Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE - mycie, czym myjecie? czym myć? utrzymanie czystości


araman

Recommended Posts

Może od 2005 coś się zmieniło...

Mam ciemne panele - Classen, Lappacho Negro...

Wiem, ze ciemne cięższe w utrzymaniu czystości, tu się nie łudziłam...

Ale problem jest ze smugami po myciu nawet wodą i ze śladami, goła stopa, ręka, wiadomo skóra zawsze jest w jakimś stopniu tłusta, zostają ślady jak na plaży tyle, ze bez wgnieceń ;-)...

Kurcze lubię jak dom wygląda schludnie i czysto, a te panele to mogłabym 2 x dziennie myć i jeszcze nie będzie super...chyba, że trzeba odczekać, bo jeszcze jest za dużo kurzu budowlanego, mieszkamy od paru dni...

Mam nadzieję, że nie jestem ostamotniona w tej kwestii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja tez mam ciemne panele z jesnym ale strasznie widac na nich smugi po jakimkolwiek płynie do paneli ale teraz jak mam wiecej czasu biore ściereczke z mikrofibry ciepłą wode troszkę octu i płyn z biedronki mydło marsylskiei i powiem wam ze rewelacja smug nie widac. Tak czyszcze raz na tydzien bo wiadomo co chwile na kolanach czlowiek by padl ale mam spokój na pare dni od smug.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jasne panele i po umyciu różnymi specyfikami i tak widać było smugi... Szlag mnie trafiał więc dolałam do wody odrobinę octu ( robię tak przy myciu gresu), przy panelach też się sprawdziło, od tej pory żadnych smug a i z panelami nic się nie dzieje. Nie wiem jednak jak będzie z ciemnymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oro fix do podłóg drewnianych i laminowanych. Tani i naprawdę sie sprawdza (a wyprobowałam wiele środkow, także tych z górnej półki). U mnie żadnych smug, podłogi nabierają ładnego połysku. Moge polecic :)

 

witam. czy ten środek polecasz? http://www.oro.pl/podlogi1.html

pozd.

 

Nie. O ten na dole:

http://www.oro.pl/srodki_czystosci4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam ten problem, mam panele Classena Lapcho Negro. Woda z octem to jedyne sensowne rozwiązanie, ale kupiłam kiedyś płyn w OBI - Starwax płyn do pięlegnacji parkietów i paneli. Jego sie nakłada na panele szmatka, ale po tym srodku nie mam żadnych problemów ze smugami na panelach. A po tym jak sie nalozy ten srodek to podloga wyglada pieknie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Dotychczas używałam sidoluxu do parkietu w moim domu, ale teraz nie odchodzę od rewelacyjnego środka, może mało znany, bo nie reklamują:smile: tak czy inaczej polecam ten produkt osobom, które poszukują czegoś nowego i skutecznego do mycia parkietu: LAMINET Edytowane przez natalie13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy i sprawdzony sposób: woda z dodatkiem octu. Zero smug i innych śladów , nawet pod światło. Panele ciemne na dole (orzech), na górze jasne, na obydwa typy rewelacyjne. Przestałam eksperymentować z różnymi środkami, wróciłam do sposobu 'naszych babek' i okazał się najlepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Też się męczyłem z różnymi detergentami. Cify, Pronto... Masakra. Na pewno lepiej zainwestować w bardziej profesjonalne środki, a przynajmniej skuteczne, a nie tyrać badziewiem z marketów. Ja używam do paneli Sele 420 - specjalny do podłóg laminowanych wszelkiego typu. Jeszcze mało kto o nim słyszał. To taki specjalny preparat, którego używają firmy sprzątające. Najpierw kupiłem do firmy do podłóg w zakładzie, a potem też sobie do domu, bo świetnie czyści i jest bardzo wygodny. To jest koncentrat, więc jest bardzo wydajny i na długo starcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witajcie. Mam w domu panele classena lapacho negro i naprawdę nieźle się już umęczyłam z tą podłogą :( w życiu by mi nie przyszło do głowy, że panele mogą być tak trudne w utrzymaniu, przed ich położeniem nawet się nie zastanawiałam sądząc że wszystkie panele tak samo łatwo się myje. Gdybym wcześniej trafiła na to forum to pewnie zrezygnowałabym z tego pomysłu. Nie wiem czemu aż tak trudno utrzymać je w czystości. Najpierw denerwowało mnie, że tak bardzo widać nawet jednodniowy kurz, po czym sąsiadka doradziła mi abym użyła sidoluxa do nabłyszczania paneli - tak też zrobiłam i zaraz po nałożeniu, a nawet do pierwszego mycia podłoga była śliczna - kolor nasycony, panele pięknie błyszczały. Pierwsze odkurzanie i totalna katastrofa - na podłodze widać było KAŻDE pociągnięcie szczotką, złapałam szybko za mopa ale to nie pomogło - na podłodze pozostały widoczne ślady!!! Wypróbowałam SIDOLUXa do mycia paneli - pozostawał po nim brzydki nalot jakby był na podłodze kurz, co powodowało, że każde przejście zostawiało ślad. Kupiłam w Nomi płyn za 30 złotych ORO i po przeczytaniu opisu uznałam że to strzał w dziesiątkę - niestety po nim także zostało mnóstwo osadu co chyba najbardziej mnie denerwuje, gdyż nie po to myję podłogę żeby zaraz po wyschnięciu wyglądała jak nie sprzątana od tygodnia :bash: Ostatnim krokiem było umycie podłogi gorącą wodą ze sporą ilością octu... Jak na razie efekt jest zadowalający - jest to jedyna metoda, która pozwala utrzymać te panele w czystości, chociaż nie nadaje to im połysku.

 

P.S. Czy na Waszych panelach też zostaje taki osad po umyciu niektórymi środkami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panele classena myję je wodą z odrobiną octu lub z płynem do mycia paneli classena(taka szara butelka), a ostatnio kupilam płyn w Lidlu w5 do mycia podłóg laminowanych i korkowych z jakimś efektem szybkiego wysychania, czy coś takiego. Wszystkie powyższe środki myją idealnie, żadnych smug, a też mam prawie czarne panele w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myję zwykłym ajaksem czy innym tego typu srodkiem do mycia podłogi. Smug raczej nie zostawia, no chyba ze myje niezbyt czystą wodą.

Ja mam deski merbau (nie panele tylko lite dechy , lakierowane). Niestety kurz na takiej podłodze widać już kilka godzin po umyciu zwłaszca jak świeci słońce.

Też chiałabym znaleźć środek do mycia drewna , który nadałby lekki połysk a nie był to środek typu sidolux (który pokrywa woskiem podłogę)

Edytowane przez Monika_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Gość radziejka
Witam wszystkich! Mam również problem z ciemnymi panelami, pełno na nich śladów, które wyglądają jak tłuste plamy. Większość chyba zawdzięczam psu, który robi je swoimi pazurami. Nie są to widoczne rysy, tylko swego rodzaju "smugi", choć wg mnie to inne ślady niż smugi, o których piszecie. 1 problem - nie mogę ich zmyć! Potwornie wygląda panel pod światło, jak jest ciemno na zewnątrz i świeci się lampa w pokoju to OK. Ostatnio kombinowałam zmyć te smugi i.. przekombinowałam! Dałam na gąbkę płynu do zmywania i tarłam - teraz w tym miejscu jest jeden wielki ślad, który wygląda jak tłusta plama! Tamte "smugi" jako tako się zlewają i pod światło panel wygląda jak jedna tafla tylko że w miejscu gdzie tarłam płynem jest wielki placek!!! Okropnie się wyróżnia!!! Dodatkowo mam wrażenie, że panel w tym miejscu ciut się wybarwił! Generalnie, żeby to dostrzec trzeba się mocno przyjrzeć, także to jakoś przeżyję.. ale fakt, że pod światło widać taki "placek"!! Makabra! Czy ktoś ma podobne doświadczenie? Czy to się jeszcze jakoś zmyje? Może to jakiś osad? Czy po prostu zniszczyłam panel w tym miejscu?... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years później...
Wiem że odgrzebałem trupa ale korzystałem z niektórych porad w postach powyżej i chciałbym się podzielić opinia, dla potomnych. Testowałem już kilka produktów głównie z marketów. Używam środka do mycia podłóg CLINEX Blink (myje nim płytkę gresowa półpolerowana położona na podłogówce) nie tylko płyn i jego właściwości są kluczowe ale mop i to jak myjemy, najlepsze rezultaty jak myje na "pół sucho", wtedy powierzchnia delikatnie się pokrywa środkiem a alkohol szybko odparowuje nie pozostawiając smug. Edytowane przez marcolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...