Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika jessi:)


jessi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry :D

Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

 

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D

Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

 

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!

Pozdrawiam :wink:

 

cześć Dardurdka :D jeżli chodzi o tę darowiznę to wątpię żeby tesciu się rozmyslił ,zresztą darowizna bedzie przekazana ,w formie aktu notarialnego i bedziemy prawnymi właścicielami tej ziemi, a podatek ponoć się nie płaci w lini prostej czyli najbliższej osoby z ojca na syna,pózniej z męża na żone ,jakos tak to się robi :wink: :lol:

będzie dobrze teraz tylko poczekac nam zostało do początku maja, tesciu ,po swiętach zaraz jedzie do naszej przyszłej miejscowości i pozałatwia to i owo oraz umówi geodete i notariusza :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D

Cieszę się razem z Tobą! Tylko, może lepiej o tej darowiźnie... Ją można cofnąć, znaczy teścio kiedyś może się rozmyślić :roll: lepiej normalnie kupić, a że w linii rodzinnej to i tak agencja rolna nie będzie mieć prawa głosu :wink: a i o "cenie" pogadajcie, żeby była niższa niż 9tys." wtedy podatku się nie odprowadza i tyle może ktoś Ci podarować bez zgłoszenia :wink:

 

Czekam, na pierwsze wieści z placu boju!!!

Pozdrawiam :wink:

 

cześć Dardurdka :D jeżli chodzi o tę darowiznę to wątpię żeby tesciu się rozmyslił ,zresztą darowizna bedzie przekazana ,w formie aktu notarialnego i bedziemy prawnymi właścicielami tej ziemi, a podatek ponoć się nie płaci w lini prostej czyli najbliższej osoby z ojca na syna,pózniej z męża na żone ,jakos tak to się robi :wink: :lol:

będzie dobrze teraz tylko poczekac nam zostało do początku maja, tesciu ,po swiętach zaraz jedzie do naszej przyszłej miejscowości i pozałatwia to i owo oraz umówi geodete i notariusza :lol: :wink:

 

Skoro jesteś pewna teścia, ale nam notariusz odradził, bo mimo iż notarialnie poświadczone, z księgą wieczystą, to i tak jeśli się darczyńca kiedyś rozmyśli to może z łatwością odebrać... Właśnie tak było u nas i nie koniecznie musi być z ojca na syna, byle była rodzina ze strony męża, wtedy Ty będziesz dopiero później dopisana przez męża, żeby podatek przeskoczyć :lol: Tym sposobem działkę kupiliśmy, w sumie niedrogo, jak na okoliczne ceny, ale tylko na mnie :lol: :lol: :lol: Powód był jeszcze jeden, ale to już przemilczę bo różne instytucje czytają to forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyno ty mnie lepiej nie strasz :o ,normalnie troche sie przejełam tym

 

wiesz co raczej nie powinnien się rozmyslic zresztą nie będzie tez od razu tylko na nas zapisywał ,ale także na córkę ,zobaczymy jak to bedzie na razie w maju jedzie do Polski sam mężuś więc i tak bedzie tylko na niego bo ja musiałabym byc przy podpisaniu ale pózniej to sie jakos załatwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj żeby się tak dało pstryknąć i już bym była w Polsce :wink: ale by było fajnie hihi

a pogody wiosennej polskiej mi bardzo brakuje jak na razie 8)

 

Hej Jessi!!

 

Nie marudz na irlandzka wiosne :lol: :lol: :lol:

Bylam tydzien temu w Polsce: ciagle szaro-buro....a w Irlandii masz zakile, kwitnace wisnie, zielono.... u nas na osiedlu juz widzialam hiacynty u sasiada w ogrodzie.... :lol:

Chociaz fakt wczoraj wichura dala popalic....ale taka sama byla w PL 2 tygodnie temu... a pamietasz w Patryka, 17 marca...mysmy w Irlandii w samych koszulkach latali, a w Polsce ludzie ze sniezycami walczyli :wink: :wink:

Zatesknisz jeszcze za irlandzka wiosna i zakilami w lutym jak bedziesz musiala odsniezac ta swoja dzialke....

 

Oby do lata!! :lol: :lol: :lol:

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz brakuje mi ciepłego słoneczka bo tu raczej rzadko jest temperatura 20 kilkustopniowa ,pamietam jak w zeszłym roku było cieplutko w sumie przez dwa tygodnie w maju oj było wtedy ciepło ale pózniej lipiec sierpien juz nie był taki fajny i czesto padało :D :D a ja jestem ciepłolubna i uwielbiam "smazyc sie"na słoneczku hihi :wink: :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt tutaj to juz sie szybciej zrobiło wiosennie ,a wPolsce jeszcze sniegi były :o i żonkilik tak pieknie kwitły ,ale juz troche przekwitają :( a tak piekne żółciutkie były :p aż się chciało wyjsc na spacerek ale z drugiej strony jak słyszę ze w Polsce teraz mają cieplutenko to aż bym chciała tam byc hihiih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...