Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z C.O.


mde

Recommended Posts

Witam,

mam dość dziwny problem - przeprowadziłem się do nowego mieszkania, jest to mieszkanie w bloku jednak w tzw. dobudówce - czyli nie ma tu już miejskiego CO tylko mam własny piec, który ogrzewa mi mieszkanie i wodę. Problemem są zimne kaloryfery. Około miesiąca temu zauważyłem że przestają grzać więc poczytałem trochę fora internetowe odpowietrzyłem grzejniki i wszystko było ok do piątku. W tym momencie znowu mam zimne grzejniki chociaż piec i pompa działają rurka odprowadzająca ciepłą wodę z pieca jest gorąca. Z 4 grzejników w mieszkaniu jeden, paradoksalnie położony najwyżej, jest ciepły a reszta zimna.

Piec to immergas nike iono. Natomiast instalacja w domu wygląda mniej więcej tak:

http://img87.imageshack.us/img87/4420/schematbe6.th.jpg

 

granatowe - zimne grzejniki

czerwony - cieply grzejnik

koło - piec

 

teoretycznie wszystko jest w porządku: ciśnienie 1,5 - 2,5 bara, wodę w kranie grzeje, grzejnik w łazience jest gorący. Natomiast pozostałe grzejniki pomimo odpowietrzania są nadal zimne. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dość dziwny problem - przeprowadziłem się do nowego mieszkania, jest to mieszkanie w bloku jednak w tzw. dobudówce - czyli nie ma tu już miejskiego CO tylko mam własny piec, który ogrzewa mi mieszkanie i wodę. Problemem są zimne kaloryfery. Około miesiąca temu zauważyłem że przestają grzać więc poczytałem trochę fora internetowe odpowietrzyłem grzejniki i wszystko było ok do piątku. W tym momencie znowu mam zimne grzejniki chociaż piec i pompa działają rurka odprowadzająca ciepłą wodę z pieca jest gorąca. Z 4 grzejników w mieszkaniu jeden, paradoksalnie położony najwyżej, jest ciepły a reszta zimna.

Piec to immergas nike iono. Natomiast instalacja w domu wygląda mniej więcej tak:

http://img87.imageshack.us/img87/4420/schematbe6.th.jpg

 

granatowe - zimne grzejniki

czerwony - cieply grzejnik

koło - piec

 

teoretycznie wszystko jest w porządku: ciśnienie 1,5 - 2,5 bara, wodę w kranie grzeje, grzejnik w łazience jest gorący. Natomiast pozostałe grzejniki pomimo odpowietrzania są nadal zimne. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić. Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki i porady.

sprawdz filt skośny siatkowy na powrocie wody na piec może być przytkany i to może być przyczyna twoich problemów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są całe zimne choć jak spuszczę trochę wody z instalacji i włączę piec to zagrzewają się od góry w tym miejscu co dochodzi ciepła woda najbardziej a cały dół pozostaje zimny, a po chwili mniej więcej godzinie robią się znowu zimne całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie

pewnie masz na maxa zapowietrzony obieg

rozumie ze odpowietrzałeś obieg na wyłaczonej pompie i masz odkrecone zawory na powrocie kaloryferów :)

u mnie w tych zimnych grzejnikach okreciłem srubunki na powrotach i czekałem az do momentu gdy poleciała ciepła,letnia woda .zakreciłem uzupełniłem w układzie i było ok

z tym ze 2 grzejniki okazało sie ze mam odwrotnie podłaczone zasilanie z powrotem( ale w tych grzejnikach rurki zasilania były zimniejsze od powrotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze to jest coś ważnego mianowicie im wyższą temp ustawiam na piecu tym zimniejsze są grzejniki, tzn na 2 są letnie na 6 już są zupełnie zimne. Instalacje nie ja robiłem a poprzedni właściciel mówił że nie miał żadnych problemów. Gdy robię to co opisałeś to rozgrzewają się trochę ale po godzinie, dwóch znowu robią się chłodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się teraz :) sam nie wiem co wcześniej robiłem źle, teraz zakręciłem ciepły grzejnik otworzyłem zaworek na kaloryferze i dopuściłem wody :p nie wiem czy dobrze zrobiłem ale przynajmniej się rozgrzały :) dziękuje za pomoc jutro napisze czy to był trwały stan :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...