Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich sympatyków Kasjopei.

Dołączamy z żoną do waszego grona. Mamy zamówiony wariant C z 30 stopniowym dachem i planujemy zmiany w projekcie, tj. piwnicę z kotłownią pod salonem i garaż na dwa stanowiska oraz kilka zmian w rozmieszczeniu okien, ścian działowych itp. (załączam rysunki). Proszę o opinie bardziej doświadczonych forumowiczów, czy takie zmiany będą praktyczne, jakie zmiany według was są zbędne. Będę wdzięczny za uwagi.

Jeśli ktoś chce się podzielić ze swoimi obserwacjami na emaila podaję kontakt: [email protected].

Pozdrawiam z Wałbrzycha.

http://img339.imageshack.us/img339/8581/kasjopeaparter.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/2758/kasjopeapitro.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/477/kasjopeapiwnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Patrząc na projekt ,"na szybko" - to wydaje misie ,że kuchnia z dwoma oknami w tym wariancie będzie mało ustawna,można by zlikwidować okno w bocznej ścianie zyskując dużą przestrzeń do zabudowy kuchni..Takie są moje spostrzeżenia,które zresztą zastosowaliśmy w naszym projekcie.Pozdrawiam TT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nimbastik

My tez kupiliśmy projekt z piwnicą pod salonem. teren mamy suchy więc nie robiliśmy żadnych badań na jakiej głębokości jest woda i to był nasz błąd. Przyjechali majstrzy, geodeci, inspektor budowy, koparka zaczeła kopać i...na 2 metrach pojawiła się woda, wszyscy obecni uznali, ze bez sensu jest piwnica bo będzie stała w wodzie a to nie jest dobre dla budynku.

i szybka decyzja, nie będzie piwnicy buuuuuuu a w niej mieliśmy zrobić taki klubik z lat 60 dla gości buuuuuu

więc ode mnie rada... zbadaj teren przed budową piwnicy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem salon też spełnia rolę pokoju gościnnego, wydaje mi się, że dwie łazienki będą przydatne przy cztero osobowej rodzinie, a na piętrze będzie tylko jedna, bo chcemy mieć pralnie. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie praktyczne. Dziękuję za uwagi i czekam na kolejne sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!

Razem z żoną jesteśmy zdecydowani na zakup projektu Kasjopea, ale bardzo chcielibyśmy wcześniej zobaczyć wybudowany już dom.

Wielka prośba zatem do wszystkich ( w szczególności do zwola :))) bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie.

Mój mail: [email protected] lub telefon 504-222-224.

Przy okazji: jestem agentem ubezpieczeniowym, więc jeśli ktoś ma pytania w tym temacie, to walcie jak w dym....

Oliwia i Krzysztof Pierzchała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Czy mozecie poradzic:

- gdzie planujecie umiesic pralke/pralnie w domu? Z tego co wiem, wydzielone pomieszczenie na gorze w lazience jest niepraktyczne

- co myslicie o zwezeniu korytarza na gorze kosztem poszerzenia garderoby i gabinetu o ok 20-30 cm

- moze warto zlikwidowac okna na schodach na pietro?

Z gory dzieki za Wasze opinie

pozdrawiam

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Czy mozecie poradzic:

- gdzie planujecie umiesic pralke/pralnie w domu? Z tego co wiem, wydzielone pomieszczenie na gorze w lazience jest niepraktyczne

- co myslicie o zwezeniu korytarza na gorze kosztem poszerzenia garderoby i gabinetu o ok 20-30 cm

- moze warto zlikwidowac okna na schodach na pietro?

Z gory dzieki za Wasze opinie

pozdrawiam

M&M

 

Pralnia w kotłowni - miejsca jest dość, sami sprawdziliśmy :-)

Zwężenie korytarza to rzecz gustu - jak ktoś woli duży gabinet to pewnie to ma sens. Jak patrzę teraz na korytarz to ... na pewno bym go nie zwężał.

Dolne okno zlikwidowaliśmy od razu - wydawał się niepraktyczne i wręcz niebezpieczne (usytuowane na wysokości kolan). Drugie, wyższe okno jest kłopotliwe w myciu, ale jego brak spowoduje egipskie ciemności na klatce. Nie sądzę by jego likwidacja była dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków tego wspaniałego moim zdanie projektu. Mam do wszytkich pytanie - jaki jest koszt budowy tego domku?? Myslimy o kasjopei IV, ale każdy orientacyjny kosztorys jest nam pomocny. Czy ktos budowal go z podpiwniczeniem?? z Jakiego rzędu większymi kosztami nalezy sie wtedy liczyc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralnia w kotłowni - miejsca jest dość, sami sprawdziliśmy :-)

Zwężenie korytarza to rzecz gustu - jak ktoś woli duży gabinet to pewnie to ma sens. Jak patrzę teraz na korytarz to ... na pewno bym go nie zwężał.

Dolne okno zlikwidowaliśmy od razu - wydawał się niepraktyczne i wręcz niebezpieczne (usytuowane na wysokości kolan). Drugie, wyższe okno jest kłopotliwe w myciu, ale jego brak spowoduje egipskie ciemności na klatce. Nie sądzę by jego likwidacja była dobrym pomysłem.

 

Witam! Korzystam z okazji i pozdrawiam Zwole ( to dzięki Panu przekonaliśmy się ostatecznie do realizacji tego projektu )- a teraz do konkretów-zbudowalismy Kasjopee w wersji E - moim zdaniem korytarz na górze nie ucierpi z powodu zweżenia o 30 cm,likwidacja okna górnego w klatce schodowej jest wręcz koniecznościa -chyba że ktos lubi myć okna za pomocą drabin-myśmy brali dwa rozwiązania doświetlenia klatki schodowej . Pierwsze to doświetle dachowe -z jego montażem nie byłoby najmniejszego kłopotu bo na gorze nie ma stropu betonowego lub drugie rozwiązanie to całkowite otwarcie gabinetu-wówczas światło z okna gabinetowego pada wprost na schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Korzystam z okazji i pozdrawiam Zwole ( to dzięki Panu przekonaliśmy się ostatecznie do realizacji tego projektu )- a teraz do konkretów-zbudowalismy Kasjopee w wersji E - moim zdaniem korytarz na górze nie ucierpi z powodu zweżenia o 30 cm,likwidacja okna górnego w klatce schodowej jest wręcz koniecznościa -chyba że ktos lubi myć okna za pomocą drabin-myśmy brali dwa rozwiązania doświetlenia klatki schodowej . Pierwsze to doświetle dachowe -z jego montażem nie byłoby najmniejszego kłopotu bo na gorze nie ma stropu betonowego lub drugie rozwiązanie to całkowite otwarcie gabinetu-wówczas światło z okna gabinetowego pada wprost na schody.

 

Dziękuję za pozdrowienia :-) Trzymam kciuki za szybkie wprowadzenie, bo warto. Naprawdę warto zamieszkać w Kasjopei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem podzielić się radosną nowiną, iż w dniu wczorajszym zamówiłem projekt Kasjopea wariant E :)

Trudny wybór - jednak od początku faworytem była Kasjopea. Z tego co obserwuję to forum - grono sympatyków tego projektu stale się powiększa.

Docelowa lokalizacja to okolice Piekar Śląskich.

Serdecznie pozdrawiam obecnych użytkowników jaki i wszystkich budujących.

Przy okazji zapytam czy może ktoś zrobić parę zdjęć poddasza?- ciekawi to szczególnie moją Żonę czy da się wykorzystać poddasze na "magazyn gabarytów" :)

Teraz tylko adaptacja, pozwolenie i start na początku wiosny 2011.

Pozdrawiam,

Edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda imponująco......!!! Serdeczne gratulacje i niech Wam się super mieszka.

No i jeśli można prosić o więcej zdjęć ......to byłoby ekstra.

Śledzę ten wątek już jakiś dłuższy czas z wielkim zainteresowaniem.

My zaczeliśmy budowę w połowie czerwca i na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie dachu i zamawania okien.

Wybraliśmy wersję E z podwójnym garażem i dodatkowym pokojem.

Aaa budujemy w okolicy Jelcza Laskowic niedaleko Wrocławia.

Kurcze Zwola jak patrzę na ten Twój domek to wiem ,że Kasjopea to jest to......

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Od dłuższego czasu przeglądałem te forum i nie mogłem się doczekać, kiedy i ja będę mógł zostać pełnoprawnym uczestnikiem. Tak więc nadszedł ten czas, kupiliśmy z żoną projekt E i czekamy za pozwoleniem. Mamy również nadzieje, że ruszymy przed zima z fundamentami a może coś dalej, pozdrawiam wszystkich i gratulacje dla tych kończących ;) Ps. Zwola ten domek po prostu zwola z nóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...