Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobór kotła CO na więgiel


Jarkopolo

Recommended Posts

Obecnie zastanawiam się nad wyborem kotła co.

 

moc około 15KW

 

1) Heiztechnik Q HIT PLUS 15

2) Zębiec KWK 16 S

 

ew co polecacie innego? głównie polecają mi piece stalowe, będę grzał 2 piętra po okolo 36-40m każde (moze kiedyś dojdzie strych, ale zanim dojdzie do ocieple dom)

 

potrzebuje kocioł z paleniem góórnym, będe palił głównie weglem i drewnem (mam dużo płyt meblowych)

oczywiście nawiew i sterownik (do tego bedzie jeszcze pompa)

 

heiztechnik ma mało gwarancji i nie ma certyfikatu ekologicznego, podobno dobre sterowanie

zebiec ma więcej gwaracnji i ma certyfikatu, podobno gorsze sterowanie i cieńsza blacha

 

Może ktoś ma doświadczenie z tymi piecami? który że tak powiem, wytrzyma dłużej?

 

chyba że polecicie coś innego.

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad wyborem kotła co.

 

moc około 15KW

 

1) Heiztechnik Q HIT PLUS 15

2) Zębiec KWK 16 S

 

ew co polecacie innego? głównie polecają mi piece stalowe, będę grzał 2 piętra po okolo 36-40m każde (moze kiedyś dojdzie strych, ale zanim dojdzie do ocieple dom)

 

potrzebuje kocioł z paleniem góórnym, będe palił głównie weglem i drewnem (mam dużo płyt meblowych)

oczywiście nawiew i sterownik (do tego bedzie jeszcze pompa)

 

heiztechnik ma mało gwarancji i nie ma certyfikatu ekologicznego, podobno dobre sterowanie

zebiec ma więcej gwaracnji i ma certyfikatu, podobno gorsze sterowanie i cieńsza blacha

 

Może ktoś ma doświadczenie z tymi piecami? który że tak powiem, wytrzyma dłużej?

 

chyba że polecicie coś innego.

 

dzięki za pomoc

 

Polecił bym zębca KMW 16. Sam taki mam i sobię chwalę. Powinien spełnić wszystkie twoje wymagania i zaoszczędzi trochę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam Zębiec poleca KWKS, podobno lepszy na wegiel i drewno i pododno nie do zajechania.

 

plusem jest to że są przypadki że Zębce pracują od 1980r i dalej chodzą, a heiztechnik są od niedawna na rynku.

 

Oczywiście, że jeśli na węgiel to KWKS. Sugerowałem tylko, że możesz mieć taniej przy paleniu miałem, a do tego to już KWKS się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały niestety nie mam, mam węgiel (z bonów) dlatego chce na węgiel a nie na gaz. Zawsze taniej.

 

nie wiem tylko jak z tym heiztechnik, podobno są lepsze i maja lepsze sterowanie.

 

ja potrzebuje trwaly i dobry. to ma byc kociol a nie ozdoba.

 

a jak z bojlerem? chyba sobie podlace tez bojler do tego, w zime szkoda gazu z junkersa jak bede palil w kotle,

myse ze taki z 60-80litrow mi wystarczy, ale nie znam sie na firmach ani modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały niestety nie mam, mam węgiel (z bonów) dlatego chce na węgiel a nie na gaz. Zawsze taniej.

 

nie wiem tylko jak z tym heiztechnik, podobno są lepsze i maja lepsze sterowanie.

 

ja potrzebuje trwaly i dobry. to ma byc kociol a nie ozdoba.

 

a jak z bojlerem? chyba sobie podlace tez bojler do tego, w zime szkoda gazu z junkersa jak bede palil w kotle,

myse ze taki z 60-80litrow mi wystarczy, ale nie znam sie na firmach ani modelach

 

No to inna sprawa.

Boiler weź sobie taki z grzałką elektryczną i wężownicą. Nie będziesz musiał grzać w kotle latem jak nie będzie się chciało. Pojemność zależy od poboru. 60-80l na styk wystarczy dla 2 osób jeśli nie masz specjalnych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydwalem się na Ogniwo S6WC.

mam nadzieje ze bedzie dobrze sie sprawowal.

 

Kto moze cos przyblizyc o zaworach czterodroznych?

zastanawiam sie nad bojlerem dwuplaszczowym 80L z grzalka elektryczna.

jak takie bojlery się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max co bralem pod uwagę to 100l

http://www.allegro.pl/item524786285_bojler_wymiennik_dwuplaszczowy_og_100_hit.html

 

dokładnie ten chce kupić.

chciałbym żeby dało rade zrobić tak, że na wiosnę zakręce kaloryfery, napale jakimiś dechami w piwnicy i bede miał bojler ciepłej wody. sąsiad ma coś podobnego i uważam jest to duża oszczędność pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max co bralem pod uwagę to 100l

http://www.allegro.pl/item524786285_bojler_wymiennik_dwuplaszczowy_og_100_hit.html

 

dokładnie ten chce kupić.

chciałbym żeby dało rade zrobić tak, że na wiosnę zakręce kaloryfery, napale jakimiś dechami w piwnicy i bede miał bojler ciepłej wody. sąsiad ma coś podobnego i uważam jest to duża oszczędność pieniędzy.

 

to kup wiekszy zeby po 1 napaleniu starczyło chociaz na 1 dobe wody...moim zdaniem min 150l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad wyborem kotła co.

 

moc około 15KW

 

1) Heiztechnik Q HIT PLUS 15

2) Zębiec KWK 16 S

 

ew co polecacie innego? głównie polecają mi piece stalowe, będę grzał 2 piętra po okolo 36-40m każde (moze kiedyś dojdzie strych, ale zanim dojdzie do ocieple dom)

 

potrzebuje kocioł z paleniem góórnym, będe palił głównie weglem i drewnem (mam dużo płyt meblowych)oczywiście nawiew i sterownik (do tego bedzie jeszcze pompa)

 

heiztechnik ma mało gwarancji i nie ma certyfikatu ekologicznego, podobno dobre sterowanie

zebiec ma więcej gwaracnji i ma certyfikatu, podobno gorsze sterowanie i cieńsza blacha

 

Może ktoś ma doświadczenie z tymi piecami? który że tak powiem, wytrzyma dłużej?

 

chyba że polecicie coś innego.

 

dzięki za pomoc

 

To mi się podobało. Będzie palił płytą meblową co capi jak cholera i certyfikat ekologiczny na kocioł mu potrzebny :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...