Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - szyba podnoszona do góry - kilka opcji


malysmok

Recommended Posts

Witam,

 

Pisałem w wątku o kominkach, ale nikt się nie wypowiedział. Może tutaj będzie lepiej.

 

Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Zależy mi na drzwiczkach prostych, podnoszonych do góry. Dom to parter + użytkowe poddasze (160m2). Główne źródło ogrzewania to kocioł na gaz. W kominku będę raczej palić weekendowo, ale chciałbym też mieć możliwość palenia ciągłego. Nie chciałbym też za bardzo przekroczyć 6500zł.

Na razie moje typy to:

1. LAUDEL 6876-54

2. Fonte Flamme - SPECIALVISION 760SP/054+

3. SUPRA Supra 168 (Supra UNIVERS II 201 A PN jest niestety za drogi)

4. Hajduk Prisma 1V h - jedyny stalowo-szamotowy i jedyny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz

 

Bardzo proszę o poradę, który wkład byłby najlepszy. Czy może jakiś inny wkład spełniający powyższe wymagania?

 

Czy doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest takie ważne?

 

Będę wdzięczny za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest takie ważne?

Pozdrawiam,

 

Jeżeli kominek nie będzie miał doprowadzenia powietrza z zewnątrz to będzie pobierał powietrze potrzebne do spalania z pomieszczenia w którym go zainstalujesz - prawda?

Tak więc będzie powiedzmy "wysysał" powietrze z pokoju, na miejsce tego wyssanego przez kominek będzie musiało napłynąć nowe - przez wentylację lub rozszczelnione okna. Czyli na mój rozum będzie zwiększał liczbę wymian powietrza w domu - będzie napływało więcej świeżego ale przede wszystkim zimnego.

 

Czy planujesz rekuperator? Jeżeli tak to kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zapomniałem dopisać, że nie mam wentylacji mechanicznej, tylko normalną grawitacyjną.

Pisząc o doprowadzeniu powietrza z zewnątrz chodziło mi o szczelne doprowadzenie 100% powietrza z zewnątrz poprzez połączenie rurki z powietrzem bezpośrednio do wkładu.

Inna możliwość to zwykła kratka pod wkładem z przepustnicą na przykład, nie połączona bezpośrednio z wkładem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...