Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak na sztuki to musiałabym zerknąć w faktury ale ogólnie bardzo dużo nam sie poltluklo wiec lepiej zamawiaj z nawiązką.;)

 

u nas dachówka ju,ż dawno na dachu ale teraz sprawdzam czy ilość na fakturze jest z zgodna z tym co weszło na dach ;)

gdybyś jednak mogła odszukać faktury byłabym wdzięczna ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się pochwalę co u nas słychać. Dziś opuścili nas ociepleniowcy, wrócą na wiosnę i wtedy położą tynk na cokół, pomalują listwy przy drzwiach i jak coś gdzieś trzeba będzie poprawić to poprawią. Jeszcze przed końcem tyg. wejdą chłopaki od dachu i dokończą układanie blachy, a zaraz po nich wreszcie wylewki.

 

DSC02715.jpg DSC02716.jpg DSC02717.jpg DSC02718.jpg DSC02724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się pochwalę co u nas słychać. Dziś opuścili nas ociepleniowcy, wrócą na wiosnę i wtedy położą tynk na cokół, pomalują listwy przy drzwiach i jak coś gdzieś trzeba będzie poprawić to poprawią. Jeszcze przed końcem tyg. wejdą chłopaki od dachu i dokończą układanie blachy, a zaraz po nich wreszcie wylewki.

 

[ATTACH=CONFIG]225321[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]225322[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]225323[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]225324[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]225325[/ATTACH]

 

Ładnie gratulacje... to chyba pierwsza Kasjopea jaką widziałam z dwiema bramami garażowymi, zapewne garaż ciut powiększony ile teraz ma powierzchni ??

 

A bonie wyglądają bardzo znajomo również się na taką formę upiększenia elewacji zdecydowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie kieruję do osób które kryły dach dachówką. jaka ilość sztuk weszła na dach?

 

Witam

1. Pamietajcie, ze dachowki maja rozne rozmiary, robilismy wyceny dla kilku roznych dachowek i roznice ilosciowe na ofertach dochodzily do 1000szt w zaleznosci od rodzaju i ksztaltu dachowki.

2. Duzo dachowek schodzi na docinki przy polaczeniach poszczegolnych polaci dachu (przy gasiorach), dlatego warto uwzglednic naddatek. Znacznie taniej kupic od razu troche wiecej, niz potem dokupywac np. jedna palete. Te dokupywane potrafia kosztowac za 1szt. 100% wiecej (efekt skali zakupu).

W naszym przypadku wyszlo tyle;

Kasjopea, wersja E, dachowka Wienerberger ROMAŃSKA KARTHAGO - 3700szt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Pamietajcie, ze dachowki maja rozne rozmiary, robilismy wyceny dla kilku roznych dachowek i roznice ilosciowe na ofertach dochodzily do 1000szt w zaleznosci od rodzaju i ksztaltu dachowki.

2. Duzo dachowek schodzi na docinki przy polaczeniach poszczegolnych polaci dachu (przy gasiorach), dlatego warto uwzglednic naddatek. Znacznie taniej kupic od razu troche wiecej, niz potem dokupywac np. jedna palete. Te dokupywane potrafia kosztowac za 1szt. 100% wiecej (efekt skali zakupu).

W naszym przypadku wyszlo tyle;

Kasjopea, wersja E, dachowka Wienerberger ROMAŃSKA KARTHAGO - 3700szt.

 

pozdrawiam

 

pięknie dziękuję za odpowiedź ;) u nas weszło ok 3600 sztuk Roben piemont

 

myszka ale ładna ta wasza kasjopea ;) pozazdrościć!!! szybko Wam idzie, u nas postój ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka, gratuluję! Fajnie popatrzeć jak będzie wyglądał własny dom. My także powiększamy garaż o 1 metr i robimy daszek nad całym wejściem. Obawiam się tylko o wielkość okien w łazienkach, bo mamy 30* dach i jeszcze będzie wydłużony o metr.

 

u nas o ile dach na głównej części jest w pełni zgodnie z projektem to dach nad garażem już jest zrobiony tak, żeby się pod oknami zmieścił, dostosowali kont w tracie robót więc nawet trudno powiedzieć jaki jest ale na 100% inny niż ten na górze i tego nie widać, nie gryzie w oczy więc mi wszystko jedno ;) z resztą architekt zmieniając ten garaż dach przerysowała ale nie wpisała jaki kont ma być, a urzędy się nie przeczepiły i tak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszka ale ładna ta wasza kasjopea ;) pozazdrościć!!! szybko Wam idzie, u nas postój ;(

 

dzięki. Właśnie chciałam zajrzeć do waszego dziennika jakiś czas temu i nic w nim nie znalazłam, ciekawa byłam co u was. Zakładaliśmy, że jeszcze w październiku będą wylewki i odpalony kocioł ale jak widać się nie udało, opóźnili nas tynkarze i ci od elewacji (prawie o2tyg przesunął się ich termin wejścia), także patrząc na założenia idzie nam wolno ale tak ogólnie to bardzo się cieszę że tyle i w sumie tak szybko mamy zrobione, rok temu o tej porze mieliśmy fundament zasypany piachem czekający do wiosny na kanalizację i chudziak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka, ładna elewacja! :) Nie masz żadnego balkonu?

Garnuszki, też chciałam zajrzec, ale chyba usunęłaś dziennik :(

 

Pytanie do tych nielicznych, którzy zostawili to okno w sypialni nad drzwiami wejściowymi do domu zgodnie z projektem. Robicie je otwierane? jeśli takk (bo jak to myć), to robicie jakąś barierkę od zewnątrz?

chodzi mi o to obok loggi

http://imageshack.us/a/img197/7690/vcs.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka, ładna elewacja! :) Nie masz żadnego balkonu?

 

nie mam, uznałam, że nie będzie mi potrzebny. W naszej sypialni tylko zabierałby miejsce bo wieszać pranie od drogi no i na tak wąkim balkonie to średni pomysł a robić dzieciom balkony od ogrodu? uznałam że barierki za oknem wystarczą, będę mogła na nich ew, kołdrę wywietrzyć, do siedzenia na dworzu mam kawał ogrodu i spory taras w planach, pranie wywieszę na tarasie (chociaż marzy mi się suszarka bębnowa więc prawie wszystko będę wyciągać prosto do szafy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...