Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy


BasH

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale to na zupełny koniec po wrzuceniu mebli - może zasłonią część ubytków

 

Widze, wg mojego "sie obrazek powiesi to zasloni" masz podobny tok myslenia :)

A zakupy z netu to chyba podstawa, umywalki, wc, pstryki i inne pierdoly - wszystko przez Internet. Nie wiem, kiedy jeszcze mialabym jezdzic po salonach, wiec zakupy z reguly w nocy, badz w pracy ( cicho sza) przez net.

 

Mam wrazenie, ze prace ida u nas bardzo podobnie

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, wg mojego "sie obrazek powiesi to zasloni" masz podobny tok myslenia :)

Dokładnie :) Brak czasu doskwiera.

 

Mam wrazenie, ze prace ida u nas bardzo podobnie

 

Ja też :) Ale tempo macie szybsze, bo później zaczeliście i mieliście kondygnację więcej (piwnica), więc naprawdę szacun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Brak czasu doskwiera.

 

 

 

Ja też :) Ale tempo macie szybsze, bo później zaczeliście i mieliście kondygnację więcej (piwnica), więc naprawdę szacun...

 

Ech... kiedy nas to waszych etapów??

robicie odbiór cześciowy czy pełny końcowy??

Bash, jak masz papiery sepowskie do 1kV z pomiarami to pomiary zrób sobie sam albo przez kumpla. Gadałem z moim kierbudem i wystarczą takie. Hydraulikę i kanalize musi jednak gość z budowlanymi ,,odebrać". Ja mam sepowskie do 30kV więc nie będę szukał nikogo. Mierniki z roboty pożyczę, 1 dzień i załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiory hydrauliki i kanalizy nie są wymagane. Jedynie szambo musi mieć "papier".

 

Podobnie elektryka - o ile wasz ZE nie jest jakiś zamordystyczny, to całkowicie powinien im wystarczyć papier - zaświadczenie o poprawnym wykonaniu instalacji elektrycznej, PiNB taki papier też akceptuje, protokół pomiarowy nie jest wymagany (mówimy o formalnościach, to że pomiary warto zrobić "dla siebie" to inna sprawa).

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tempo macie szybsze, bo później zaczeliście i mieliście kondygnację więcej (piwnica), więc naprawdę szacun...

 

Nie do konca tak jest, nasz dom razem z piwnica jest o jakas polowe mniejszy od Twojego kolosa i tu jest cały rok roznicy :)

 

 

 

 

Ehhh biorę sie we wrzesniu za papiery, wsrod kretynskich papierow najbardziej smieszy mnie to:

 

"Inwestor obowiązany jest dołączyć do wniosku oświadczenia o braku sprzeciwu lub uwag ze strony organów (Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej)"

 

Rozumiem, ze PIP wystawi mi zaswiadczenie, ze Misiek mnie legalnie zatrudnił :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiory hydrauliki i kanalizy nie są wymagane. Jedynie szambo musi mieć "papier".

 

Podobnie elektryka - o ile wasz ZE nie jest jakiś zamordystyczny, to całkowicie powinien im wystarczyć papier - zaświadczenie o poprawnym wykonaniu instalacji elektrycznej, PiNB taki papier też akceptuje, protokół pomiarowy nie jest wymagany (mówimy o formalnościach, to że pomiary warto zrobić "dla siebie" to inna sprawa).

 

J.

Ale wszelkie wpisy do dziennika musi wykonać kierbud z uprawnieniami w zakresie konstr., wod kan. Odnośnie elektryki - u nas wystarczy protokół pomiarów wykonanych przez osobę z pomiarami elektrycznymi SEP (nie musi mieć budowlanych w zakresie instalacji elektr). Ogólnie odbiór przyłącza wody i kanalizy będzie z wodociągów bo oni to robili - zaświadczenie.

Znajomy w innym urzędzie w innym powiecie wszystkie papiery włącznie z elektryką musiał mieć wystawione przez osoby z uprawnieniami budowlanymi. Nalatał się niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa w moim dzienniku nie ma o odbiorach instalacji. I nikt się nie czepiał.

 

Co do Twojego znajomego - jakoś niedawno w PiNB zmieniły się zasady, zdaje się, że właśnie wcześniej te papiery były wymagane, obecnie nie są, może znajomy załapał się jeszcze na stare zasady?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napiszesz mi jaki klej miales do styro i bialy do siatki?

Jak sie sprawdzily?

Jeśli mnie pytasz o to odpowiadam:

miałem kleje firmy ASPOL

http://aspoltynki.pl/index2.php?lang=pl

do klejenia styro miałem zwykły szary OS (około 20zł worek - jasno niebieski kolor)

do siatki też szary ale mocniejszy OS-1 (27zł worek - granatowy kolor).

Jak jest z wytrzymałością - nie wiem, nie badałem. Elewacja jest w miarę twarda, nie pęka i 1 zimę przetrwała.

Nie przepłacaj na białym kleju. I tak przed tynkiem (strukturą) trzeba impregnować specjalnym płynem który po wyschnięciu jest biały (cerplast chyba się to nazywa).

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - ale komentów.

 

Bash, jak masz papiery sepowskie do 1kV z pomiarami to pomiary zrób sobie sam albo przez kumpla.

 

Wyszły, ale to nie problem.

 

Nie do konca tak jest, nasz dom razem z piwnica jest o jakas polowe mniejszy od Twojego kolosa i tu jest cały rok roznicy :)

No dobra - niech tak będzie :)

 

Hej, napiszesz mi jaki klej miales do styro i bialy do siatki?

Jak sie sprawdzily?

 

Do klejenia styro do muru - nie pamiętam, ale mogę sprawdzić.

Biały solbet gabit t do siatkowania - zatopiona siatka, po wyschnięciu naciągnięta cieńka druga warstwa kleju.

 

 

Nie przepłacaj na białym kleju. I tak przed tynkiem (strukturą) trzeba impregnować specjalnym płynem który po wyschnięciu jest biały (cerplast chyba się to nazywa).

 

A wg mnie warto - szary klej nakładany partiami różni się kolorem szarości i dom jest łaciaty, a do czasu położenia docelowego tynku biały klej nie straszy otoczenia. Przed tynkiem będzie lekko ścierany i nakładany cerplast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eenoo.. Bashu.... widzę że Ty się meblujesz!!

.... czyli zaraz... juz za chwileczkę... już za momencik.... Pankracy z Bashem zacznie sie kręcić ... po DOMU!:cool:

 

No może bez pankracego, bo psiaka nie planuję, ale już się nie możemy doczekać...

 

BasH już pewnie tęskni za pracami typu murowanie ściany fundamentowej. Teraz przechodzi etap "wkurwiające 1000 i jeden drobiazgów".....

 

Oj święta prawda - sam wiesz jak to jest...

 

Doskonały wybór płytek łazienkowych (mam takie same :p). Żeby tak jeszcze na podłodze nie było zaraz wszystkich włosów i paćków widać byłyby idealne :).

 

Na jasnych płytkach? Hmmm... Wybieraliśmy wszystkie płytki generalnie w jasnych barwach właśnie dla łatwiejszego utrzymania w czystości :) Hmmm... Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładąc swoją podłogę w łazience z kolekcji Polkoloritu z serii Onice, początkowo byłiśmy już skłonni zrezygnować z płytki podłogowej, ponieważ w przeciwieństwie do ściennej wyglądała bardzo nieciekawie, jakby z lekkimi zaciekami. I dzisiaj śmiało można stwierdzić, że jest to najbardziej praktyczna płytka w domu i kompletnie nie razi przeciętnością. Goście i tak podziwiają zazwyczaj ściany, półki i oświetlenie : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...