Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję bardzo za podpowiedzi :) Myślałem, że betonowy będzie solidniejszy ale chyba nie ma co się pchać w koszta, zrobię tak jak w projekcie :)

 

Poza tym jest jeszcze jedno ogromne ZA drewnianym stropem...obciążenie :no:

 

Jeżeli wybierzesz betonowy to musisz sie liczyc ze wzmocnieniami na dole czyli slupami na srodku salonu i jadalni :(

 

My budujemy wersje IV i tez zastanawialismy sie nad betonowym stropem nad petrem ale kierownik budowy powiedział że sie pod tym nie podpisze bo na dole nie ma scian dzialowych i sam strop nad parterem nie utrzyma scian dzialowych na gorze i jeszcze stropu betonowego nad pietrem razem z dachem i dachowką. Tak wiec decyzja byla prosta i o niebo tansza :)

 

Powodzenia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co kraj (znaczy kierownik) to obyczaj. My także zastanawiamy się nad betonowym stropem na piętrze, głównie z tego powodu, że jest go szybciej wykonać. Ponadto nie jestem pewna co do kosztów wykonania lekkiego stropu, jak policzy się wszystkie elementy plus robociznę. Czy to faktycznie taka duża oszczędność.

Może ktoś to policzył, dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brutto na 8% :)

 

Juster a napisz mi jeszcze jaka instalacje wybraliście? Rury gietki, blacha nierdzewna 200 czy pod wylewki prostokatne sztywne z plastiku?

Pytam bo nam faceci w czterech roznych firmach obliczyli robote z materiałem na 10 tyś + rekuperator - NETTO!

I jaki wybraliście rekuperator?

Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terrive.. z drewnianym stropem na górze nie chodziło o oszczędności,,, nie było po prostu potrzeby lać tam betonu :)

 

My mamy lany i moze dlatego nam tak powiedzial. Poza tym My sie dopiero zastanawialismy nad tym jak juz strop byl wylany wiec nie bylo mowy o dozbrojeniu i chyba dlatego sie obawial obciazenia.

Ale wyszlo super z drewnianym i nie zalujemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :) rekuperatora nie wybraliśmy jeszcze..nam proponowal rekup za 12tys.. przesada ludzie maja tansze i tez dobrze działają. Kanały wentylacyjne mamy takie niebieskie bardzo sztywne.. część zalana w wylewce..345_kanały wentylacyjne_15082013.jpg... część idzie po ścianach i będzie zasłonieta płyta GK.. miedzy rury dany wełne by wygłuszyć ewentualne szumy przepływu powietrza,, 374_mocowanie wentylacji_14092013.jpg a część rur tych przechodzcych przez strop..(to chyba będą te kanały nawiewno wywiewne jest taka hmm stalowa.. średnica chyba mniejsza niż 200.. 346_kanał wentylacyjny zoom_15082013.jpg :)

 

 

Juster a napisz mi jeszcze jaka instalacje wybraliście? Rury gietki, blacha nierdzewna 200 czy pod wylewki prostokatne sztywne z plastiku?

Pytam bo nam faceci w czterech roznych firmach obliczyli robote z materiałem na 10 tyś + rekuperator - NETTO!

I jaki wybraliście rekuperator?

Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wczoraj wreszcie został odpalony kocioł no i właśnie, czas w końcu zrobić strop na piętrem tzn. te 24cm wełny, stelaż, folia i płyty g-k. powiedzcie jakie to są koszty?

 

mam człowieka który krzyknął 40zł za m2, drugi 2 lata temu u znajomych robił za 30zł u nas ma być w niedzielę i się wypowiedzieć co do ceny. Jak to wyglądało u was?

 

no i poza kosztami robocizny ile wyszło mniej więcej za materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie ocieplenie dachu tak? bo po co folia nad stropem mdzy strychem a pietrem?

 

 

u nas wczoraj wreszcie został odpalony kocioł no i właśnie, czas w końcu zrobić strop na piętrem tzn. te 24cm wełny, stelaż, folia i płyty g-k. powiedzcie jakie to są koszty?

 

mam człowieka który krzyknął 40zł za m2, drugi 2 lata temu u znajomych robił za 30zł u nas ma być w niedzielę i się wypowiedzieć co do ceny. Jak to wyglądało u was?

 

no i poza kosztami robocizny ile wyszło mniej więcej za materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...