Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec wolnostojący Sergio Leoni


Konefka

Recommended Posts

Chce kupić piec wolno stojący. Zawsze marzył mi się piękny piec kaflowy dlatego gdy zobaczyłam serię piecyków Sergio Leoni aż podskoczyłam do góry.

Ponieważ jednak ceny są wysokie chciałabym Was zapytać o radę. Czy warto to kupić? Czy oprócz walorów estetycznych jego działanie też jest warte ceny?

Doradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Oglądałem kiedyś piece wolnostojące firmy Tapis.

Z bliska nie robiły najlepszego wrażenia,ale fakt były w umiarkowanych cenach rzędu 4-8tys zł.

Nam zależało na walorach estetycznych i dlatego kupiliśmy kozę firmy Bodart&Gonay model Zen.

http://www.civ.be/album/Bodart-Gonay/aai

 

Chyba ostatni egzemplarz w Polsce bo zakończyli produkcję modelu.

Jeśli chodzi o możliwości grzewcze,to są raczej umiarkowane.

Piec rozgrzewa salon (ok.40m2) i czuć ciepłe powietrze idące "po schodach" na piętro.

Ale dla nas to ma drugorzędne znaczenie.

Najlepiej grzeją chyba żeliwniaki typu Jotul ale jest b.ograniczone wzornictwo i są raczej niskie.

Najlepsze jakościowo jakie widziałem to wyroby firmy Max Blank-Rolls Royce wśród kominków.

Mają wzornictwo bardzo zróżnicowane ,każdy coś sobie znajdzie ale są drogie.

Z doświadczenia wiem,że można bardzo dużo wytargować na egzemplarze,które sprzedawcy mają w magazynach.

Nawet połowę!!!

Za dobry piec wolnostojący musisz zapłacić 8-12tys.

Ale z drugiej strony ile zapłacisz za dobry wkład kominkowy i ładną zabudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam od stu lat wszystko co się da na temat ogrzewania i dzisiaj do mnie dotarło, że koza dla mnie to idealne rozwiązanie. Tylko tak się zastanawiam, że przy dzieciach to chyba jakis płotek trzeba zrobic bo jak się w niej rozpali to żeliwko może zostawić ślady jak na koniu wyścigowym :)

A po 4 secie w takim piecyku http://www.allegro.pl/item604477457_piec_itaya_invicta_kominki_okazja_tr_gratis.html to można pilota na śmierć się naszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...