Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ława kominiarska czy potrzebna


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.

Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.

Prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.

Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.

Prosze o porady

no wlasnie, ja naprzykladzastanawiam siepo co ludziom z domkow, ze buduja garaze jak przeciez wystarczy, ze zrobia placyk/podjazd po domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz wyłaz blisko komina - OK.

Wyłaz ma pewnie kołnierz - obróbkę dekarską, dzięki której nie leci przez niego woda do domu. Ma?

Teraz nie rób żadnej ławy kominiarskiej na której kominiarz będzie mógł stanąć, wesprzeć się i te 20 minut spędzić bezpiecznie na Twoim dachu.

Zamiast tego niech swoje szanowne nóżki wspiera na Twoim wyłazie dachowym i kołnierzu.

Jak zniszczy (bo np. będzie chłop jak dąb i będzie ważył 120 kg, albo się po prostu poślizgnie na dachu) to będziesz miał pretensje do NIEGO czy do SIEBIE SAMEGO?

Każesz kominiarzowi płacić za szkodę? Czy sam to naprawisz?

Wszystko jedno - ręczę Ci że zaraz potem i tak wstawisz ławę kominiarską.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad nie zakladaniem lawy kominiarskiej przy kominie poniewaz zaraz przy kominie bede mial wylaz.

Czy nie instalowanie lawy kominiarskiej moze sie spotkac z jakimis problemami np kominiarz mi nie odbierze kominow albo inspektorat nadzowu budowlanego bedzie czepial.

Prosze o porady

 

ława koniecznie

 

stopnie też koniecznie choć bardziej do trzymania się ndają bo chodzić to wolę po dachówce , no chyba , że oblodzona to trzeba się czegoś chwycić czyli stopnia

 

dopóki sam nie wleziesz na komin to będziesz takie głupie pytania zadawał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ława, wystarczą stopnie , mam ich trzy, w piątek miałem pierwsze odwiedziny kominiarzy, stwierdzili że jest ok i dodatkowo byli bardzo zadowoleni z mojej drabinki przy wyłazie.

 

stanie na wiekszosci modeli stopni jest niewygodne a nawet bardzo niebezpieczne

A czy na ławie stoi się bezpieczniej. Mam zamontowaną przy kominie, chciałem wejść na nią z ciekawości, ale się jeszcze nie odważyłem (zwłaszcza, że wynik na wadze trzy cyfrowy :x )

 

http://www.isarapix.org/pix46/1233677852.jpg

 

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest retoryczne. Obowiązku nie ma. Konieczność zamontowania ławy i stopni wymuszą wymogi kominiarza i będzie to obligatoryjna decyzja. Moim zdaniem na ławie nie ma co oszczędzać gdyż można stracić na naprawie obróbki komina zniszczonej przez kominiarza. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest retoryczne. Obowiązku nie ma. Konieczność zamontowania ławy i stopni wymuszą wymogi kominiarza i będzie to obligatoryjna decyzja. Moim zdaniem na ławie nie ma co oszczędzać gdyż można stracić na naprawie obróbki komina zniszczonej przez kominiarza. Pozdrawiam.
Nie chodzi o samo oszczędzanie na ławach i wyłazach.

Piszesz, że jest to obligatoryzna decyzja. Czyli co - jak mi kominiarz powie, że wyłaz jest za wąski a ława za mała, to będę musiał to zmieniać. Albo powie, że chciałby jeszcze jeden dodatkowy schodek o tu, to też będę musiał go dorobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jego bezpieczeństwo i jak uzna, że jest za mało stopni lub posadowienie ławy uniemożliwia dostęp do komina to trzeba będzie poprawić bo nie dokona odbioru komina. Jest to warunek konieczny odbioru budynku. Wnioski możesz wyciągnąć sam. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?! :wink:

 

może od razu w porządny wysięgnik :D :D :D

tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze" :lol:

 

pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?! :wink:

 

może od razu w porządny wysięgnik :D :D :D

tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze" :lol:

 

pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kominiarz,jak każdy fachowiec,narzędzia powinien mieć ze sobą,czyli wyposażony też w drabinę,a nie tylko "bombkę".I analogicznie,czy jak przyjdzie do Ciebie murarz,żeby kłaść tynki,to wyrobisz mu zaprawę?

Nie pisałam,że taką drabiną można się dostać na każdy dach,tylko,że każdy musi być wyposażony w wyłazy itd. Pewnie,że jak ktoś ma dach wysoko(albo komin umiejscowiony w trudno dostępnym miejscu) to drabina nie pomoże.Większość jednak jest na dostępnej wysokości.Twoja uwaga z wysięgnikiem była co najmniej "złośliwa",ale skoro dobrze się z tym czujesz...a jeśli chodzi o "niszczenie pokrycia czy obróbek" to z tym sobie nieźle radzi kominiarz i bez drabiny.Natomiast ewentualnie wyższa cena za usługę ma się nijak do naszego wydatku na "udogodnienia"dla kominiarza. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się zastanowił,czemu wszyscy muszą mieć w swoich dachach wyłazy,schodki, ławy dla szacownych panów kominiarzy,które nie dość ,że kosztują to i nie dodają uroku.Czy nie prościej by było,żeby to kominiarz zainwestował w specjalną drabinę dekarską(łamaną),którą dotrze w każde miejsce nie niszcząc przy tym naszego dachu?! :wink:

 

może od razu w porządny wysięgnik :D :D :D

tylko wtedy milion postów marudzących "dlaczego ten zdzierca tyle bierze" :lol:

 

pokaż mi drabinę która można dotrzeć w każde miejsce na dachu, każdym dachu, i która to zagwarantuje niezniszczenie pokrycia czy obróbek...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kominiarz,jak każdy fachowiec,narzędzia powinien mieć ze sobą,czyli wyposażony też w drabinę,a nie tylko "bombkę".I analogicznie,czy jak przyjdzie do Ciebie murarz,żeby kłaść tynki,to wyrobisz mu zaprawę?

Nie pisałam,że taką drabiną można się dostać na każdy dach,tylko,że każdy musi być wyposażony w wyłazy itd. Pewnie,że jak ktoś ma dach wysoko(albo komin umiejscowiony w trudno dostępnym miejscu) to drabina nie pomoże.Większość jednak jest na dostępnej wysokości.Twoja uwaga z wysięgnikiem była co najmniej "złośliwa",ale skoro dobrze się z tym czujesz...a jeśli chodzi o "niszczenie pokrycia czy obróbek" to z tym sobie nieźle radzi kominiarz i bez drabiny.Natomiast ewentualnie wyższa cena za usługę ma się nijak do naszego wydatku na "udogodnienia"dla kominiarza. :p

 

W taką kilkumetrową :o

Nigdy nie widziałam kominiarza z taką drabiną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...