Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

firma komink i ikominy


glowac

Recommended Posts

Witam.

Przepraszam wszelkich niezadowolonych z moich postów...

Dziwi mnie tylko to że większość zabierających tu głos, w innych wątkach Forum doradza reszcie inwestorów jak uniknąć kłopotów przy budowie domu. Podczas gdy akurat tu pakują siebie i innych w tego typu rzeczy...

Pozdrawiam i kończę z mojej strony ten wątek. Wasz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Przepraszam wszelkich niezadowolonych z moich postów...

Dziwi mnie tylko to że większość zabierających tu głos, w innych wątkach Forum doradza reszcie inwestorów jak uniknąć kłopotów przy budowie domu. Podczas gdy akurat tu pakują siebie i innych w tego typu rzeczy...

Pozdrawiam i kończę z mojej strony ten wątek. Wasz wybór.

Jakich znowu do cholery rzeczy ??

Przecież nie kwestionujesz oryginalności tych kominków ani fachowości ich montażu, bo forumowicze wystawiają firmie świetnie opinie, czyli z typowo polską manierą kwestionujesz, że ktoś lepiej rusza głową niż ty, sprzedaje ten sam towar za mniejszą cenę i potrafi obejść monopolistę na rynku. Zamiast biadolić i straszyć bezsensownie inwestorów sam rusz głową, pomyśl, znajdź tańszych dostawców rozwiń marketing, konkuruj ceną a nie zazdrość innym ich zaradności, jak nie potrafisz to zmień zawód i ludziom głowy nie zawracaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam…

 

Ja też miałam przyjemność współpracować z panem Danielem i potwierdzam wszystko, co napisała nitubaga

 

Na stronę internetową firmy Centrum Komina http://www.kominkiikominy.pl trafiłam przypadkiem, gdy szukałam wkładu (teraz wiem, że dobrze wybrałam zlecając budowę swojego kominka właśnie tej firmie)

 

Wysłałam do pana Daniela zapytanie ofertowe i kilka zdjęć mojego wymarzonego kominka. Następnego dnia dostałam już profesjonalny projekt z komputerową wizualizacją (to było dokładnie to, o co mi chodziło) Pozostała tylko kwestia wybrania kamienia i tu miałam problem, ponieważ nie mogłam się zdecydować. Pan Daniel wysłał, więc próbki kilku kamieni. Podpisaliśmy umowę i ustaliliśmy termin montażu.

 

 

…wczoraj panowie skończyli instalację i obudowę mojego kominka jestem zachwycona, kominek jest dokładnie taki jak chciałam. Panowie montażyści- punktualni, mili, grzeczni, dokładni.

 

Gorąco polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad zakupem kominka. Firma naprawdę profesjonalna. Pracownicy chętnie i wyczerpująco odpowiadają na wszystkie pytania. Doskonałe doradztwo. Ceny bardzo konkurencyjne.

:) :) :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No a ja mam nieodparte wrażenie że jesteś Panią Joasią (nazwiska nie wymienię) siedzącą przy komputerze w biurze tejże firmy. I zarejestrowałaś się dzisiaj na Forum żeby napisać ten post...

No dobre, dobre... :lol:

Myślę że da to wszystkim zarzucającym mi tu wiele do myślenia...

Tym bardziej, że identyczna wiadomość jest w bliźniaczym wątku o rzeczonej firmie w "Ogłoszeniach"

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie i czytam i mam niedparte wrażenie że firma Spartherm zapomniała o takiej drobnej rzeczy:

 

Swoboda przepływu towarów

Podstawową zasadą rządzącą obrotem towarowym pomiędzy państwami członkowskimi UE jest zasada swobody przepływu towarów. Oznacza ona, że na obszarze państw członkowskich UE towary mogą być przemieszczane bez jakichkolwiek utrudnień. Nie ma bowiem żadnych kontroli w obrocie między państwami członkowskimi, a jednocześnie towar wprowadzony legalnie (zgodnie z obowiązującymi w tym kraju wymogami) do obrotu w jednym państwie UE może być sprzedawany na terytorium każdego innego. Import z państw spoza UE podlega całkowicie jednolitym warunkom na obszarze całej Unii Europejskiej.

 

I o ile mi wiadomo to prawo wspólnotowe jest ponad umowami pomiedzy podmiotami handlowymi. Więc straszenie demontażem kominka jest co nieco dyskusyjne w świetle tego co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieram oczy ze zdumienia, do tej porty Forest był dla mnie autorytetem ale to co wypisuje w tym wątku jest po prostu robieniem ludziom wody z mózgu, jeżeli Daniel Hrehorecki rzeczywiści prowadzi działalność na terenie Polski i Niemiec to wszelkie urzędy mogą mu skoczyć.

Natomiast siedziba firmy SPARTHERM jest w Melle w Niemczech, w Strzelcach znajduje się tylko siedziba generalnego importera, który jak wiadomo nie jest zainteresowany aby kominki te trafiały do Polski z innego źródła, dlatego robi dym, dziwi mnie natomiast postawa producenta, może zainteresowani powinni zadzwonić bezpośrednio do Niemiec, sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej jak ją opisuje Forest.

http://www.krs-online.com.pl/przedsiebiorstwo-produkcyjno-uslugowo-krs-206131.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie po lewej na górze ten pan to pan Daniel.

Kupiłam u niego wkład z montażem i kominem. Przyjechali, złąożyli, pojechali - dla mnie bomba. Świetny kontakt, konkret i dobra cena.

Obudowy nei robiłam.

Obecnie zakładają wkład u Nitubagi i Rasi.

Zajrzyjcie do dzienników.

Ja polecam.

 

No to pierwsz pozytywna opinia. Może trzeba jeszcze poczekać na opinie Nitubagi i Rasi

 

Co do wkładu to wieeeeeelki.

 

No to opiniuję, żeby nie było, że się opierniczam na forum :wink: :D

 

 

KOMINEK MAM FANTASTYCZNY!!! 8) :D :D :D

 

Widok wizualki: http://img65.imageshack.us/img65/9317/63518292fz2.jpg

 

i realki: :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

 

http://img23.imageshack.us/img23/6807/25154405.jpg

 

http://img14.imageshack.us/img14/8309/komineka.jpg

 

Kominek sprawdza się świetnie! Mam gwarancję oraz miałam i mam nadal świetny kontakt z firmą montującą: Centrum Komina.

Nie kumam czaczy Forest, bo kominek mam z Niemiec, gres z Hiszpanii, kamienie z Malezji, ale kupowane pod Wiedniem, okna z Belgii itd. itp... i nijak się to ma do Firmy, która siedzibę ma w Strzelcach Krajeńskich i mieni się Generalnym Dystrybutorem firmy Spartherm, ale generalny nie oznacza wyłączny, adekwatnej umowy, z tego co wiem - nie mają, więc muszą się obejść smakiem pieniędzy, które przez nich nie przepływają... I tym sposobem dochodzimy do znanej wszystkim konkluzji: jak nie wiadomo o co chodzi i o co się człowiek wadzi, to chodzi o... patrz wyżej... :(

Tylko jaki interes ma Pan, Panie Forest w byciu adwokatem Panów ze Strzelców Krajeńskich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkich zainteresowanych proszę o telefon do...producenta, do Strzelc Krajeńskich. Tak kochani, do producenta...bo Spartherm ma dwu etapowo złożoną produkcję. W Strzelcach zatrudnia ponad 300 osób i ma swoje olbrzymie zakłady produkcyjne. I dopiero z tąd "surówka" trafia do Niemiec.

Owszem przepływ towarów jest swobodny, ale każdy materiał budowlany jest u nas obłożony konkretnymi przepisami, które należy spełnić. A samo prawo unijne i polskie również, gwarantujące swobodę przepływu towarów, nakłada na każdy wyrób dosyć skomplikowaną procedurę (papierologię) w przypadku dopuszczania do obrotu na rynku polskim materiałów budowlanych. Pominięcie procedury certyfikacyjnej przy imporcie jest najprostszą drogą do obniżenia ceny jakiegoś wyrobu ale nie jest w zgodzie z literą prawa.

I o to w tej sprawie chodzi.

I jak tu mówić o uczciwej konkurencji? Jeżeli jeden podmiot narusza prawo właśnie po to by być tańszy, lepszy, bardziej konkurencyjny na rynku?

Prenumeruję poprzez internet biuletyn informacyjny o towarach będących w obrocie na rynku budowlanym (robi to też kilkaset innych firm budowlanych), a które są kwestionowane przez UNB (Urząd Nadzoru Budowlanego). UNB kontroluje samych importerów, składy budowlane, hurtownie, poszczególne budowy i nakłada naprawdę duże kary za brak "papierków", atestów, dopuszczeń, itp., łącznie z wycofywaniem ich z rynku i obowiązkiem ich demontażu. Raczej nie jest to miłe dla inwestora. A że nie wiecie o fakcie istnienia takich kontroli to nie znaczy że ich nie ma...Zachęcam więc do wejścia na ich stronę: http://www.gunb.gov.pl/.

Moje zaangażowanie wynika z faktu nieuczciwości rzeczonej firmy wobec innych firm, pracujących na podobnych materiałach. Bo jakoś mnie nie przyszło by do głowy by omijać jakieś przepisy budowlane i inne w imię większego zarobku...

I tyle.

A o niezbyt "czystych" praktykach rzeczonej firmy niech świadczą np. powyższy post napisany przez samą firmę Pana H., oraz telefon z pogróżkami od właściciela tej firmy bym nie mówił publicznie o procederze, jaki czyni (przynajmniej ja to tak odebrałem).

PS. Gratuluję pięknych kominków i dobrego ich wykonawstwa. Co nie zmienia faktu, że wsadzony w nie wkład został sprowadzony do Polski z ominięciem przepisów budowlanych obowiązujących każdego importera...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. dziwny post. mam kominek z CK - poznalaem P/.Daniela na targach w WAW, wrocilem po pol roku, jak przyszedl ten czas - porownalem kilka ofert - ta wydala mi sie najlepsza dla mnie - po fakcie - na 40 ekip jakie mialem w trakcie budowy domu - ta jest jesna z rzetelniejszych, ktore polecam - szybko, sprawnie, w przyzwoitej cenie, szybka odpowiedz, projekty - tyle - polecam. Polecilem tez 2 znajomym - sa zadowoleni z efektow.

 

2. przy okazji tego ze jestem konsumentem, jestem tez prawnikiem - dziwne sa te komentarze o demontazu, inspekcji budowlanej itp. Nie wiem, kto kogo tu czyms straszy - nie wnikam. Zakladam, ze mamy wolny handel - i taki eruchy sa na porzadku dziennym.

 

Zakladam, ze niestety w Polsce w taki spoosb sie robi jeszcze biznes - i czarny PR na forach WWW jest standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest,

 

jednocześnie towar wprowadzony legalnie (zgodnie z obowiązującymi w tym kraju wymogami) do obrotu w jednym państwie UE może być sprzedawany na terytorium każdego innego.

 

 

I tak jest ze wszystkim! Jesli kominek jest legalnie wprowadzony do obrotu w Niemczach to równiez mozna go zamontować w Polsce. zniknał przymus robienia ponownej certyfikacji . Mało tego, jeśli Polski producent ma kaprys to może swój kominek, kociołek certyfikować w akredytowanym labalotarium w Hiszpanii i sprzedawać go na terenie całej Unii. Więc, moim zdaniem, Spartherm mija się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kompleksową realizację kominka u pana Daniela 500 km od siedziby jego firmy. Wszystko poszło sprawnie i zawodowo. Projekt był przygotowany bardzo fajnie. Przez moje niedopatrzenie na miejscu okazało się że trzeba dokonywać korekty projektu i pomimo odległości reakcja była błyskawiczna. Po dwóch dniach spartherm buzował że aż miło. Dzisiaj w dobie internetu i telefonów komórkowych odległość nie ma znaczenia a cena była naprawde super. Gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie widzę sensu z mojej strony by po raz kolejny pisać tu znowu to samo, więc proszę zainteresowanych tematem by jeżeli chcą, sami zadali sobie trudu (mała dygresja z mojej strony ;-)) i przedzwonili sobie albo do producenta albo do UNB.

Wyjaśnią na pewno wszystkie wątpliwości.

Co do pojawiających się postów nr 1, osób wczoraj, dzisiaj czy pojutrze zarejestrowanych na Forum, zachwalających ww firmę, ja osobiście odnoszę się z dużą "rezerwą"...

Linki z kontaktami:

http://www.gunb.gov.pl/

http://www.spartherm.com.pl/index.php?page_id=12

Kończę bytność w tym wątku, bo nie wniosę tu niczego nowego...

Pozdrawiam wszystkich, jak to mam w zwyczaju, łącznie z Panem DH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można wypisywać takie bzdury, to chyba zazdrość.

Jeśli mamy wybrany wkład kominowy i okazuje się że p. Daniel daje konkurencyjną cenę, to sie nie ma co dziwić że ludzie kupują w CK. Każdy zaoszczędzony pieniądz można wydać na co innego. Dodam tylko iż w moim wypadku różnica w cenie była naprawdę spora, a obdzwoniłam kilka firm zajmujących się sprzedażą i montażem kominków.

Po wysłaniu zapytania reakcja CK była natychmiastowa. Cena była podana za wkład z pełnym montażem gdzie inne firmy doliczały sobie za montaż i części potrzebne do montażu.

Nie było również żadnych problemów z montażem, nikt nie marudził że daleko (montaż był w lubelskim). Kominek przyjechał do mnie dzień wcześniej, został wysłany spedycją. Ze względu na montaż dnia następnego i grząski grunt na działce, kominek został rozładowany w innym miejscu niż budowa. Następnego dnia Panowie na montaż przyjechali o czasie i dodam jeszcze że musieli dwie godziny czekać aż ja skończę spotkanie służbowe. Mało tego, pojechali ze mną po kominek i przywieźli na budowę . Nadźwigali się trochę bo grunt był tak grząski że wózek do transportu się zapadał. Nikt nie marudził z tego powodu, pełne zrozumienie. Po montażu pięknie po sobie wysprzątali. Ekipa na medal.

Za kominek zapłaciłam przelewem. Teraz zastanawiam się czy nie zwrócić się do CK z prośbą o wykonanie zabudowy. Wcześniej tego nie robiłam ponieważ nie miałam jeszcze koncepcji na zabudowę.

Szczerze wszystkim polecam firmę p. Daniela jestem bardzo zadowolona z jego usług i będę wszystkim polecać CK. Bardzo mnie smuci fakt, iż jest na tym świecie tyle podłości. Trzeba się wziąć za robotę, ruszyć trochę głową, pomyśleć jak wyjść do klienta, co zrobić by być bardziej konkurencyjnym niż inni w branży a nie tracić czasu na wypisywanie takich bzdur na forum, poświęć ten czas na szukanie nowego klienta.

Pozdrawiam p. Daniela i jego wszystkich zadowolonych klientów, a na pewno jest ich nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli glowac nie ma nic przeciwko to podłącze się do tematu. Zajrzałem też na podaną stronkę i widzę "Montujemy kompleksowo kominki w całej Polsce!!! Oględziny i projekt kominka wraz z wizualizacją - gratis!!!"

Prawda to że w całej Polsce?? doliczają sobie coś na rzecz dojazdu?? Jak wyglądają ich projekty i wizuale??

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

Znalazłem firme centrum_komina w internecie i NIE ZAWIODŁEM SIĘ !! WIZUALIZACJA, UMOWA BEZ ZALICZEK, TERMINOWE WYKONANIE, projekt i dojazd faktycznie GRATIS - W okolicy Warszawy tego typu kominki dwa razy droższe, dodatkowo potrzeboawłem plyty do wylożenia podłogi - przyszły natychmiast kurierem. MAŁO DZIS TAKICH FIRM - ZAWSZE BEDE POLECAŁ - POZDRAWIAM CENTRUM KOMINA !!!! _ MIESZKANIEC OSIEDLA vENTANA - Walendów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiem krótko, ja tam byłam zachwycona współpracą z Panem Danielem i jego ekipą . Odwiedziłam kilka salonów z kominkami, oferta z Centrum Komina wydała mi się najlepsza i się nie pomyliłam!!!. Pewnie, że na początku miałam pewne obawy, mieszkam pod Warszawą , a firma mieści się w Zielonej Górze. Ale już po pierwszej rozmowie wiedziałam , ze goście znają się na rzeczy. Powiedziałam czego szukam , wysłałam rzut pomieszczenia, dostałam w zamian chyba jak dobrze pamiętam 2 , czy 3 projekty z wizualizacją do wyboru. Na pomiary przyjechał sam Pan Daniel. Zawsze był do dyspozycji , zawsze odpowiadał na moje e-maile, telefony, a było ich sporo, :)))Wszystko odbywało się sprawnie i w terminie, Montaż też bez zarzutu. Nigdy wcześniej , ani póżniej nie udało mi się współpracować z tak dobrze zarządzającą firmą. Współpraca z tymi ludżmi to czysta przyjemność. POLECAM!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania użytkownika glowac

 

Jesteśmy w tej chwili na etapie wykończeniowym naszego domu.

Firmę Kominki i kominy znaleźliśmy przez Internet, skusiła nas oferta zarówno cenowa jak i wizualna. Zadzwoniliśmy, okazało się, że co jakiś czas są w Warszawie ponieważ mają tu sporo zleceń. Mimo, że mieliśmy pewne obawy, zostały one rozwiane natychmiast po spotkaniu z panem Danielem. Jest to po prostu człowiek, który świetnie zna się na tym, czym się zajmuje. W momencie spotkania, przedstawiliśmy co nas mniej więcej interesuje. Na drugi dzień-mimo, że to był weekend, otrzymaliśmy maila z pierwszą propozycją. Kontakt był doskonały, zarówno telefoniczny jak i mailowy. Po kilku dniach był już ustalony ostateczny wygląd naszego kominka- a po dwóch tygodniach przyjechali panowie, którzy zamontowali w ciągu dwóch dni.

 

Muszę przyznać, że podczas budowy, nie spotkaliśmy się z tak SOLIDNą I GODNą POLECENIA FIRMą. Nie mamy absolutnie żadnych zastrzeżeń. Otrzymaliśmy wszystkie dokumenty dot wkładu kominkowego, gwarancję, instrukcję obsługi, projekt-plan kominka.

 

Kominek jest wykonany pięknie i naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

GORĄCO POLECAMY, JEST TO NAPRAWDĘ SOLIDNA FIRMA POD KAŻDYM WZGLĘDEM.

 

 

Odpowiadając na pytanie użytkownika nowicjusz75

to TAK, wszystkie informacje zawarte na stronie prawdziwe,

my budujemy się w Warszawie i nic nam nie doliczano ani za przyjazd, ani za pomiary. My zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy na pierwszym spotkaniu, zaraz po rozmowie z panem Danielem, który jest naprawdę osobą kompetentną i wie co można a co nie zainstalować w danym pomieszczeniu.

Mieliśmy przygotowaną pewną sumę na ten kominek, więc p. Daniel mając to na uwadze proponował nam różne rozwiązania, nie było też problemu by połączyć elementy dwóch kominków z oferty firmy CK w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Firma Pana Daniela wykonała powierzony zakres prac (budowa kominka i komina 16 metrowego) w ciągu dwóch dni. Jednego dnia zbudowała kominek i fundament pod komin. po 7 dniah (wyschnięcie fundamentów) wpadła ekipa machnęła cały komini z grzywki. Polecam firmę ze względu na szybkie wykonanie prac i bardzo miłych i fachowych pracowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wykonała u mnie skomplikowany projekt.

Umowa zostala zawarta przez internet, więc były pewne obawy.Okazały się jednak nieuzasadnione.

Wykonano kawał świetnej roboty za połowę ceny, które wymyśliły krakowskie firmy. Kominek jest piękny i grzeje "jak złoto". Kontakt z P. Danielem jest doskonały- miły, zawsze odpowiada na telefony, odpowiedzi są zawsze rzeczowe. POLECAM FIRMĘ !!

Ubolewam nd metodami stosowanymi przez firmy konkurencyjne- oczernianie. Więcej klasy konkurencjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...