Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka rura do ogrzewania podłogowego


Wojtek80

Recommended Posts

już prawie zdecydowałam się na TECE. dostępne są dwa rodzaje: TECEflex z PE-Xc ( 3,67zł mb) oraz TECEflex wielowarstwowa (5,63zł mb). Dosyć spora różnica w cenie, więc czy warto aż tyle dopłacać, czy spokojnie można poprzestać na zakupie tej tańszej? W katalogu producenta obie są wyszczególnione jako przeznaczone do ogrzewania podłogowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

już prawie zdecydowałam się na TECE. dostępne są dwa rodzaje: TECEflex z PE-Xc ( 3,67zł mb) oraz TECEflex wielowarstwowa (5,63zł mb). Dosyć spora różnica w cenie, więc czy warto aż tyle dopłacać, czy spokojnie można poprzestać na zakupie tej tańszej? W katalogu producenta obie są wyszczególnione jako przeznaczone do ogrzewania podłogowego.
Te ceny to katalogowo chyba, jakoś drogo mi się wydaje. Na allegro na szybko znalazłem teraz wavina 16 po 2,63 za metr...

 

polecam rehau, takie ładne czerwone są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalogowo TECE wychodzi dużo drożej ... to są ceny po rabacie. Wiem, że Wavin jest po ok. 2,60 na allegro, ale Wavin a TECE to chyba nie ta sama klasa? Przynajmniej tak mi mówiono. W sumie cały czas mnie kusi ten Wavin Tigris ze względu na atrakcyjną cenę .... sama już nie wiem co kupić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
W starym domu zakładałem jakieś 6 lat temu podłogowe na najtańszej rurce pex oczywiście China z castoramy bez zaworu do ograniczania temperatury czasami podłoga parzyła w stopy gdy w piecu mam za wysoką temperaturę bo żona lubi zagotować wodę to odkręcam zawór od podłogi nic się nie dzieje żadnych awarii , od pieca mam jakieś 2 metry miedzianej potem pex i tyle razy się w tym woda gotowała przez te 6 lat i nic się nie dzieje!!! teraz na nowy dom kupiłem wawin hydraulik polecał mi Tece ale wygadał się że za tece dostaje działke a za wavina nie hmmm tak sobie myślę , czy kupa zawinięta w złotko będzie nadal kupą ? jeżeli kupa to towar a złotko to nazwa firmy… hmm ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym domu zakładałem jakieś 6 lat temu podłogowe na najtańszej rurce pex oczywiście China z castoramy bez zaworu do ograniczania temperatury czasami podłoga parzyła w stopy gdy w piecu mam za wysoką temperaturę bo żona lubi zagotować wodę to odkręcam zawór od podłogi nic się nie dzieje żadnych awarii , od pieca mam jakieś 2 metry miedzianej potem pex i tyle razy się w tym woda gotowała przez te 6 lat i nic się nie dzieje!!! teraz na nowy dom kupiłem wawin hydraulik polecał mi Tece ale wygadał się że za tece dostaje działke a za wavina nie hmmm tak sobie myślę , czy kupa zawinięta w złotko będzie nadal kupą ? jeżeli kupa to towar a złotko to nazwa firmy… hmm ciekawe

 

pisząc "pex" masz na myśli rurę polietylenową bez wartwy aluminium?

hydraulik coś wspominał o rurach pe-x, średnica 17x2 więc mniejsze opory hydrauliczne, bez pamięci kształtu więc trochę trudniej sie układa, mówił że są to typowe rury do podłogówki ale widzę że wszyscy robią na pe-x/al/pe-x

w danych tech. pe-x ma wyższy współczynnik rozszerzalności cieplnej i mniejsze max. ciśnienie więc to chyba te parametry decydują o popularności pe-x/al/pe-x, czy może jest jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Oj tu byś się zdziwił :)

Ostatnio mieliśmy podpinać pompę ciepła do istniejącej instalacji.

Jakoś się zdarzyło że wpadliśmy na budowę przed wylewkami aby obejrzeć kotłownie i o zgrozo tylko na parterze w podłodze znalazłem kilkanaście kształtek :(

Niestety było już za późno panowie byli gotowi lać wylewki i klient został z tymi gratisami w podłodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...