Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka rura do ogrzewania podłogowego


Wojtek80

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Stanąłem przed wyborem rury do ogrzewania podłogowego i pojawił się WIELKI problem...która wybrać spośród firm KISAN, PURMO czy TECE - różnice w ceniesą znaczne ale każda z nich ma te same parametry pracy (ciśnienie i temperaturę) wszytkie są zgrzewane laserowo więc skąd te różnice w cenie????

jakie byście mi polecili???

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Stanąłem przed wyborem rury do ogrzewania podłogowego i pojawił się WIELKI problem...która wybrać spośród firm KISAN, PURMO czy TECE - różnice w ceniesą znaczne ale każda z nich ma te same parametry pracy (ciśnienie i temperaturę) wszytkie są zgrzewane laserowo więc skąd te różnice w cenie????

jakie byście mi polecili???

dziękuję.

 

Ja mam Kisana i polecam....sąsiad ma X.... i poleca a jego sąsiad poleca Y.

Tak naprawdę patrzyłbym na cenę jeśli chodzi o produkty markowe i przywiązanie instalatora do konkretnego producenta. Mój kładł głównie Kisana od już kilku ładnych lat, miał jakies tam upusty więc cena była ok. Nie namawiałem go więc, że pod podłogą chciabym koniecznie rurę innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PURMO KISAN REHAU nic dobrego nie mówił...

 

A mówił coś złego ? :wink: A wiesz czemu Twój polecał jedną markę ? Mój instalator współpracuje z Kisanem od wielu lat i otwarcie mi mówił, że za zakup za jego pośrednictwem X mb rurek dostaje upusty na sprzęt, czasem darmowy sprzet (np takie wielkie "nożyce" do ściskania na gorąco) , jest tam co jakiś czas na szkoleniach etc. Jak klient się uprze to zrobi z czegoś innego ale poleca Kisana bo jest wg dobry no i ma od nich dodatkowe profity. Ogólnie producent przywiązuje instalatora do produktu tak jak lekarz do antybiotyków konkretnego koncernu farmaceutycznego....bo ma z tego dodatkową gratyfikację. Natomiast nic złego o konkurencji Kisana nigdy od niego nie słyszałem.

 

Poczytaj więc, popytaj i nie wierz ślepo w to co opowiada instalator/hydraulik i pośrednio DYSTRYBUTOR polecanych rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu w dobrym sklepie z m.in. hydraulika mialem rozmowe z kierownikiem dzialu hydraulicznego o rurkach do podlogowki. Przestrzegl mnie przez chinszczyzna made in poland. Niby polskie, ale nie polskie... Mozna to poznac po opisach wytrzymalosci na samych rurkach. Mial takie chinskie i niemieckie, na chinskich przy nizszej temperaturze byla wytrzymalosc chyba 10Bar przy wyzszej mniej a na niemieckiem przy wyzszej mialy te 10Bar. Niby niewielka roznica i dosyc ekstremalne wartosci, ale cos mowia o jakosci rurek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ostatnich dni i nocy spędziłem na czytaniu , porównywaniu różnych rur i chybazdecyduję się na WAVIN TIGRIS cena dobra 2,9zl za m a parametry pracy takie same jak TECEflex wielowarstwowa za niecałe 6 zl za m...wiec jeżeli to jest to samo to po co przepłacać???

I jeszcze jedno pyatnie czy do rozdzielacza podłogowego TECE mogę ze spokojem podłączyć rurę WAVIN TIGRIS stosująć złączki TECE czy musżę cały system mieć jednej firmybo inaczej nie bedzie to grało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
No własnie czy można mieszć systemy - chodzi mi o to czy np.rura wawin będzie bezproblemowo współpracować z np złączkami Kisan itp. Bo jestem juz w 99% przekonany że zrobię sam podłogówkę i wolał bym uniknąć ZONK'ów na dzień dobry :)

 

Złączki, te do rozdzielaczy mam z allegro, różnych producentów, nie zauważyłem, żeby coś było źle. Układ mam pod ciśnieniem i od 2 tygodni nie spada nic a nic. Na początku ciekły połączenie gwintowane w samych rozdzielaczach, na złączkach nic. Trzeba tylko uważać, żeby przy zakładaniu pexa na złączkę nie przeciąć uszczelki o-ring. My oprócz kalibrowania, fazowaliśmy krawędź pexa kamieniem na wiertarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czy można mieszć systemy - chodzi mi o to czy np.rura wawin będzie bezproblemowo współpracować z np złączkami Kisan itp. Bo jestem juz w 99% przekonany że zrobię sam podłogówkę i wolał bym uniknąć ZONK'ów na dzień dobry :)

 

Witam. Absolutnie nie wolno mieszać produktów różnych producentów. Oni sprzedaja system, ktory składa się z rury i kształtek. Rury mogą róznić sie grubościa ścianki, a kształtki np. ilością o-ringów. Złaczke trzeba zaciskać również odpowiednią szczęka zaciskową. Miejsca zacisku musza być wykonane w miejscu przewidzianym przez producenta systemu. Jeżeli pomieszasz rużnych producentów tracisz gwarancję. Często tak jest, że jeśli rura tania złączka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie z co z gwarancją w przypdku kiedy montuje sam podłogówkę. Jeśli zrobie to w jednym "systemie" to czy są producenci którzy dadzą mi gwarancję na całość ? Czy gwarancje otrzymują tylko autoryzowani monterzy (pytanie dlaczego??)

Bo jeśli nie to argument z gwar i koniecznością montażu elementów jedengo producenta traci na wartości - bardziej przekonuje mnie w tkaim wypadku np rozjazd w rozmiarówce wewntrznej rur. Bo czywiście można robić rurę +- i u jednego producenta bedzie to bardziej na + a u jednego bardziej na - i będą problemy z dopasowaniem. Ale co na to praktycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...