Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

firma komink i ikominy


glowac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 533
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

 

Chciałbym wszystkich poinformować, iż zgodnie z Państwa życzeniami, wszystkie kominki umieszczone w naszej najnowszej galerii zaopatrzyłem w opisy. Każdy opis zawiera nazwę zastosowanego kamienia (ewentualnie kafli), a także wkładu kominkowego. Mam nadzieję, iż zawarte przeze mnie informacje będą wartościowe dla Państwa. Podaję link do wspomnianej galerii: http://www.kominkiikominy.pl/index.php?show=galleries

 

Pozdrawiam.

 

Daniel Hrehorecki

tel. 503 033 999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałbym wszystkich poinformować, iż zgodnie z Państwa życzeniami, wszystkie kominki umieszczone w naszej najnowszej galerii zaopatrzyłem w opisy. Każdy opis zawiera nazwę zastosowanego kamienia (ewentualnie kafli), a także wkładu kominkowego. Mam nadzieję, iż zawarte przeze mnie informacje będą wartościowe dla Państwa. Podaję link do wspomnianej galerii: http://www.kominkiikominy.pl/index.php?show=galleries

 

Pozdrawiam.

 

Daniel Hrehorecki

tel. 503 033 999

 

Panie Danielu, wielkie brawa za znakomite realizacje obudów kominków :yes:

 

Dopowiem z punktu widzenia poszukiwacza kominka, że zawsze brakowało mi przy zdjęciach, zarówno samych wkładów jak i tych obudowanych, informacji o wielkości szyby i rozmiarach obudowy. Wszyscy zduni wiedzą jakie znaczenie ma to dla wyglądu kominka we wnętrzu, a z fotografii bardzo ciężko jest tę wiedzę uzyskać. Wiem, że znaleźć rozmiary wkładu to nie problem, ale myślę, że marketingowo takie ułatwienie życia potencjalnym klientom, to dobry pomysł.

Oczywiście nie ukrywam, że zawsze ciekawiły mnie też orientacyjne ceny. Nie żebym od razu chciała wiedzieć na 100 % ile kasy pochłonie cudo, które mi się podoba, ale jakieś widełki z zastrzeżeniem, że sprawa jest indywidualna i do ustalenia przy konsultacji. To apel do wszystkich firm kominkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat czytam forum i moim oczom nie ukazały się takie informacje :) Szczególnie o te ceny brutto :p Jedynie pokrętne, "drogie", "musi sporo kosztować", "i za 50 tys sie da wybudować", albo lepiej daj ze 100tys....

 

Nie chodzi o to żeby wszystkim "dogodzić", bo nie o to chodzi. Nawet z spiepszonej sytuacji można wyjść z twarzą. A niezadowolony klient to klient gdzie coś sie mu spiepszyło i sie klienta olało... Pan nie ma wszystkich zadowolonych klientów? To musiał Pan coś wykonać niezgodnie z umową z klientem, albo go olać po własnych błędach w wykonaniu.

 

A niktspecjalny ma sporo racji w tym co piszę, widzę że potrafi wam zajść za skórę :p

Bo co temat w kominkach to wszędzie klepanie się po plecach kliku osób(fachowców). Albo rozmywanie tematu głupimi zaczepkami, które sami tworzycie.

 

Pozdrawiam.

 

Oj, Heine :( swego czasu przeczytałam na forum wszystkie posty w wątkach kominkowych i została mi w pamięci pomoc jakiej kilku kominkarzy udzieliło via fm jednemu z forumowiczów, który miał potrzebę i ambicję samodzielnie wybudować kominek z kanałami akumulującymi ciepło.

Niech więc się Zduni klepią się po plecach i dogadują sobie nawzajem, bo ilość wiedzy i pomocy jaką na forum oferują jest naprawdę cenna i pokaźna.

Dziękuję Panowie Zduni, za całą wiedzę, którą zdołałam sobie przyswoić :yes: Bardzo mi pomogła w podejmowaniu decyzji.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja tego co się czyta na forum bardzo zależy od chęci.

Pestka udawania, że czas jaki poświęciłem (liśmy) na tym forum

ma sens. Odbiór przekazywanych informacji, zależny jest od

kultury czytającego i jego nastawiania do życia. Dzięki Pestka.

 

Co do opisów. Fajnie byłoby opisać każdy kominek, podać ceny,

rozmiary , kolory, moce. Niestety jest tego mnóstwo. Opisy nawet

lakoniczne to ogrom pracy. Ja stosuje metodę opisu kominka po

zadaniu pytania. Mogę wówczas poświęcić opisowi więcej czasu

i serca, a jeśli pytek zostawi swój telefon, można przybliżyć się z

ofertą do konkretnych potrzeb i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym opisem, chodziło mi o podanie podstawowych wymiarów przede wszystkim. Czasem coś się oglądającemu podoba, ale z założenia nie nadaje się do jego wnętrza, bo za małe, albo za duże. Po co zajmować czas zdunowi z prostymi pytaniami, które nie niosą za sobą poważnej rozmowy o zamówieniu.

 

Forum jest dla osób, które szukają informacji i bezinteresownej pomocy. I ja taką tu znalazłam. Każdy, kto myśli, że zada pytanie i od razu uzyska wyczerpującą odpowiedź, myli się. Trzeba przejawić trochę własnej inicjatywy i przeszukać wcześniejsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makijaja, ile czasu na wykonanie (w umowie) całości?

Z Zielonej Góry do W-wy to pewnie z 500 km bedzie. Aż sie dziwię, że nie robili problemów.

Ja szukam wykonawcy, i niektórzy nie za bardzo dalej niż 50 chcą się wypuszczać.

W umowie czas określono chyba na 4 dni (nie mam jej przed sobą). Umówili się na czwartek rano, a z racji wcześniejszego zakończenia prac u innego klienta zadzwonili, że będą w środę po południu. Przyjechali punktualnie i z rozmachem zabrali się do pracy. Do wieczora były wykute wszystkie potrzebne otwory, a od rana dnia następnego ustawiali wkład i robili zabudowę. W piątek po południu było po robocie i Panowie pojechali do domu. Trochę podpatrywałam, jak kładli gips... Smarował się równiutko jak masło - poezja :D. Tak prężnej ekipy życzę każdemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Są nazwy producentów wkładów, nazwy wkładów...nazwy kamienia...

Niech będą też producenci kafli.

 

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, iż opisy kominków kaflowych zostały uzupełnione o producentów oraz kolory kafli. Jeszcze raz podaję linka do galerii, która już w październiku powinna powiększyć się o kolejne zdjęcia.

 

http://www.kominkiikominy.pl/index.php?show=galleries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Kominek piękny, ale ten sufit nad kominkiem...:lol2:. Ciekawe dlaczego taki czarny :D

[ATTACH=CONFIG]141142[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]141143[/ATTACH]

 

Zmiana koloru sufitu nad kominkiem jest na ogół skutkiem nieprawidłowej eksploatacji kominka. Wystarczy, iż użytkownik otworzy wkład kominkowy, gdy cała instalacja kominowo-kominkowa jest jeszcze zimna, a dym wypadnie z komory spalania i przedostanie się do kratek konwekcyjnych w górnej części zabudowy kominkowej. W konsekwencji, po jakimś czasie, sufit będzie szary. Czasami też jest tak, iż użytkownicy kominków uwielbiają palić przy otwartych drzwiach przez wiele godzin - nie ma cudów - musi to wpłynąć na czystość otoczenia kominka.

 

Warto także zauważyć, iż duży wpływ na to zjawisko ma ciśnienie w salonie. W dzisiejszych czasach domy są bardzo szczelne i przy wentylacji grawitacyjnej (czyli standardowej) może występować przeciwciąg w kanałach wentylacyjnych. Mówiąc prościej, kratka wentylacyjna zamiast wciągać powietrze, to wrzuca je do salonu. Jeżeli takie zjawisko ma miejsce w salonie kominkowym, a dodatkowo otwarte zostaną drzwi wkładu kominkowego, to komin dymowy zamiast wciągać dym, wyrzuca go do salonu. Efektem jest nieprzyjemny zapach, a także zabrudzenia sufitu. Dlatego też, coraz bardziej popularna jest tzw. rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A nie wystarczy powiedzieć że po prostu kratki wlotowe i wylotowe są zbyt małe, zbyt mała jest konwekcja powietrza i w środku takiej zabudowy wytwarza się przez to zbyt duża temperatura ... ?

Pozdrawiam.

 

A na jakiej podstawie twierdzi Pan, że kratki konwekcyjne są za małe? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kratek się nie czepiał choć może idąc za forestem trza tam wstawić kratę jak w Alcatraz.;):) .Proszę zwrócić uwagę ,że inwestor utworzył tam nieckę ,która to skupia dymy nad twierdza i je tam maluje ;):) .Jestem za złą eksploatacją kominka przy otwieraniu drzwi...........nic......nic a dopiero kratki.Wiem to i widzę nie tylko u siebie jak bej be se wrzuty afrykańskie z Baobabu robi ;):)

 

Daniel ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...