Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ORIONCZYCY II- komentarze


dankaf

Recommended Posts

Glamurek - nie dam Ci bo byś mnie później udusiła :wink:

Powiem tak.Bardzo się cieszę że moja współpraca z panem W. dobiegła końca.

Nieterminowy,ciężki chłop w rozmowie.Ogólnie fundamenty są dobrze zrobione.No ale.......robił je 1,5 m-ca bo ciągnął kilka naraz.

Mamy na ściany umówionego innego murarza - harlejowca :wink: .Miał nam robic wszystko (za 20 tys.do więźby) ale niestety miał wypadek motocyklowy i trzeba było szukac nowego.

 

oj...to lepiej nie....zabiłabym :x

Bardzo nie lubię niesłowności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że piasek Wam przywożą. Mówisz, że 180 zł za transport a ile wchodzi ton na jeden transport?

My się orientowaliśmy w Dąbrowie, nie wiem gdzie jeszcze w okolicach Poznania mają żwirownię. A Wy skąd bierzecie piasek?

 

włala

 

guzmanko...mam nadzieję, że ci się przyda. :)

 

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863

Żwirownia Nadrożno 61 8154297

Żwirownia Złotniczki 61 8154640

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719

Żwirownia Iwno 602244272

Żwirownia Borówko 61 8662249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no aż mi wstyd :oops: że dopiero teraz do Ciebie zajrzałam dankaf...piękny domek sobie budujecie ....oj będe tutaj zaglądać bo tak jak i Ty bardzo kocham wszelkie roślinki...strasznie spodobało mi się Twoje oczko wodne ...i bardzo bym chciała mieć kiedyś takie...i tu mam prosbę ,jak byś znalazła chwile i opisała mi bardziej szczegółowo jak wykonać takie oczko....wiem ,wiem pisałaś juz ale wiesz chciałabym wiecej wiedzieć...przepraszam za kłopot

serdecznie pozdrawiam-marzycielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włala

 

guzmanko...mam nadzieję, że ci się przyda. :)

 

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863

Żwirownia Nadrożno 61 8154297

Żwirownia Złotniczki 61 8154640

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719

Żwirownia Iwno 602244272

Żwirownia Borówko 61 8662249

 

Oooo piękne dzięki Glamurku.

Nie pogniewasz się jak wkleje to do grupy Wielkopolskiej 2009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włala

 

guzmanko...mam nadzieję, że ci się przyda. :)

 

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863

Żwirownia Nadrożno 61 8154297

Żwirownia Złotniczki 61 8154640

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719

Żwirownia Iwno 602244272

Żwirownia Borówko 61 8662249

 

Oooo piękne dzięki Glamurku.

Nie pogniewasz się jak wkleje to do grupy Wielkopolskiej 2009?

 

wiesz, ja to chyba stamtąd wzięłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włala

 

guzmanko...mam nadzieję, że ci się przyda. :)

 

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863

Żwirownia Nadrożno 61 8154297

Żwirownia Złotniczki 61 8154640

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719

Żwirownia Iwno 602244272

Żwirownia Borówko 61 8662249

 

Oooo piękne dzięki Glamurku.

Nie pogniewasz się jak wkleje to do grupy Wielkopolskiej 2009?

 

wiesz, ja to chyba stamtąd wzięłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no aż mi wstyd :oops: że dopiero teraz do Ciebie zajrzałam dankaf...piękny domek sobie budujecie ....oj będe tutaj zaglądać bo tak jak i Ty bardzo kocham wszelkie roślinki...strasznie spodobało mi się Twoje oczko wodne ...i bardzo bym chciała mieć kiedyś takie...i tu mam prosbę ,jak byś znalazła chwile i opisała mi bardziej szczegółowo jak wykonać takie oczko....wiem ,wiem pisałaś juz ale wiesz chciałabym wiecej wiedzieć...przepraszam za kłopot

serdecznie pozdrawiam-marzycielka

Dziękuje Ci za tak miłe słówa :D Wpadaj jak tylko będziesz miała czas.

Jak tylko dzieci dadzą mi chwilke to napiszę.Dla mnie to żaden kłopot :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że piasek Wam przywożą. Mówisz, że 180 zł za transport a ile wchodzi ton na jeden transport?

My się orientowaliśmy w Dąbrowie, nie wiem gdzie jeszcze w okolicach Poznania mają żwirownię. A Wy skąd bierzecie piasek?

 

My jesteśmy z okolic Gniezna więc staraliśmy się jak najbliżej aby nie przepłacac później za transport.

Na jeden transport wchodzi 20 ton.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy że można było załatwic jeszcze taniej za 150zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzycielka74 bardzo proszę o to opis oczka.

 

Najpierw na trawie ułożyłam ze sznurka kształt jaki chciałabym nadac oczku. Potem już łopata w łapska i zaczęło się wielkie kopanie-nadawanie kształtu .U mnie akurat jest ono 2-poziome.Na to poszła czarna budowlana folia(wywinięta również na brzegach).Cement został wylany tylko na dno a ściany oczka i jego brzegi wymurowane z kamieni polnych. Większe ale za razem płaskie poszły na kaskadę (murowane jedno na drugie) .Pomiędzy te kamienie musi już być włożony gruby wąż ogrodowy tak aby nie było go mocno widac. Druga końcówka jest podłączona do pompki. Przy kaskadzie z tyłu posadziłam bluszcz który dodał takiej „tajemniczości „.

Moje oczko jest bardzo proste a zarazem bardzo tanie w wykonaniu. W tej chwili są do kupienia gotowe formy. Ale są nienaturalne i takie sztuczne.

PS.Gdybyś miała jeszcze jakies pytanka służę pomocą :D

A Twój domek gdzie można zobaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny domek i piekne masz plany na urzadzanie. Juz troche zdjec wnetrz ktore Ci sie podobaja widzialam wczesniej i wiem,ze bedzie pieknie u Ciebie. :p

Jezeli o oczko wodne chodzi, to Ty bardzo skromna jestes, bo jest sie czym pochwalic.

Bede zagladac i podziwiac. Mam nadzieje tez skubnac jakis dobry pomysl na ogrodek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje dankaf...napewno odgapie od Ciebie to oczko...bo widze że nieskomplikowane i nie takie drogie :D ...bydź może uda nam się go zrobić juz w tym roku ,a jak nie to w przyszłym...niestety budowę mojego wymarzonego domku :( możemy dopiero rozpocząć chyba w przyszłym roku( kłopoty z działką) i niewiadomo czy uda nam się go wybudować(kłopoty finansowe...czekam na cud :D )....więc chcę chodziaż ogród po trochu zamieniaćw ten z moich marzeń :p

SERDECZNIE PODRAWIAM..życzę miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że piasek Wam przywożą. Mówisz, że 180 zł za transport a ile wchodzi ton na jeden transport?

My się orientowaliśmy w Dąbrowie, nie wiem gdzie jeszcze w okolicach Poznania mają żwirownię. A Wy skąd bierzecie piasek?

 

My jesteśmy z okolic Gniezna więc staraliśmy się jak najbliżej aby nie przepłacac później za transport.

Na jeden transport wchodzi 20 ton.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy że można było załatwic jeszcze taniej za 150zł :wink:

 

O ile się nie mylę, kartkę mam w domu;), to:

6-10 ton 140zł

15(albo 20) ton 160zł

30 ton 180 zł

I do dojechania mają 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje dankaf...napewno odgapie od Ciebie to oczko...bo widze że nieskomplikowane i nie takie drogie :D ...bydź może uda nam się go zrobić juz w tym roku ,a jak nie to w przyszłym...niestety budowę mojego wymarzonego domku :( możemy dopiero rozpocząć chyba w przyszłym roku( kłopoty z działką) i niewiadomo czy uda nam się go wybudować(kłopoty finansowe...czekam na cud :D )....więc chcę chodziaż ogród po trochu zamieniaćw ten z moich marzeń :p

SERDECZNIE PODRAWIAM..życzę miłego dnia :D

 

Życzę Ci tego wszystkiego z całego serducha i trzymam kciuki aby się udało.

Rozumiem Ciebie doskonale też mieliśmy różne sytuacje podbramkowe ale pomalutku,pomalutku i jakoś wszystko nareszcie zaczyna się posuwac do przodu :D .Za działką czekaliśmy pewnie z 1,5 roku.Z murarzem tez były cyrki.

Zobaczysz będzie dobrze :D

Ps.Kamienie do oczka załatw od jakiego gospodarza-niektórzy z chęcią się ich pozbędą :wink:

Wpadaj jak najczęściej na "pogaduchy" :D

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...