Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece kondensacyjne Dietrich


pawel7601

Recommended Posts

Mam rozumieć że ten sterownik nie będzie pracował z tym kotłem??

Wygląda na to, ze jednak będzie pracował. Podłącza się go do listwy X9 do zacisków 7 i 8, tam gdzie obecnie masz podłączoną płytkę ad 222. Wygląda na to, że płytka z elektroniką mcrII jest taka sama jak mcrI. Schemat elektryczny nie zmienił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam rozumieć że ten sterownik nie będzie pracował z tym kotłem??

Wygląda na to, ze jednak będzie pracował. Podłącza się go do listwy X9 do zacisków 7 i 8, tam gdzie obecnie masz podłączoną płytkę ad 222. Wygląda na to, że płytka z elektroniką mcrII jest taka sama jak mcrI. Schemat elektryczny nie zmienił się.

Będzie - u mnie działa. Wywala się inetrfejsy do Easymatica i hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos powiedziec ile powinien spalac piec jak pracuje na minimum czyli 1300 obrotów ? I czy w ogóle jest mozliwosc ustawienia ilosci spalanego gazu przy konkretnej liczbie obrotów ?

W/g moich spostrzeżeń te spalanie to ok. 0,6 m3 na godz .

Tak jeżeli chodzi non stop na minimum mocy to spali ok.15 m3 na dobę

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A moze ktos powiedziec ile powinien spalac piec jak pracuje na minimum czyli 1300 obrotów ? I czy w ogóle jest mozliwosc ustawienia ilosci spalanego gazu przy konkretnej liczbie obrotów ?

W/g moich spostrzeżeń te spalanie to ok. 0,6 m3 na godz .

Ostatnio zmierzyłem - 93 litrów na 10 min - więc masz rację- 0,576 m3 /h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Mam ogromna prosbe o rade. jestem uzytkownikiem MCR 24 od roku, po sezonie grzewczym pojawil sie problem. Piec jest mastawiony na tryb letni ( slynna parasolka) niestety co dobe lub dwie przelancza sie na AUTO. czy mozecie pomoc rozwiklac ten problem, niestety nikt z instalatorow nie wie co jest tego powodem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze w tym wątku mogę o to zapytać.

Kocioł Dietrich MRCIIT - uruchamiacz mówił że "pogodówka" to znacznie lepsze rozwiązanie niż sterownik "pokojowy"

Jak się doczytałem sterownikiem pogodowym jest Easymatic De Dietrich - jak to dokładnie działa ?, tzn rozumiem że steruje on temperatura wody w obiegu i podwyższa ją wraz ze spadkiem temperatury. Ale nie mając sterownika pokojowego w jaki sposób mogę wymusić by np w nocy nie było niepotrzebnego grzania/ pobierania gazu (akceptuje np spadek temperatury w domu z dziennej +21 na nocną 19). ?

Czy jednak pogodówka + pokojowy to jedyne sensowne rozwiązanie ?

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Od około tygodnia użytkuję kocioł Dietrich MCRII, w trakcie pierwszego uruchomienia dowiedziałem się od serwisanta, że sprzedawca niepotrzebnie wcisnął mi automatykę pogodową VS 5500 plus do tego pieca, ogrzewam 150m:

* 2 grzejniki drabinkowe w lazienkach

* 9 grzejnikow w pokojach

* maksymalnie 12m ogrzewania podlogowego z powrotu grzejnikow (2 lazienki, hol, kuchnia).

 

Pytanie 1.

Serwisant stwierdzil ze skoro nie mam oddzielnego obiegu dla podlogowki optymalnym rozwiazaniem bedzie zwykly regulator pokojowy za 100-200PLN, i czujnik temperatury zewnetrznej ktory podlacza sie do pieca, chcialbym poznac Wasza opinie na ten temat?

 

Pytanie 2.

Aktualnie do pieca podlaczony mam czujnik temperatury zewnetrznej, rozumiem ze piec dostosowuje temperature zasilania CO w zaleznosci od temperatury zewnetrznej wg krzywej grzewczej?

Temperatura na zewnatrz: 8 stopni

Temperatura na regulatorze pokojowym: 21 stopni

Temperatura zasilania CO na piecu ustawia sie na ponizej 30 stopni, temperatura panujaca w domu na parterze okolo 21, na pietrze 23.

Problem w tym ze chcialbym miec wyzsza temperature w lazienkach, czy istnieja jakies mechanizmy ktore mozna zastosowac aby to osiagnac, lazienki maja ogrzewanie podlogowe z powrotu grzejnikow ale temperatura powrotu na kotle jest bardzo niska, pokretla na grzejnikach w lazienkach odkrecone sa na MAX.

 

Pozdrawiam

---

Sprzedam nieużywany sterownik pogodowy VS 5500 De Dietrich MCRII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

* maksymalnie 12m ogrzewania podlogowego z powrotu grzejnikow (2 lazienki, hol, kuchnia).

chyba jednak więcej - wychodzi po 3 k kw podłogówki w tych pomieszczeniach

Pytanie 1.

Serwisant stwierdzil ze skoro nie mam oddzielnego obiegu dla podlogowki optymalnym rozwiazaniem bedzie zwykly regulator pokojowy za 100-200PLN, i czujnik temperatury zewnetrznej ktory podlacza sie do pieca, chcialbym poznac Wasza opinie na ten temat?

do jednego obiegu jest vs 5500 "bez plusa"

ale rzeczywiście - jeżeli nie masz podłogówki z prawdziwego zdarzenia można sterowanie pogodowe sobie odpuścić - grzejniki mają niewielką bezwładność i szybko się dostosują do zmiany temp.

Pytanie 2.

Aktualnie do pieca podlaczony mam czujnik temperatury zewnetrznej, rozumiem ze piec dostosowuje temperature zasilania CO w zaleznosci od temperatury zewnetrznej wg krzywej grzewczej?

Temperatura na zewnatrz: 8 stopni

Temperatura na regulatorze pokojowym: 21 stopni

Temperatura zasilania CO na piecu ustawia sie na ponizej 30 stopni, temperatura panujaca w domu na parterze okolo 21, na pietrze 23.

Problem w tym ze chcialbym miec wyzsza temperature w lazienkach, czy istnieja jakies mechanizmy ktore mozna zastosowac aby to osiagnac, lazienki maja ogrzewanie podlogowe z powrotu grzejnikow ale temperatura powrotu na kotle jest bardzo niska, pokretla na grzejnikach w lazienkach odkrecone sa na MAX.

podłogówka zasilana z powrotu grzejników będzie sie sprawdzać przy wyższych temp, zasilania - czyli jak będzie mniej na zewnątrz

a jaką masz krzywą grzewczą ustawioną?

generalnie przy 4 pomieszczeniach na podłogówce powinien byc osobny obieg i rozdzielacze

Jak masz głowice termostatyczne to przykręć je - szczególnie na górze a w łazience zostaw na maks

a jak nie pomoże zrób tak jak ja - dmuchawa z Castoramy za 60 zł i masz 24 st w łazience :)

 

Pozdrawiam

---

Sprzedam nieużywany sterownik pogodowy VS 5500 De Dietrich MCRII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam serdecznie,

Szukam pomocy bo mam pewien problem. Jestem użytkownikiem kotła kondensacyjnego MC25LP+czujnik pogodowy+regulator pokojowy. Niestety w okresie jesienno-wiosennym (gdzie temp. nie spada poniżej 0C) pojawiała mi się cyklicznie usterka "Uszk. Czuj. Pow. A" czyli Uszkodzony Czujnik Powrotu. Serwisant wykonujący przeglądy wymienił czujnik i nie przyniosło to efektu. Usterka nadal wystepuje. Serwisant powiedział że zorientuje sie co może być przyczyna ale jeszcze nie stwierdził jednoznacznej przyczyny. Nadmienię że nie posiadam obecnie 2 obiegów grzewczych, funkcjonuje tyko jeden (A) oraz nie mam zainstalowanego sterownika oraz zaworu mieszajacego 3-drogowego. Czy to moze być przyczyną. Dodam jeszcze że nie mam FM50, a piec współpracuje z podłogówką (~20m).

Z góry dziękuję za pomoc. Sprawa dla mnie jest bardzo pilna.

DaroR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 6 months później...
może ma ktoś doświadczenia z kotłami de dietrich ecodens DTG 1300-24 ECO/V 130 . segment ma 100 m, prawie 50 m to podłogówka...czy piec kondensacyjny to dobry wybór.. czy przy tych kotłach nadal konieczne jest stosowanie większych grzejników? spotkałam się z opinią że większe grzejniki były montowane do kotłów kondensacyjnych starszej generacji, przy takich kotłach jak ecodens montuje się grzejniki jak do kotła standardowego. Będę wdzieczna za opinie. Edytowane przez rena rena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Sąsiedzi mają piec kondensacyjny dietrich od ponad roku i są zadowoleni, ale mieli chyba na początku problemy z obsługą, nie jest podobno prosta. Czy warto rozważyć oferte pieców tej firmy, z góry dziękuje za wszelkie opinie użytkowników i nie tylko, ponieważ jestem przed trudnym wyborem pieca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...