Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika jessi:)


jessi

Recommended Posts

Cześc jessi

Widzę,że działasz pełną parą :wink: ............ja też :D

Jeśli chodzi o prąd,to szkoda gdybania :evil: podłączony u nas (tzn.skrzyneczka)po półtora roku :evil: - u nas akurat skończył się sezon budowlany,więc nie montowałam licznika.Teraz jak potrzebuję znów karzą czekac..........a niech ich cholera :evil:

 

Drzwi bardzo ładne.A cena!?No cóż-przeszklenie dobiły odpowiednio cenę :wink: Ja będę miec z jednym,bocznym przeszkleniem.

Na jakie okienka się zdecydowałaś?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A o jaka moc przylaczeniowa wnioskowalyscie ? Bo ja o 15kW , a teraz mysle , ze to za duzo ...pomijajac juz fakt pierwszego rachunku , ze za kazdy 1kW zaplace po 137 zl. + VAT to pozniej poniewaz bedzie to prad budowlany same oplaty (manipulacyjne ) beda wyzsze :evil: :evil: :evil:

http://forum.muratordom.pl/ile-kw-na-przylacze-tymczasowe-na-budowe,t153710.htm

 

hej Ty mnie nawet nie strasz :o ,ja tez złozyłam wniosek o 15 kw :roll: ,tak mi doradziła babka w energetyce żeby tyle sobie wziąsc :roll:

zobaczymy jak to bedzie w kwietniu kiedy nam przyjdą zakaładać skrzyneczke i słupy postawia :roll: :wink:

Dziewczyny,aby na pewno ,tak jest?

My wnioskowaliśmy o 16KW(bo na taki dom,tyle musi byc-doradzili w energetyce :evil: ).Teraz jak byłam wnioskowac o podłącze licznika,to stwierdzili,że nie ma różnicy czy wezmę 11,12 czy 16kw ponieważ abonament jest taki sam.Różnica jest jedynie w opłatach za samo przyłącze.Ja płaciłam 2600zł,mój sąsiad wnioskował o 12 kw i płacił ok 2000zł.

Pytam,bo może mnie wkręcają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc jessi

Widzę,że działasz pełną parą :wink: ............ja też :D

Jeśli chodzi o prąd,to szkoda gdybania :evil: podłączony u nas (tzn.skrzyneczka)po półtora roku :evil: - u nas akurat skończył się sezon budowlany,więc nie montowałam licznika.Teraz jak potrzebuję znów karzą czekac..........a niech ich cholera :evil:

 

Drzwi bardzo ładne.A cena!?No cóż-przeszklenie dobiły odpowiednio cenę :wink: Ja będę miec z jednym,bocznym przeszkleniem.

Na jakie okienka się zdecydowałaś?

pozdrawiam.

 

masz racje nie ma co gdybac tylko zobaczymy jak to wyjdzie w realu :roll: ,mam nadzieje że tak jak powiedzieli tak zrobia i podłacza nam prądzik :lol: :lol:

 

Drzwi przepiekne cena juz nie koniecznie ,no u nas sa dwa przeszklenia bo dość szerokie bedziemy mieli wejscie , :roll:

A my działamy ,własnie zaczynamy kupowac kamienie na droge bo po tej zimie to wszystko zniknęło z drogi :o :roll: i przez to HDS nie wiedzie do nas z naszym materiałem :cry: i zanim zaczniemy budować musimy utwardzic wjazd i teraz to załatwiamy bo nasi budowlancy chcą wejsc doi nas na budowę pod koniec przyszłego tygodnia :o :D :D :D :D :D :D co mnie cieszy hihihhi

 

 

Okienka juz wybrane jednak nie bedziemy miec okien drewnianych a plastikowe ,kolor obustronny orzech :lol: :lol: :lol: ,w maju na początku zamawiamy tak samo jak drzwi zewnętrzne i brame garazową oraz drzwi od ogrodu

A wy juz zaczynacie działac na działce czy tez czekacie na lepsze, cieplejsze dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jaka moc przylaczeniowa wnioskowalyscie ? Bo ja o 15kW , a teraz mysle , ze to za duzo ...pomijajac juz fakt pierwszego rachunku , ze za kazdy 1kW zaplace po 137 zl. + VAT to pozniej poniewaz bedzie to prad budowlany same oplaty (manipulacyjne ) beda wyzsze :evil: :evil: :evil:

http://forum.muratordom.pl/ile-kw-na-przylacze-tymczasowe-na-budowe,t153710.htm

 

hej Ty mnie nawet nie strasz :o ,ja tez złozyłam wniosek o 15 kw :roll: ,tak mi doradziła babka w energetyce żeby tyle sobie wziąsc :roll:

zobaczymy jak to bedzie w kwietniu kiedy nam przyjdą zakaładać skrzyneczke i słupy postawia :roll: :wink:

Dziewczyny,aby na pewno ,tak jest?

My wnioskowaliśmy o 16KW(bo na taki dom,tyle musi byc-doradzili w energetyce :evil: ).Teraz jak byłam wnioskowac o podłącze licznika,to stwierdzili,że nie ma różnicy czy wezmę 11,12 czy 16kw ponieważ abonament jest taki sam.Różnica jest jedynie w opłatach za samo przyłącze.Ja płaciłam 2600zł,mój sąsiad wnioskował o 12 kw i płacił ok 2000zł.

Pytam,bo może mnie wkręcają :roll:

 

Mi babka powiedziała ze nam wystarczy 15 kw :roll: ,u nas za samo podłącznie do sieci płaci sie 2500 zł ,nam wyjdzie troszkę wiecej bo mamy dalej i więcej słupów muszą postawić a za kazde 50 metrów trzeba pózniej dopłacać ,bo energetyka stawia w tej cenie do 200 metrów :cry: u nas te 2500 to stała opłata za którą musisz zapłacić nie wazne czy masz słup na działce czy 1,5 kilometra dalej z tym że tak jak napisałam wyżej za każde nastepne 50 metrów sobie juz płacisz z własnej kieszeni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jessi, ja już mogłabym zaczynac,tylko ten choler...y prąd nas wstrzymuje :-?

Dekarze już umówieni,cena też :wink:

Jesli chodzi o okienka,to będą plastiki w kolorze orzechowym :wink:

Narazie nie wstawiam drzwi zewnętrznych,bo zniszczą się na 100%.

A okienka bierzesz z szprosami czy bez?

 

hiihih to okienka bedziemy miec takie same ,z tym że nie bedziemy miec szprosów ,a u was bedą ???

a co do drzwi to zamówimy w maju ale sama nie wiem czy je wstawiac od razu wraz z oknai czy sie wstrzymac i dopiero po pracach "mokrych" w srodku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 11KW,i prąd budowlany,klnę na swoją głupotę :evil: Bo nie dość,że wcześniej pisaliśmy o stały prąd z pominięciem budowlanego,to przez opóźnienia ZE budowaliśmy na agregacie,a jak w końcu w lipcu postawili słup(podłączali prąd w sierpniu,bo sąsiedzi złożyli skargę ,że niby słup jest źle postawiony),później okazało się,że dobrze,tylko my mamy źle wytyczoną działkę,pierwszy geodeta oszwabił nas na ok 50m2. Następnie wyszło,że niestety nie da się podłączyć normalnej taryfy,tylko do czasu odbioru domu musi być taryfa budowlana :x . I teraz nic na razie się nie dzieje,a my płacimy te cholernie wysokie opłaty przesyłowe :evil: . I tak jeszcze przez 2 lata. To normalnie rozbój w biały dzień :evil:

 

Pozdrawiam

 

my całe szczęscie nie staralismy sie prąd budowlany ,narazie bedziemy jechac na agregacie ,aż do połowy kwietnia ,a pózniej juz na normalnym prądziku który w kwietniu bedziemy miec :wink: :D ,i powiem jedno juz sie doczekać nie umie naszej skrzyneczki

Z tym geodeta to niezłe jaja wam wyszły oj wkurzyłabym sie :evil: :evil: :evil: ,

 

 

Hejka Jessi

za prad budowlany placisz i tak do momentu az wybudujesz domek i zainstalujesz w domu elektryke ( musisz miec odbior pradu z energetyki ) , czyli im szybciej tym lepiej ....... Ja mam kable podziemne chyba najdrozsze :evil: dlatego za kazdy kW przylacza place 137 + VAT ( oplata za podlaczenie ) a pozniej zobaczymy jak beda wygladaly rachunki .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiihih to okienka bedziemy miec takie same ,z tym że nie bedziemy miec szprosów ,a u was bedą ???

a co do drzwi to zamówimy w maju ale sama nie wiem czy je wstawiac od razu wraz z oknai czy sie wstrzymac i dopiero po pracach "mokrych" w srodku :roll:

Ja będę zamawiac w Oknoplaście Kraków-a Ty?

Co do szprosów,to jeszcze nie wybrałam :roll: no bo tak:

- najładniejsze i najwygodniejsze są drewniane,ale cena mnie zwaliła :-?

- zewnetrzne tzw.weneckie w plastikach-ładne ale ile z tym męczarni,bo jednak każde pole wyczyśc

- wewnętrzne-nie mam za bardzo przekonania-wyglądają na nie "naturalne" :roll:

Jeszcze tak niezdecydowana nie byłam :wink: Chciałam na dniach zamówic,ale nie wiem co wybrac :-?

Dzisiaj byłam w składzie i zamówiłam okienka dachowe veluxy-niby 25% upustu......zobaczymy.

Drzwi zewnetrzne wstaw sobie po wszystkich brudnych robotach,zobaczysz sama ,że nikt nie bedzie o nie dbał tak jak powinien :wink:

 

 

 

 

 

aaaaaaa, żeby nie było tak łatwo,to mąż chce szprosy wewnetrzne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jessi :D

Znamy ten ból z prądem! :evil: My zaczeliśmy budowę tylko dzięki uprzejmości jednego z naszych sąsiadów!!! (dzięki ogromne mu za to! ) Jechaliśmy na jego prądzie najpierw by podlewać nasze tujki (prąd potrzebny był do pompy w studni głębinowej) a potem budowaliśmy na jego prądzie przez 3 tygodnie!!! :o gdyby się nie zgodził, nie wybudowalibyśmy domku,bo to było ważne i kluczowe ze względu na pogode 3 tygodnie!

 

Mam nadzieję,że jak najszybciej wam podłączą prąd! :wink:

My teraz z lekkim przerażeniem czekamy na pierwszy rachunek za gaz, bo przecież od ponad 2 tygodni grzejemy w domku pełną parą, a wiadomo jak trudno ogrzać wilgotny, świeżo wybudowany dom... gdybyśmy grzali od przyszłego sezonu to było by co innego... :roll: No ale poczekamy zobaczymy, mam nadzieję,że na zawał nie padnę :wink:

 

Teraz kupujemy sprzęt AGD ... już część jest ale jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie co do lodóweczki :roll: trudny wybór tym bardziej,ze musi być do zabudowy.... :roll:

 

Pozdrowionka :***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiihih to okienka bedziemy miec takie same ,z tym że nie bedziemy miec szprosów ,a u was bedą ???

a co do drzwi to zamówimy w maju ale sama nie wiem czy je wstawiac od razu wraz z oknai czy sie wstrzymac i dopiero po pracach "mokrych" w srodku :roll:

Ja będę zamawiac w Oknoplaście Kraków-a Ty?

Co do szprosów,to jeszcze nie wybrałam :roll: no bo tak:

- najładniejsze i najwygodniejsze są drewniane,ale cena mnie zwaliła :-?

- zewnetrzne tzw.weneckie w plastikach-ładne ale ile z tym męczarni,bo jednak każde pole wyczyśc

- wewnętrzne-nie mam za bardzo przekonania-wyglądają na nie "naturalne" :roll:

Jeszcze tak niezdecydowana nie byłam :wink: Chciałam na dniach zamówic,ale nie wiem co wybrac :-?

Dzisiaj byłam w składzie i zamówiłam okienka dachowe veluxy-niby 25% upustu......zobaczymy.

Drzwi zewnetrzne wstaw sobie po wszystkich brudnych robotach,zobaczysz sama ,że nikt nie bedzie o nie dbał tak jak powinien :wink:

 

 

 

 

 

aaaaaaa, żeby nie było tak łatwo,to mąż chce szprosy wewnetrzne :wink:

 

 

okienka albo beda z oknoplastu albo u nas zamówimy okienka w miasteczku bo też bardzo fajne maja i cena dośc przystępna juz wycenialismy u nich kiedyś nasze okienka :wink: :lol: :lol:

a szprosów ja nie chce miec wogóle ,wiec tu decyzja była szybka hihhiihhi ,a Ty musisz sie zastanowic jakie chcesz ,czasami wrto troszke dopłacić niż pózniej żałowac swojej decyzji :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 11KW,i prąd budowlany,klnę na swoją głupotę :evil: Bo nie dość,że wcześniej pisaliśmy o stały prąd z pominięciem budowlanego,to przez opóźnienia ZE budowaliśmy na agregacie,a jak w końcu w lipcu postawili słup(podłączali prąd w sierpniu,bo sąsiedzi złożyli skargę ,że niby słup jest źle postawiony),później okazało się,że dobrze,tylko my mamy źle wytyczoną działkę,pierwszy geodeta oszwabił nas na ok 50m2. Następnie wyszło,że niestety nie da się podłączyć normalnej taryfy,tylko do czasu odbioru domu musi być taryfa budowlana :x . I teraz nic na razie się nie dzieje,a my płacimy te cholernie wysokie opłaty przesyłowe :evil: . I tak jeszcze przez 2 lata. To normalnie rozbój w biały dzień :evil:

 

Pozdrawiam

 

my całe szczęscie nie staralismy sie prąd budowlany ,narazie bedziemy jechac na agregacie ,aż do połowy kwietnia ,a pózniej juz na normalnym prądziku który w kwietniu bedziemy miec :wink: :D ,i powiem jedno juz sie doczekać nie umie naszej skrzyneczki

Z tym geodeta to niezłe jaja wam wyszły oj wkurzyłabym sie :evil: :evil: :evil: ,

 

 

Hejka Jessi

za prad budowlany placisz i tak do momentu az wybudujesz domek i zainstalujesz w domu elektryke ( musisz miec odbior pradu z energetyki ) , czyli im szybciej tym lepiej ....... Ja mam kable podziemne chyba najdrozsze :evil: dlatego za kazdy kW przylacza place 137 + VAT ( oplata za podlaczenie ) a pozniej zobaczymy jak beda wygladaly rachunki .............

 

hej u nas tez troszkę bedziemy ciagnąć ziemią ,trudno mi oszacowac teraz te koszty ,wszystko sie okaże juz w kwietniu kiedy to nam przyjdą i zrobią w koncu ta skrzyneczkę :wink: :D :D :D ,a Ty sie nie martw może z opłatami nie będzie tak zle i sie miło rozczarujesz :wink: 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jessi :D

Znamy ten ból z prądem! :evil: My zaczeliśmy budowę tylko dzięki uprzejmości jednego z naszych sąsiadów!!! (dzięki ogromne mu za to! ) Jechaliśmy na jego prądzie najpierw by podlewać nasze tujki (prąd potrzebny był do pompy w studni głębinowej) a potem budowaliśmy na jego prądzie przez 3 tygodnie!!! :o gdyby się nie zgodził, nie wybudowalibyśmy domku,bo to było ważne i kluczowe ze względu na pogode 3 tygodnie!

 

Mam nadzieję,że jak najszybciej wam podłączą prąd! :wink:

My teraz z lekkim przerażeniem czekamy na pierwszy rachunek za gaz, bo przecież od ponad 2 tygodni grzejemy w domku pełną parą, a wiadomo jak trudno ogrzać wilgotny, świeżo wybudowany dom... gdybyśmy grzali od przyszłego sezonu to było by co innego... :roll: No ale poczekamy zobaczymy, mam nadzieję,że na zawał nie padnę :wink:

 

Teraz kupujemy sprzęt AGD ... już część jest ale jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie co do lodóweczki :roll: trudny wybór tym bardziej,ze musi być do zabudowy.... :roll:

 

Pozdrowionka :***

 

widzisz jak to jest mić blisko sąsiada i w dodatku tak uprzejmego u nas nie ma blisko sąsiadów jeden co sie buduje 4 działki dalej ale tu nie ma o czy gadać :roll: ,wiec póki co musimy jechac na agregacie ,tak też było przy fundamentach :wink: :p a i poszło panom dośc sprawnie :wink: :D :D

 

ooooo rachuneczek może być troszke wysoki bo to pierwsze takie grzanie i mury tak jak mówisz jeszcze troche wilgotne,ale może nie byc tak najgorzej ,musisz byc dobrej mysli i sie nie przejmowac pomyśl juz wiosna zapasem i ani sie nie obejrzymy a zacznie byc cieplutko i nie trzeba bedzie grzac ihhihi

Widziałm twoje zakupy widze udane !!!! oj tylko pozazdroscic że juz kupujesz do domku :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak przy okazji to chciałam pokazac jakie mi sie podobają zestawy na tarasik :wink: cos w tym stylu chciałabym u siebie na tarasie

http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/830_0.jpg

 

no, ale taki zestaw to tylko z basenem :roll:

 

ihihhi no pewnie taki basenik to marzenie :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berek :D

 

co do prądu to ja płaciłam opłaty 1564zł za podłączenie i 3500 za projekt, licznik i wszystkie jego podłączenia i plomby :roll:

 

a drzwi to po tynkach najlepiej zewnętrznych i wewnętrznych bo naprawdę nikt o nie dbał nie będzie :roll:

 

no ja podobnie bede płacic :roll: ,ale nie mówie jeszczde o skrzyneczce i innych rzeczach do podłączenia więc też kupe szmalu nam pójdzie na elektryke :cry: :cry:

 

a co do drzwi chyba Was dziewczynki posłucham i sie wstrzymam ze wstawianiem ich teraz :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jessi :D

Milusiego dnia życzę :D

Śmigam zaraz na budowę to pstrykę może jakieś kolejne zabudowy k-g :wink:

Pozdrowionka!

 

czesć Karola

 

Ja to bie tez zycze miłego dzionka ,no i trzymam za słówko i czekam cierpliwie na zdjatka od Ciebie w Twoim dzienniczku ,buziaki przesyłam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...