Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wymiennik ciepła


pepe28

Recommended Posts

Witam

Mam pytanko ostatnio widziałem u kolegi podłączony piec na groszek

i wymiennik ciepła mały prostokąt za 1200zł mówił mi że to bardzo dobre

bo podobno oszczędzić można do 30% opału może ktoś sie wypowiedzieć w tym temacie czy ma racje i po co ten wymiennik tak naprawdę jest.Z góry wielkie

dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki mały prostopadłościan, kosztował coś ok.800zł i nazywa się wymiennik płytowy. Ale u mnie to on nie służy do oszczędzania energi (raczej są na nim straty) a do połączenia układu otwartego instalacji gdzie pracuje kocioł na paliwo stałe z układem zamkniętym instalacji w której pracuje kocioł gazowy. Więc albo twojemu koledze ktoś naopowiadał bzdur albo mówimy o innych wymiennikach :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko ostatnio widziałem u kolegi podłączony piec na groszek

i wymiennik ciepła mały prostokąt za 1200zł mówił mi że to bardzo dobre

bo podobno oszczędzić można do 30% opału może ktoś sie wypowiedzieć w tym temacie czy ma racje i po co ten wymiennik tak naprawdę jest.Z góry wielkie

dzieki za podpowiedzi

 

 

Albo to nie jest wymiennik, albo kolega opowiada bajki. Wymiennik tylko przekazuje ciepło z jednego układu do drugiego i to nie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wymiennik płytowy oszczędza 40% opału oraz 15% energii elektrycznej potrzebnej do zaoszczędzenia opału - suma sumarum tracę na nim pewnie niecałe 1% opału bo ociepliłem go styropianem :p

 

 

Widzisz jak oszczędności się mszczą? Jak byś zamontował trzy to miałbyś nadmiar energii, choć z drugiej strony w cieplejsze dni musiałbyś schładzać czynnik klimatyzacją. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...