Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy


BasH

Recommended Posts

.. ja też doczytałem :) (dla nieczających tekstów - kalio był dziś u mnie na budowie i przegadaliśmy układ kotłowni :) )

Ale przed boilerem dam jeszcze jakiś zawór - np klapowy w poziomie na tej miedzi - nie powinien wnieść dużego oporu, jak sądzisz? Czy bezpośrednio na tej gałązce przed pompą kolejny różnicowy/zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli boisz się rozładowania to ok, ale klapowe to raczej do dużych średnic, lepiej zastanów się czy naczynie jest dobrze

 

Na razie zostawię - mam dość roboty, a podajnikowy nie przeciągnie mi temperatury. Jak będzie wolna chwila (po śmierci) wlutuję w gałązkę idącą na piętro. Póki co działa faktycznie tylko jako kompensacja rozszerzalności medium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update dla kalio:

 

Rozmawiałem z innym hydrą - potwierdził poprawność montażu zaworu do góry nogami, a także sposób podłączenia naczynia wzbiorczego.

O naczyniu rozmawiałem jeszcze dodatkowo z kierbudem i też potwierdził, że jest ok - ciśnienie, jeśli się pojawi, spokojnie wepchnie się powrotem i ucieknie przelewem wzbiorczego. To żaden opór, skoro przegrzana instalacja przy zamkniętym obiegu potrafi rozdymać piece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no nie wiem mnie czegoś innego uczyli

http://www.rakoczy.pl/img/zawory.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/6255948600_1291666617.jpg

A tu tak od serca kolorowo

 

http://www.defro.pl/serwis/materialy/schemat-instalacji

 

Co do zaworu to ok, ale te naczynie mhhhh, jak by tak było można to każdy by tak montował bo przecież to mniejsza strata ciepła.

Ale aby Ci uświadomić to opowiem tak.

zagotuje się woda (odstukac od pukać) pójdzie para do najlepszego miejsca - u ciebie bedzie to grzejnik w łazience -ile kocioł bedzie się gotować zanim para ujdzie na zewnątrz ??? W Twoim przypadku napełni się prawie cała instalacja parą, bo masz naczynie wzbiorcze wpięte na powrocie przed piecem, kierdub nie musi się znać na instalacji CO ale takie BYKI powinien wychwycić. Tak na dobrą sprawę to masz układ zamknięty - zawór 4d przełączy się na mały obieg i co wtedy?? Zrób fotke i napisz do defro zobaczymy co odpowiedzą.

 

jeszcze to

 

http://www.defro.pl/serwis/materialy/zawor4drogowy

oraz

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2070-naczynie-wzbiorcze/ - doczytaj do końca

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te naczynie mhhhh, jak by tak było można to każdy by tak montował bo przecież to mniejsza strata ciepła.

Ale aby Ci uświadomić to opowiem tak.

zagotuje się woda (odstukac od pukać) pójdzie para do najlepszego miejsca - u ciebie bedzie to grzejnik w łazience -ile kocioł bedzie się gotować zanim para ujdzie na zewnątrz ??? W Twoim przypadku napełni się prawie cała instalacja parą, bo masz naczynie wzbiorcze wpięte na powrocie przed piecem, kierdub nie musi się znać na instalacji CO ale takie BYKI powinien wychwycić. Tak na dobrą sprawę to masz układ zamknięty - zawór 4d przełączy się na mały obieg i co wtedy?? Zrób fotke i napisz do defro zobaczymy co odpowiedzą.

 

Mam jeszcze założony zawór bezpieczeństwa powyżej pieca na obiegu bezpośrednim (gałązka z CWU) - ciśnienie będzie miało kolejną drogę ujścia, zawór 4d w razie wzrostu temp na piecu otworzy się siłownikiem, aby wypuścić nadmiar ciepła w obwód CO. Zresztą - ciężko zagotować wodę w podajnikowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pełen szacunek za wycinanie otworów w płytach na okna, normalnie profeska

 

Aj wiesz - jak robić to robić w miarę porządnie z nadzieją, że nie popęka za mocno. A nuż nawiedzi mnie Rom-Kon albo flashback i przynajmniej bie będą marudzić.

Wziąłem do siebie twoje ostatnie uwagi i pozsuwałem profile na zejściu skosu i sufitu zmniejszając maksymalnie ich dystans. Dziś zrobiłem stelaż w przedostatniej garderobie - jutro biorę się za naszą sypialnianą, ale najpierw puszczenie wentylacji z kuchni i zrobienie lewych krokwi, bo znowu w koszu nie będzie do czego mocować profili w koszu (który robię "na prosto").

 

Napisz może coś więcej o piecyku. Jestem właśnie na etapie wyboru pieca i trafiłem na Defro AKU 2 . Wszystkie uwagi będą cenne. Pozdrawiam

 

Za dużo nie napiszę, bo nie ma mrozów aby go pędzić. Wpadnij to pogadamy na miejscu. Nie masz daleko.

Ma w miarę dużą komorę awaryjną, wygodny do czyszczenia, mocny tłok, spory zasobnik. Na razie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ziomalu.

 

Nie znalazłem w dzienniku informacji więc mam pytanie do Ciebie odnośnie deskowania i papy. Jaką papę kładłeś na deskowanie u siebie?

Stoję przed dylematem czy brać zwykłą na tekturze W400/1200 czy podkładową modyfikowaną SBS termozgrzewalną jak radzi Wilhelmi. Odnośnie termozgrzewalnej to mam upatrzoną albo na welonie poliestrowym albo na TKANINIE szklanej (to nie to samo co zwykły welon szklany). Tkanina jest kilkukrotnie bardziej wytrzymała na rozdarcie od welonu. Są papy SBS na tkaninie np G200 S3 do S4.

Wiem, że np Netbet kładł zwykłą na tekturze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kładłem zwykłą z posypką, ale lekko mi ją pofalowało po roku leżenia - przecieki były pojedyncze w miejscu kilku nietrafionych w deskę tylko przerwę między deskami papiaków.

Odnośnie przecieków - na pewno będę smarował wszystkie łebki papiaków lepikiem na zimno podobnie jak kontrłaty z boku aby woda nie podsiąkała pod nie. Zobaczymy jaki efekt będzie.

Jeśli nie masz jeszcze dachówki to polecam posmarować bo warto. 2 wiadra po 18l to około 200zł. Nasz MISZCZU Netbet smarował.

Papiaków ocynkowanych 6kg kupiłem przez neta podobnie jak wszystkie inne gwoździe - płaciłem 5-7zł za kg (do więźby pierścieniowe). Myślę że wystarczy.

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że smarował :) Ja już mam od marca dachówkę, ale wcześniej obleciałem po dachu i uszczelniłem wszystkie uwidocznione od środka przecieki. Chciałem mimo dachówki z wysokimi zamkami mieć szczelne dolne krycie. pozdro z tucholskiego szpitala - trzecia córa od 24h na zewnątrz :) Ciężarówka wyładowana - parametry 3700/57 :D Słodziak :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...