Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy


BasH

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej.

Woda pitna: zgrzewane, 25 głównie, 20 na podejścia, fragment w stali przy zasobniku w kotłowni i w okolicach osprzętu na wejściu wody (filtry itp.)

CO: wszystko rozdzielaczowo PEX-AL-PEX wavin, podejścia do rozdzielaczy 28 chyba

Klejonych plastików nie polecam - doświadczenia znajomych :)

 

edit:

O tu masz zgrzewanie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127916-Prawie-konkursowy-ale-nasz-)-m02a-BasH-owy&p=4847601&viewfull=1#post4847601

Edytowane przez BasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Może będę monotematyczny, ale chciałbym byś z praktyki kilku lat napisał jak ujarzmiłeś AKM2. Mam ten piec zainstalowany w tym roku. Czytałem Twoje wypowiedzi na forum, są konkretne. Ja się oswajam z piecem, poprzedni wytrzymał 13 lat. Wiem że serwis jest, ale Ty praktyk dużo możesz mieć własnych spostrzeżeń. A nie chcę by do małej pierdółki przyjeżdżał defrowóz. Teraz ciepło, czy masz włączoną pracę letnią? Jak poradziłeś sobie z przegrzewaniem podajnika. U mnie zainstalowany jest pokojowy regulator temperatury. Dom dobrze ocieplony i przerwa podawania ( utrzymywała się w domu tem. 23,5*C.) trwała kilka godzin i oczywiście przegrzanie podajnika. Co poradził byś w ustawieniach. Pozdrawiam Waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dziś brałbym chyba retordę - tłokowy AKM II nie da się (nie potrafię, nie wiem, spasowałem) ustawić na bardzo niski odbiór ciepła przy "normalnym" (>20 MJ) groszku. Pewnym rozwiązaniem mogłoby być zasypanie niskokalorycznym miałem, ale nie chcę tego - po pierwsze brud, po drugie niebezpieczeństwo "strzałów" przy długiej pracy w podtrzymaniu. AKM II jest trochę nieszczelny fabrycznie na dolnych drzwiach (niegroźne), na dolocie przez wentylator (średniogroźne) i przy prawie pustym zasobniku przez szufladę (groźne - wiem że instrukcja każe mieć ponad 1/4 zasobnika - zabezpieczają się przed ciągnięciem powietrza przez szufladę).

Ja od kwietnia mam wyłączony podajnik, wrzucę raz dziennie kilka drewien pobudowlanych po szalunkach i mam wodę na cały dzień. A jak jest zimno - klikam na pompę podłogową, ładuję podłogi z 2-3 godziny i oddają ciepło przez cały wieczór i noc.

Palę dopiero pierwszy sezon (od września) na AKM. Wcześniej (w innym domu) na górniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero teraz czytam Twój komentarz, dziękuję za wyjaśnienie. Myślę spróbować właśnie miałem, ale potrwa to tydzień może więcej. Mam zdjęty podajnik, zakładam płytki. Jak znajdę czas i będę miał jakąś sensowną konkluzję napiszę. Chyba, że jakieś pytanko. Dzięki za info. Waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
No wyszło z 220 metrów. Myślałem o klinkierze, no ale jednak cena odstrasza :/ Najwyżej za 15 lat zdejmę kostkę na przemiał i na gotową podbudowę wyłożę klinkier. Grubą podbudowę na skończyłem przy kotłowni (tam, gdzie maksymalnie cofam z opałem - worki z groszkiem), aby w miarę bezproblemowo móc rozebrać kostkę na podłączenie ewentualnego gazu lub pompy ciepła. To tak na wypadek jak unia zabierze wungiel. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...