Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do efektu motyla czyli Batuta


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas zaczęło padać o 4,32, spokojnie, rówiutko bez wiatru ale przed 8 przestało. Wczoraj ok. 18-tej troche popadało a wieczór był bardzo ciepły i zupełnie bezwietrzny, do ciemnej nocy przegadałyśmy z sąsiadką przy płocie:yes:

 

podobno nasze strony to obszar na którym jest najmniej opadów i zjawisk atmosferycznych z całej Polski. :jawdrop:Już dawno, dawno temu Niemcy to zbadali i wybudowali tu lotnisko wojskowe, które obecnie od 1.01.2001r zwie się 23 Baza Lotnictwa Taktycznego a wcześniej 1 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" .

 

A ja myślałam że tu mało pada bo samoloty często latają......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tak, nienormalne i dziwne. w naszej gminie przy kazdym wywozie dawali worki na bio i je potem zabieraja w zaleznosci od harmonogramu - nikt nie musial sam zawozic (chociaz inna czestotliwosc wywozu jest latem a inna zima) i niewazne czy to w miescie czy na wsi. bio to bio - placisz za wszystko jak inni to z jakiej racji nie odbieraja. nie ma wymogu posiadania kompostownika (przynajmniej ja w ustawie tego nie wyczytalam), u was jakby nadgorliwosc urzednicza. moim zdaniem powinniscie zareklamowac usluge albo jak nie odbieraja i samemu trzeba wozic to niech obniza koszty w stosunku do tych z miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od powierzchni domu, placisz stawke za m2. u na s wychodzilo koło 35 zł / m-c

 

nie wiem jak w tej gminie, do ktorej sie wprowadze bedzie czy od powierzchni czy od osob. byle nie od wody, bo pobankrutuje. u nowych sasiadow widzialam worki na bio, wiec odbieraja.

co smieszne w kazdej gminie jest inacze i nawet inny sposob segregacji. w 3 city dziela na mokre/suche i szklo, na wsiach na szklo, papier, plastik i mieszane. jeden wielki burdel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam dziś do pani w gminie, że gałęzi nie zabrali, a ona mi na to, że zabierają tylko worki - od tego roku sama muszę mieć swoje worki na bio :(

W tym roku zmienili nowego odbiorcę i jest lepiej. Gałęzie mogę sobie zawieść do jakiego tam punktu w mieście :sick: czy mam to włożyć na siedzenie samochodu? Pani mi na to, że może kogoś poproszę :bash: Powiedziałam, że rozpalę ognisko. Na razie za mocno wieje ;)

U mnie opłata za segregowane 18 zł od osoby. Segreguję bo mam taka wewnętrzna potrzebę, uważam, że tak trzeba i od dziecka recykling robiłam - makulatura, szkło, kapsle, woreczki foliowe myło się, suszyło używało do czasu aż się nie podarły :cool:

 

 

Znowu wchodzę za tym w etap szukania szatkownicy do gałęzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...