Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prawie konkursowy, ale nasz :) m02a BasH'owy


BasH

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

600-700 stówek? Nawet bez stołu krzyżowego??? Eeeee, no, szajs taki? :lol2:

 

jak stół to już by prawie jak frezarka

 

 

...a weź to wszytko postaw w garazu gdzie nie ma gresu i złotej fugi.... no dramat!

czyli krótko - bez jakiś 50 tysiaków nie da się wywiercić tej cholernej dziury!

 

Oj tam net byś chciał od razu 50 na cały garaż wydać

 

zresztą

9l9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... o takiej zabaweczce, jak ta twoja to póki co mogę sobie pomarzyć co najwyżej, a wiertarka ze stołem krzyżowym przynajmniej w jakimśtam realnym zasięgu leży (choćby na allegro podobno producent sprzedaje całkiem przyzwoicie wyglądające wiertarko-frezarki za <2k zł)

 

Natomiast gratuluję porządku w warsztacie. Tak zawsze, czy do zdjęcia? :) Mój warsztat niestety, zwykle starannie wykadrowywać muszę, jak robię tam jakieś zdjęcia do publikacji na forum, niestety regał (taki z szufladami, szafkami itp.) dopiero się robi, a póki co wszystko na wierzchu, w stosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Kalio - możesz przy kolejnych odwiedzinach przytargać mi na żywo taką zabaweczkę, a nie tylko zgrabnie wkomponować ją w mój garaż w GIMPie :) Haha. Fajnie :D

 

Natomiast gratuluję porządku w warsztacie. Tak zawsze, czy do zdjęcia? :) Mój warsztat niestety, zwykle starannie wykadrowywać muszę, jak robię tam jakieś zdjęcia do publikacji na forum, niestety regał (taki z szufladami, szafkami itp.) dopiero się robi, a póki co wszystko na wierzchu, w stosach.

 

No właśnie to mój garaż, który Kalio wziął na "warsztat" graficzny - porządek taki sobie, bo generalnie stale coś robię i nie zawsze wszystko wraca na swoje miejsce. No ale już mi raz przygadałeś przy okazji komentowania rozpiski rozdzielni na brudno wiszącej na drzwiach, że niby od "linijki biurokrata chyba robił" :)

 

 

...czyli małymi kroczkami dochodzimy do wniosku, że żeby samorob wywiercił otwót pod zawias puszkowy musi zainwestować jakieś 6-7 stówek...:lol2:

... bo bylejakiej stołówki też nie wypada mieć..:lol:

 

No masz - a ja jak taki niewychowany zrobiłem je tanią otwornicą i dłutem... Co za "fo pa" :)

Edytowane przez BasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaja, dałem się nabrać :)

 

Zdjęcia nie analizowałem, po prostu z góry uznałem, że kalio chwali się swoim warsztatem. Co prawda trochę mnie zdziwiło, że obok takiej obrabiarki, za cenę której można bez problemu samochód kupić, nie ma i innych maszyn, ale to mógł być w końcu pierwszy taki zakup :)

 

Dobra, to już mnie w takim razie zazdrość nie zżera :lol:

 

Co do porządku w warsztacie - uwierz mi, nie chcesz zobaczyć mojego warsztatu. Nie chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Kalio - możesz przy kolejnych odwiedzinach przytargać mi na żywo taką zabaweczkę, a nie tylko zgrabnie wkomponować ją w mój garaż w GIMPie :) Haha. Fajnie :D

...

 

Oj tam od razu w Gimpie, w APE* zrobione :D

 

Taki photoshop dla ubogich.

 

Swojego na razie nie wstawię bo nie bardzo jest jak przejść,

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie liczyłem, ale około 3 ton od końca września (CWU, potem grzanie+CWU). Grzane 260 m^2. Cały czas 23 stopnie.

 

aha - groch 20-22 MJ za 570 workowany z dostawą :) Taniopał z kamykami.

 

Oj tam z kamykami, z sklady wegla to sa kamyki 10% wegla reszta kruszywo z autostrady

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co pytasz? :) Went. na 28% ale nic ci to nie mówi nie znając przesłony i typu wentka, podawanie 3:50, ale nic ci to nie mówi nie znając reduktora.

 

Jak masz przesłone to faktycznie nic mi po tym,

Pytam bo kupiłem dziś też zielonego i coś nie mogę z niego za wiele wycisnąć

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok jest mniej ekonomiczny niż retorda - nie liczyłem dokładnie, ale szacunkowo w okresach przejściowych bardziej opłacalny jest ten zielony za 570 z dostawą niż za 800. Na CWU tym bardziej, bo wysokokaloryczny w AKM2 przegrzewa podajnik. Latem może będę palił tym z domieszką gruntu autostradowego ;) (nie nie - będę jechał drewnem :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...