Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Kaśki.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny tak sobie Was podczytuję.....

Z ogrodzeniem wbrew pozorom sprawa jest prosta, wykonalna samodzielnie. Tylko trochę czasu i chęci i zaoszczędzone .... kilka tysięcy....

 

http://www.rabatka.pl/Montaz-siatki-ogrodzeniowej-poradnik,1.html

 

Tak to się mniej więcej robi. Tylko do zalewania słupków warto użyć oprócz rzadkiego betonu trochę kamieni (wrzuconych w wykop) dla lepszego ustabilizowania słupków.

Podmurówkę również można samodzielnie wykonać. Kilka desek szalunkowych, trochę cementu, piaski i wody....

Trzeba oczywiście poszukać siatki, słupków, najlepiej gotowych itd. Przy ogrodzeniu o wysokości 1,50m - siatka 1,25m, słupki 2m. Siatkę u mnie można kupić do 10 zł za metr bieżący (nie wiem jak u Was), słupki to koszt 20-25 zł.

Moim zdaniem najlepiej kupić siatkę tylko ocynkowaną i pomalować na dowolny kolor. Sam się zastanawiałem nad powlekaną, już gotową, ale pomyślałem sobie, że za jakiś czas, za kilka lat pcv może się zużyć, w sensie zacznie kiedyś odłazić. I jak wtedy "naprawić" ? Wymieniać całą siatkę ? A przy ocynkowanej raz na kilka lat odmalować i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Świeta byłam u mamy, w ogrodzie już wiosna, wcale nie chciało mi się wracać.

 

Ja też mam już dość murów. Praca, dom i już wieczór, brakuje mi powietrza, a jeszcze dzisiaj zaczęłam chodzić na szkolenie przez 2 m-ce co czwartek i już mi kręgosłup wysiada od siedzenia na d......ie :o

Posiedziałoby się w ogrodzie, powąchało maciejkę ( z lat dziecięcych, gdy jeździłam do babci na wieś, wieczorem po umyciu się i zgaszeniu światła, otwierałam okno i wąchałam maciejkę :) :) bezcenne wspomnienia.......................... ech rozmarzyłam się :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po świętach,

drzewka pięknie kwitną a maciejkę na pewno będę miała pod oknami kiedyś, uwielbiam jej zapach. Ja wróciłam do pracy ale kolano nadal boli i spuchnięte.

Na działkę nie jeździmy, bo zakuwam do egzaminu, który mam 29.04 no i noga nie pozwala na wyjścia -koszmar.

Kasiu u nas temat ogrodzenia przymarł - wszystko przez moją nogę i latanie po lekarzach.

 

A Wy jak tam z blaszakiem, macie odzew. A z ogrodzeniem na czym stanęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po świętach,

drzewka pięknie kwitną a maciejkę na pewno będę miała pod oknami kiedyś, uwielbiam jej zapach. Ja wróciłam do pracy ale kolano nadal boli i spuchnięte.

Na działkę nie jeździmy, bo zakuwam do egzaminu, który mam 29.04 no i noga nie pozwala na wyjścia -koszmar.

Kasiu u nas temat ogrodzenia przymarł - wszystko przez moją nogę i latanie po lekarzach.

 

A Wy jak tam z blaszakiem, macie odzew. A z ogrodzeniem na czym stanęło?

 

Aniu, co z Twoją nogą??? Gdzieś mi umknął wątek :cry:

Co do ogrodzenia to mamy namiary na firmę, która chce za siatkę bez podmurówki 50 zł/mb. Sami za to nie będziemy się brać, bo ani czasu, ani narzędzi.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...