Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy


BasH

Recommended Posts

V-fuga wcale nie brudzi się szybciej od gładkich podłóg. Sprawdzone u nas. Oczywiście w wiatrołapie bym jej nie położył : ). Panele zazwyczaj kładzie się prostopadle do okien, ale przy fudze nie ma to już raczej znaczenia.

 

... tyle, że przy zamiataniu pył wpada w fugę. Na gładkiej tego nie ma :) A tak w ogóle to niechcący zrobiłem test na zalanie panelu - napełniałem instalację po założeniu grzejników i nie zauważyłem niedokręconego jednego odpowietrznika na kaloryferze w sypialni... 1/4 podłogi pokryta warstewką wody, na szczęście nie podeszła pod podłogę - stała tak z 15 godzin, po wytarciu - brak zmian. Nic nie podniosło, wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo zamiata się wzdłuż, a nie w poprzek ; ). Widziałem panele które zostały permamentnie zalane wodą. Pierwsza opinia była taka, że wszystko będzie do zerwania. Okazało się, że zostały, jedynie należało listwy odkręcić i lekko unieść tam gdzie to było możliwe. Po prostu porządnie wietrzono i woda odparowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiata się wzdłuż, a nie w poprzek ; ). Widziałem panele które zostały permamentnie zalane wodą. Pierwsza opinia była taka, że wszystko będzie do zerwania. Okazało się, że zostały, jedynie należało listwy odkręcić i lekko unieść tam gdzie to było możliwe. Po prostu porządnie wietrzono i woda odparowała.

 

W pierwszym odruchu trochę zamarłem, jak zobaczyłem małe jeziorko - na szczęście listwy przyścienne z gumą przytrzymały wodę, której nie wciągały też łączenia paneli (gładkie) - wietrzyłem porządnie, wyschło.. Na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na poddaszu panele z V-fugą czterostronna, obecnie ciagle cos sie nosi, problemu z zamiataniem jak do tej pory nie widze.

 

Ps. Tesciek jak je zobaczyl to sie zapytał, dlaczego nie dobilismy do konca - mowimy ze to sa panele z fugą, odpowiedz" To co Wy je bedziecie jeszcze fugowac:rolleyes:" Myslałam, ze padnę ze smiechu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo to dałes czadu,praktycznie macie juz wszystko, nie liczac tych tysiaca pierdół - ale czy to ma znaczenie? Toaletka małzy pomysłowa, nawet bardzo, bardzo pomyślany mebel. Z Miskiem zrobiliśmy mały look, na wnętrza i fajnie urządzacie. Mi sie bardzo podoba :) Michu dorzucił, ze w lazience barkuje trzeciej szafki z umywalka dla Zosi;)

 

 

 

PS.Patrzyles na piekarnik, pomylili sie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba :) Michu dorzucił, ze w lazience barkuje trzeciej szafki z umywalka dla Zosi;) PS.Patrzyles na piekarnik, pomylili sie czy nie?

 

Dzięki - Zosia da radę chyba z higieną, bo dwie umywalki to i tak ponad standard :) Piekarnika nie oglądałem, ale za to Zośka pozdrawia w nowym śpiworku:

msu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze troche za duzy, co? celowałam zeby sie przydał na pozną jesień i zime:)

Ale to jest mały słodziak, mogłabym ją zjeść :D

 

Akuratny na jesień/zimę ciotka :) Zosia zachwycona. I guga, że pod Szczecinem wariaty samobudujące powinni się postarać o szkraba na nowe progi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, chociaż koleżanka biorąca u niego okna narzekała z jakiegoś powodu, ale nie brałbym tego jako miarodajne narzekanie. Z moich doświadczeń lokalnych to Kożuch miał najtaniej porównywalne technologicznie konfiguracje dwuszybowe na szerokich profilach - niedaleka firma na E... ma beznadziejne podejście do klienta, M&. wyszło w energooszczędnym standardzie bardzo drogo, bio.... w podobnej do kożuchowskiej konfiguracji trochę drożej. O bladowie nie będę nic pisał, bo jeszcze pozwą o antyreklamę :) Zresztą pisałem przy okazji szukania okien na dzienniku o niedomykających się drzwiach pvc w firmie :) A o cenie to lepiej nie mówić :)

 

Witaj.

Mógłbym Ciebie prosić o namiary ,,tych nieciekawych" firm?

Poza Bladowem.

Byłem wczoraj u Kożucha po wycenę więc coś mi ma dosłać na Maila.

Profil 3-szybowy u-0,7; ciepły profil - zapomniałem nazwy ale ma conajmniej 90mm grubości, standard WK-2 i najtańszy kolor - biały.

Czy mogę dla porównania wiedzieć jakie okna masz u siebie? pakiet 2-szybowy to wiem na pewno, ale jaki masz profil? Okucia masz zwykłe roto bez dodatkowych rygli??

Dzięki z góry za odp. (może być na priv). Dostałem też wycenę u Kłoska z Nowodworskiego (koło Laryngologa w podwórku na przeciwko ,,sklepu chińskiego" - ciuchlandu). Za 3-szybowe pakiety ale na zwykłym profilu (okucia roto) wycenił mi całą chałupę na prawie 10tys ale w wycenie nie widzę montażu. Na większych oknach zażyczyłem po 3 rygle na kwaterę (razem 12szt na skrzydło). Klamki z kluczykiem (po 30zł szt).

Zobaczymy co z tego wyniknie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
I jak, dajesz radę?

 

Już widać metę... czy już na podium??

 

Widać kaftan... Coraz bliżej. Stolarz z kuchnią przybył dopiero w poniedziałek, jeszcze nie skończył, a w dodatku fronty maj usłojenie poprzeczne do zamawianego... Miało być +- zebrano w poziom, a mamy w pion. Gdyby nie chrzciny za 2 tygodnie to fronty leciałyby lotem koszącym w las razem z stolarzem... Już się oswoiliśmy i nie wygląda to źle, no ale.. Siedzę właśnie z laptopem na kolanach w starym domu, bo już nawet biurka ani stołu nie mamy i tak się wozimy - w sobotę na 100% przeskok na nowe ze stolarzem kończącym kuchnię i zabudowy korytarzy... Obyy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...