Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE - mycie, czym myjecie? czym myć? utrzymanie czystości


araman

Recommended Posts

Ja używam zwykłego mopa( paski) jakiegoś niefirmowego i o 100% tańszego niż mopy firmy Viledy , poza tym mam tez płaskiego niefirmowego mopa ( ok20zł). Fakt , faktem, że na panelach mam zawsze smugi , ale nie sądze ,że jest to wina mopa, a raczej to jest urok paneli , na których widać wszystko.

Także nie dajcie się nabrać reklamie.

Smugi zostają ci na panelach, zarówno przy płaskim mopie, jak i paseczkowym?

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie płaskiego mopa Viledy- czy pierzecie wkład, po każdym myciu podłogi? Oraz w czym najlepiej go myć? Czy płyn do prania, proszek?

Oraz jaki polecacie płyn do paneli, który zostawia jak najmniej smug, bo mnie zawsze przy wszystkim smugi wychodzą :x

acha do kafelków ten płaski mop również się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja używam zwykłego mopa( paski) jakiegoś niefirmowego i o 100% tańszego niż mopy firmy Viledy , poza tym mam tez płaskiego niefirmowego mopa ( ok20zł). Fakt , faktem, że na panelach mam zawsze smugi , ale nie sądze ,że jest to wina mopa, a raczej to jest urok paneli , na których widać wszystko.

Także nie dajcie się nabrać reklamie.

Smugi zostają ci na panelach, zarówno przy płaskim mopie, jak i paseczkowym?

 

Niestety tak, więc jeśli ktoś mi poleci jakiś naprawdę dobry sposób na mycie paneli, to będę wdzięczna. Póki co, po każdym myciu , biorę płyn do mycia szyb i ręczniki papierowe lub suchą ścierke i poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłego mopa( paski) jakiegoś niefirmowego i o 100% tańszego niż mopy firmy Viledy , poza tym mam tez płaskiego niefirmowego mopa ( ok20zł). Fakt , faktem, że na panelach mam zawsze smugi , ale nie sądze ,że jest to wina mopa, a raczej to jest urok paneli , na których widać wszystko.

Także nie dajcie się nabrać reklamie.

Smugi zostają ci na panelach, zarówno przy płaskim mopie, jak i paseczkowym?

 

Niestety tak, więc jeśli ktoś mi poleci jakiś naprawdę dobry sposób na mycie paneli, to będę wdzięczna. Póki co, po każdym myciu , biorę płyn do mycia szyb i ręczniki papierowe lub suchą ścierke i poleruje.

 

A może powinnaś zmienić płyn do mycia paneli? Podobno pronto jest donbry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myję szmatą z mikrofibry na miotle. szmata XXL specjalnie do podłóg, w biedronce chyba kupiłam. miotła zwykła z auchan.

 

najpierw wszystko trzeba odkurzyć odkurzaczem, każdy kawałek podłogi i a potem to już tylko myje się szmatą, za którą nie ciągną się śmieci. idzie to błyskawicznie.

 

z płynów miałam pronto, emsal i sidolux, ale z tych trzech to najbardziej odpowiada mi sidolux do paneli.

 

podstawa to odkurzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. Widziałam ostatnio płyny do paneli (to był chyba pronto)- nabłyszczające bądź nie zostawiający smug. Czy wiecie, które z nich lepiej się spisują?

Znalazłam też preparat Classen nao silver http://www.naobcasach.pl/a.3516.Dom_lsniacy_czystoscia.html

Czy ktoś go używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje panele sa "zakonserwowane", tzn raz na pół roku traktuję je czymś jak pasta ( nabłyszczająca warstwa ochronna do paneli laminowanych HG)- błyszczą sie po tym cudnie, a raz w tygodniu płyn do mycia paneli Hg. W sumie wyglądają lepiej niz nowe. Używam mopa płaskiego .

 

Mam pytanie o ten nabłyszczacz HG. Czy przed położeniem nowej warstwy trzeba czymś usunąć poprzednią czy też ściera się sama z czasem i nie zostają ślady?

 

Ja myję ciemne panele płaskim nie firmowym mopem i albo wodą z octem albo sidoluxem i nie ma smug. Zastanawiam się nad kupnem mopa Viledy lub mopa parowego. Czy ktoś ma porównanie tych dwóch sprzętów. Co się bardziej sprawdzi jeśli chodzi o gres polerowany? Bo paneli mopem parowym to chyba nie można myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabłyszczacz HG stosowałam dopiero dwa razy, panele cały czas wyglądają naprawdę ok , ogólnie preparaty HG dobrze sie sprawdzają ( np do podłóg drewnianych, inoxu), w poprzednim domu stosowałam pronto i ten faktycznie po kilku położeniach "wymagał" ściągnięcia,z preparatami HG nie mam jedenak jeszcze doświadczenia. Myjką parową nie odważyłam się czyścić podłogi, poza gresem i płytkami w kotłowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od jakiegos czasu uzywamy plynu o ile pamietam firmowanego przez Barlinek,chociaz nie mamy ich paneli. Kupilismy do tam gdzie panele i z tego co wiem to wystepuje on w dwoch wersjach. Do wiekszego sprztania,czyli po remontach, malowanaich itp.kiedy podloga jest inaczej zabrudzona niz przy normalnym uzytkowaniu.Mozna tez nim i przemyc podloge przy normalnym sprzataniu, ale raz na jakis czas. I drugi plyn jest to normalnego utrzymywania podlogi w czystosci. Oba nie pozostawiaja smug,pod warunkiem jednak ze stosuje sie je zgodnie z tym co jest na nim napisane.

Teraz jestem w pracy,ale po powrocie do domu moge sprawdzic nazwe i co tam kto by jeszcze chcial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...