Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ORIONCZYCY II- komentarze


dankaf

Recommended Posts

Danusiu, dokładnie tak, jak ja - w tej kwestii jestem absolutną tradycjonalistką :wink: . Ja również wolałam zostawić dach z samą papą na zimę (doskonale przetrwał zimę) i w tym roku robić dachówkę, niż martwić się za 10 lat co zrobić z dachem. To oczywiście wybór kazdego inwestora, ale membrany są stosunkowo nowym materiałem, firmy padają lub zmieniają swoją branżę i w zasadzie na nic inwestorowi gwarancja sprzedawcy lub producenta. Oczywiście należy mieć na uwadze, ze jednak deskownie z papowaniem wyjdzie drozej :( - to często jest również przyczyną decydowania się na membranę. Jeśli już membrana, to musi być naprawdę dobrej jakosci. Niestety wyciszenia i usztywnienia dachu nie spowoduje zadna, nawet najlepsza membrana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Danusiu, dokładnie tak, jak ja - w tej kwestii jestem absolutną tradycjonalistką :wink: . Ja również wolałam zostawić dach z samą papą na zimę (doskonale przetrwał zimę) i w tym roku robić dachówkę, niż martwić się za 10 lat co zrobić z dachem. To oczywiście wybór kazdego inwestora, ale membrany są stosunkowo nowym materiałem, firmy padają lub zmieniają swoją branżę i w zasadzie na nic inwestorowi gwarancja sprzedawcy lub producenta. Oczywiście należy mieć na uwadze, ze jednak deskownie z papowaniem wyjdzie drozej :( - to często jest również przyczyną decydowania się na membranę. Jeśli już membrana, to musi być naprawdę dobrej jakosci. Niestety wyciszenia i usztywnienia dachu nie spowoduje zadna, nawet najlepsza membrana.

 

święte słowa... jednak ja ze względu na wysokie koszta wybieram membranę i mam nadzieję , że zda egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Danuś, to może ja napisze jak my się przeliczyliśmy.. :-?

w projekcie była ceramika..więźbę daliśmy nawet ponad normę, mysląc, że dobry dach kupimy spokojnie za rok, trzy..

a narazie możemy mieć papę..

ale coż się okazalo..no, ze gapy..mianowicie chcemy dalej prace kontynuować..czyli ocieplenia poddasza, tynki itp.

ale jak ocieplać skoro nie wstawimy okien połaciowych bez dachówki.. nikt niechce się tego podjąć ..

mowią nam, że cały system k/g popęka gdy za rok wejdą kłaść dachówki..ze to robota bez sensu, chyba, że się nie spieszymy

i nie musimy ocieplać ..i jak tu oddać najpierw poddasze do zamieszkania bez tych okien..

jak przeprowadzić dzieci do ciemnych pokoi by sprzedać mieszkanie i mieć na parter i dalsze prace..

zamotaliśmy się..i tak cały nasz marny plan wziął w łeb i musieliśmy kupić dach, by logicznie trzymać się grafiku prac..

 

pozdrawiam, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu, dokładnie tak, jak ja - w tej kwestii jestem absolutną tradycjonalistką :wink: . Ja również wolałam zostawić dach z samą papą na zimę (doskonale przetrwał zimę) i w tym roku robić dachówkę, niż martwić się za 10 lat co zrobić z dachem. To oczywiście wybór kazdego inwestora, ale membrany są stosunkowo nowym materiałem, firmy padają lub zmieniają swoją branżę i w zasadzie na nic inwestorowi gwarancja sprzedawcy lub producenta. Oczywiście należy mieć na uwadze, ze jednak deskownie z papowaniem wyjdzie drozej :( - to często jest również przyczyną decydowania się na membranę. Jeśli już membrana, to musi być naprawdę dobrej jakosci. Niestety wyciszenia i usztywnienia dachu nie spowoduje zadna, nawet najlepsza membrana.

 

święte słowa... jednak ja ze względu na wysokie koszta wybieram membranę i mam nadzieję , że zda egzamin :)

 

tego Ci szczerze życzę - niech się sprawdzi jak najlepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałaś z P. z Warszawy?

 

Tak pisałam do niego wczoraj (że z polecenia).Ale on dociekliwy :wink:

"a z czyjego , a kto".

Kazał mi przesłac rzut i zestawienie.Zobaczymy co odpisze.

Właśnie rozmawiałam z M. ma jeszcze raz mi wycenic bo uważam że za mało dachówki mam policzone i bez orynnowania i okna wyłazowego.

Przesłałam mu zestawienie dachówki które mam w kosztorysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałaś z P. z Warszawy?

 

Tak pisałam do niego wczoraj (że z polecenia).Ale on dociekliwy :wink:

"a z czyjego , a kto".

Kazał mi przesłac rzut i zestawienie.Zobaczymy co odpisze.

Właśnie rozmawiałam z M. ma jeszcze raz mi wycenic bo uważam że za mało dachówki mam policzone i bez orynnowania i okna wyłazowego.

Przesłałam mu zestawienie dachówki które mam w kosztorysie.

 

no to trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruelko witam Cię serdecznie w moich skromnych progach.

Ja też czekam niecierpliwie na ten cieplutki klimacik :wink: .Ciąglę namawiam mojego męża żeby już mi zrobił płot co bym mogła sadzic roślineczki.A jakby było cudownie wprowadzic się do tak "urządzonego" ogrodu ach...........

A teraz czekam na murarza niech te ściany już ida w górę!!!!! :wink:

Serdecznie Ciebie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłopoty z zakupem działki, budową - doskonale to rozumiem, chyba każdy z nas przechodził w większym lub mniejszym stopniu jakieś problemy. My np. od dwóch lat przymierzaliśmy się do budowy i dopiero w marcu zeszłego roku ruszyliśmy z budową. Pomimo różnego rodzaju kłopotów już minęła nam pierwsza rocznica. Mimo braku wyjazdów na narty, wakacje :( nie żałuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka teraz dopiero się zacznie :lol: przyjedziesz na budowę a tu ściana, tam ściana i nagle będziesz miała cały dół. Wejdziesz do środka i bedziesz widziała tu kuchnia, tu pokój, łazienka itd. i to nie dzędzie już zarys domu tylko real tego co ma byc. Miło wspominam tę częśc budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...