop:Chociaż z drugiej strony jak jest ładny widok z okna to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia domku :) Juz przynajmniej z zewnatrz piekny :)

Ale sporo taras na gorze powiekszyliście, prawda? I świetny pomysł z tymi 3 oknami w jadalni :)

 

My zaraz składamy projekt do urzędu o pozwolenie! Więc wszsystko przed nami!

Powiem Ci szczerze ze KOCHAM TEN TARAS!!! Jesteśmy mega zadowoleni.Dzieciaki zreszta tez. ;)Zależało nam bardzo na dużym zacienionym tarasie na dole i teraz tak mamy.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z Was robił już może taras z desek kompozytowych? Słyszałem różne opinie, a z drugiej strony ze względu na układ naszej działki nie jestem przekonanym do murowania i gresu. Prawdziwe drewno też w sumie odpada ale to z uwagi na konieczność konserwacji.

Mam takie deski na swoim obecnym tarasie.Jak chcesz to po powrocie do domu pstrykne ci fotkę jak wyglądają po dwóch latach użytkowania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie deski na swoim obecnym tarasie.Jak chcesz to po powrocie do domu pstrykne ci fotkę jak wyglądają po dwóch latach użytkowania? :)

 

Pewnie :) zawsze to jakaś dodatkowa podpowiedź ponieważ na żywo nowe w sklepie wszystko wygląda super, a po kilku sezonach bywa różnie :) A jak je oceniasz po tych dwóch latach użytkowania? Zrobiłabyś je raz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi cokolwiek powiedzieć bo uzyskujemy dopiero drugi sezon.Na pewno trzeba konserwować i bejcowac co roku.My swój dodatkowo na zimę przykrywamy.Wczesniej mieliśmy gresem i w utrzymaniu czystości na pewno był lepszy ale po deskach przyjemniej chodzić bosa stopa ;)

 

A czy to rzeczywiście są deski kompozytowe, a nie zwykłe drewniane? Jeśli kompozytowe to wyglądają jak prawdziwe drewno :) Co do gresu to rzeczywiście mniej pracy przy sprzątaniu i utrzymaniu ale deska znacznie przyjemniejsza i nie nagrzeje się latem tak jak płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...