Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie się wydaje , że raczej nie było z tym problemu. Po stronie jadalni stoi komoda, która jest krótsza niż ten prosty odcinek szafy. Nam od razu ten pomysł projektanta przypadł do gustu i wiedzieliśmy że nie będziemy tego zmieniać. Do tego dobraliśmy sobie też kominek w takim właśnie kształcie.

 

Będzie trzeba przeprowadzić małe testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my robiliśmy bo wody są u nas płytko, także to na pewno dobrze wydane pieniądze. Sąsiedzi kilka działek dalej pływali, u nas suchutko :)

Mam jeszcze pytanie, czy robiliście drenaż wokół domu? Nasza działka jest piaskowa i zastanawiamy się czy w ogóle jest sens inwestować w coś takiego, z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u nas wyszło sporo.. projektant, materiały, robocizna.. dużo czasu i dużo kasy ;/

ale warto

 

U nas koszt był generalnie nieduży ponieważ drenaż zrobiliśmy już na etapie fundamentów i nie trzeba było ściągać do tego dodatkowo koparki i ludzi. Wszystko zostało przygotowane już na etapie głównego projektu także przed zasypaniem fundamentów w jedno popołudnie chłopaki położyli cały drenaż razem z 4 studniami. Samych materiałów też nie trzeba strasznych ilości, a szkody jak już podejdzie woda mogą być znaczne i trudne do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś z was wybudował ten dom gdzieś w Wielkopolsce? Czy byłaby możliwość aby zobaczyć wnętrze? My jesteśmy z Poznania / Kalisza więc możemy spokojnie dojechać...nawet w sumie poza Wielkopolskę :) ja jestem wzrokowcem i zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do Projektu, to chętnie [przekonałabym się na własne oczy jak dom wygląda w środku.

 

A może ktoś z was może przesłać mi jakieś zdjęcia ze środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My co prawda mamy Kasjopeę II, ale z kuchnią powiększoną (jak w wersji III). Mamy w narożu salonu wybudowany słup betonowy. Nie ze względu na urodę, ale w przyszłości uniknięcie ewentualnych problemów, które może by się i nie pojawiły, ale mając na uwadze wykonawstwo naszych przeróżnych ekip, bardzo są prawdopodobne. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że ta konstrukcja będzie pracowała, te drzwi są naprawdę baaardzo ciężkie, szczególnie, że mamy pakiet trzyszybowy, ze wzmocnioną ramą itp. Z drugiej strony jeśli są to solidne okna drewniane, porządnie zamontowane.... może i warto rozważyć narożne.

 

Salon naprawdę nie jest taki mały, bo należy wziąć pod uwagę, całą przestrzeń w jakiej on jest umiejscowiony tj. salon, holl i jadalnię. Całość daje naprawdę dużą przestronność. Tu znowu jednak, wszystko zależy pewnie od przyzwyczajeń, oczekiwań, aranżacji i ilości mieszkających osób itp.

 

My zlikwidowaliśmy loggię i jest to (według nas) jedna z trafniejszych decyzji. Zostawiliśmy jednak drzwi balkonowe w sypialni, które będą zamknięte balkonetką (czy jak nazwać barierkę zabezpieczającą). Dzięki temu sypialnia jest bajeczna! przestronna, ustawna, jasna. Ponadto otwierając drzwi można mieć namiastkę loggi ;-). Napewno zyskuje funkcjonalność, czy traci uroda elewacji?? Kwestia gustu.

Pewnym jest, że ta opcja jest godna rozważenia dla tych, którzy potrzebują mieś dodatkowy pokój z tej klitki zwanej gabinetem. likwidując loggię mamy baardzo dużą sypialnię, w której po zlikwidowaniu garderoby można zamontować wieeelką szafę, bez żadnej szkody dla sypialni. Powiększając wtedy gabinet o powierzchnię garderoby, uzyskujemy pełnowymiarowy, ustawny pokój.

My co prawda mamy w miejscu gabinetu pralnię, a garderobę na swoim miejscu i piękną sypialnię :-).

 

 

 

 

My też zlikwidowaliśmy logge i również uważamy że była to jedna z trafniejszych decyzji. Sypialnia jest super ustawna. Garderoba została zastąpiona szafami. Dzięki temu również gabinet jest większy

DSCN7435.jpg

DSCN7432.jpg

DSCN7434.jpg

DSCN7430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu już wcześniej pisałam, ze można u mnie obejrzeć domek.

Jestem z Konina - 100km od Poznania autostradą

Zapraszam :)

 

Tylko nie wiem czy będzie was interesować, bo my mamy całość wykończona na zewnątrz, elewacja itp, ale w środku tylko tynki zrobione z instalacją elektryczną.

Zmian praktycznie nie było, budowaliśmy jak w projekcie, jedynie daliśmy przedłużony dach nad tarasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...