Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dymi?cy kominek raz jeszcze


Kiebok

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

myślę że "Strażak" to to samo co "kogut" i to jest dokładnie rotowent. Może troche nieco lepszy bo na łożyskach i podobno jakaś blacha chromoniklowa itp itd ale zasada ta sama. Działa nieżle ale qrna jak przyszedł deszczowy dzień to i tak sobie potrafił czknąć dymem na dom.... :( Co do przeróbek komina to polegały one na tym że zdjęliśmy daszek a rotowenta z redukcją ze 180/200 założyliśmy w jego miejsce.

Jak trzeba palić to wywiewa wszystko w piekny sposób do komina tylko mam jeszcze jeden problem - śmierdzi mi wedzonką.... myślę sobie że mam mokre drewno, ale nie to mnie martwi - jeśli sie pali z otwartym szybrem w kominie to jest OK ale jeśli zaczne przymykać wylot spalin w mieszkaniu pojawia sie "zapach wędzonki" drzw wkładu mam uszczelnione sznurem grafitowym, przewody kominowe (wg magików od obudowy) uszczelnione wszystkie połączenia, wiec którędy sie to wydobywa i czy podobnie może być z czadem czy dymem? Troche mnie to martwi. A i jeszcze jedno szyba z samooczyszczaniem jest zap.... jak diabli. Czy to może być sprawa mokrego drewna czy raczej słabego ciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie patenty co do czyszczenia szyby to jakieś nieporozumienie brudzi się i już ale

nie jest obojętne czy palisz drewnem suchym czy mokrym

czy liściastym czy iglastym

czy palisz intensywnie czy wolno

jak palisz intensywnie to i tydzień jest czysta

jak zdusisz szybrem to w 1/2 godz jest zap...

jak palisz mokrym to to samo co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko czy wlot powietrza do kominka jesteście w stanie przymknąć całkowicie? u mnie mimo przesunięcia zamykadła zostaje otwór wielkości małego palca czy tak powinno być czy zamykacie wlot całkowicie? może z tego wynikają moje problemy ze zbyt gwałtownym wypalaniem wsadu..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 years później...

Panowie odgrzeje kotleta

Kominek dymi

Fakty :

Komin w kamienicy jest duży, ciąg jest ogromny, nie da się wręcz zapalić zapałkami drewna bo od razu gasną.

Przymykanie szybra, dopływów, uchylanie drzwi - nic nie daje

Nie palę drewnem a brykietem

Kominek to koza wolnostojąca 14kW

Po uchyleniu drzwiczek na 1-3 cm robi się tam zawierucha ale jeszzcze nic nie leci. Dopiero gdy uchylę mocniej na jakieś 10cm dym wali całą mocą do pomieszczenia. O ile w środku jest żar to OK, ale gdy tylko na ten żar wrzucimy kolejną dawkę świeżego paliwa kłeby dymu ukatują do pomieszczenia. Zapach wędzarni utrzymuje sie potem przez kilka godzin.

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...