Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE - mycie, czym myjecie? czym myć? utrzymanie czystości


araman

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak mylam podlogi w obecnym domku to mopem zoltym trwalo to okolo 70 minut, a tym plaski 25 minut, wiec warto wydac te kase dla zaoszczedzonego czasu. Ja sie prawie rok czailam na wiadro i mopa, bo szkoda kasy mi bylo, kupowalam na allegro od razu z zapasowym wkladem, wiec cena byla dobra.

 

Kafle myje tez ajaxem dolewanym do wody, meble tez wszystkie tym plynem. teraz uzywam waniliowego w kolorze turkusowym i jak podlogi i meble tym poprzecieram to pachnie 2 dni. Kazdy kto wchodzi z obcych pyta czym wypsikalam, ze tak pachnie. Ajaxy mialam juz chyba wszystkie kolory ale nr 1 jest turkusowy, a potem czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze drogie te mopy....

Mam mieszkanie 50 m2. Kusi mnie ten płaski mop, ale ta cena.... :o

Dziewczyny, a duża jest różnica między płaskim mopem Viledy a zwykłym, niefirmowym mopem płaskim?

Tyle, że ja nigdzie nie widziałam wiaderka do płaskiego mopa z innej firmy niz Vileda, nawet na allegro nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mopa plaskiego musi byc wiadro orginalne, do paskow zwykle za 8 zl sie nadaje.

Jesli masz mieszkanie 50 m to kup sobie paski, w zupelnosci Ci wystarcza, ja w mieszkaniu 55 m tez uzuwalam paski, a w domu mam trzy razy taki metraz prawie do mycia, wiec kupilam plaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje...

Czy wkłady z Viledy pasują tylko do kijów tej firmy? Czy wystarczy, ze kupie tylko wkład i użyje mojego starego kija?

Szkoda, ze inne, tańsze firmy, produkujące płaskie mopy nie mają równiez w swojej ofercie wiader z wyciskaczem do takich mopów...

 

Ohh bardzo chciałabym tego mopa co ty masz, ale ta cena jest okropna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciska sie dobrze plaski mop, a co do smug to jak masz ciemne panele i mujesz pierwsze pomieszczenie jest ok ale jak juz ta sama woda myjesz ciemne panele w kolejnym to sa smugi u mnie. Ja na szczescie mam ciemne panele tylko w jednym pokoju i zawsze od niego zaczynam mycie zeby miec czysta wode, wtedy nie ma smug.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, już sama nie wiem, ktory wybrać :-?

 

dziewczyny, a może wiecie gdzie te mopy viledy Ultramax są najtańsze? bo z tego co widze, to raczej ceny wszedzie sa na tym samym poziomie... Czy orientujecie sie w jakiej cenie brutto bez promocji jest mop+wiadro Viledy w makro cash?

i czy do tego mopa pasuje jakiś tani nieorrginalny wkład, aby myć nim np. klatke schodową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tej chwili też mam panele w mieszkaniu ok. 50m.

do paneli używam płynu pronto itp. + nabłyszczacza a myję mopem z gąbką ale nie taką , która jak wyschnie to jest twarda jak kamień bo ta się kompletnie nie nadaje ale taką bardziej "naturalną"

paskowe mopy kompletnie się nie sprawdziły- smugi były masakryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 2 lata myłam ok. 100 m podłogi (większość jasne panele, trochę płytek) płaskim niefirmowym mopem i było ok, nawet bardziej niż ok :) Minus to płukanie ręczne (ta nakładka myjąca jest ściągana i trzeba ją wypłukać własnoręcznie, ale dzięki temu jest dokładnie i "mokrość" wedle życzenia), plusem jest cena cestawu, cena wiadra - może być nawet miska, cena wkładów. Teraz mam ultramax viledy i myje się lepiej, ale wg mnie cena jest wygórowana w odniesieniu do tego "lepiej"... Trochę przesadzili ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mopa płaskiego z Viledy już sobie kupiłam! Dałam 56 zł w makro. Niestety wiaderka które były po 26 zł, zostały już wykupione, a więc bede szukać dalej.

Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć, która z tych szczotek, nadaje się do mieszkania?

http://allegro.pl/item532889821_vileda_szczotka_profilowana_do_zamiatania.html

http://allegro.pl/item532895406_vileda_universalna_szczotka_do_zamiatania.html

http://allegro.pl/item528726912_vileda_professional_miotla_economic_z_drazk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego mopa( paski) jakiegoś niefirmowego i o 100% tańszego niż mopy firmy Viledy , poza tym mam tez płaskiego niefirmowego mopa ( ok20zł). Fakt , faktem, że na panelach mam zawsze smugi , ale nie sądze ,że jest to wina mopa, a raczej to jest urok paneli , na których widać wszystko.

Także nie dajcie się nabrać reklamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...