Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika ZACZYNAMY!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powtórzę się, że jestem zachwycona wizualizacjami Waszego domku. Baaaardzo mi się podoba.

Jestem ciekawa do jakich hurtowni się wybrałaś. My się przygotowujemy ... psychicznie. Zrobiliśmy jednego dnia wypad do kilku hurtowni we wrześniu zeszłego roku i mieliśmy mieszane uczucia. Przyznam się, że troszkę nie byliśmy przygotowani. Nie mieliśmy pospisywanych ilości materiałów, które potrzebne były do zrobienia wycen i dodatkowo hurtownicy byli troszkę rozpieszczeni nawałem klientów.

Teraz będziemy inaczej rozmawiać. Tak się nastawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy dołączony do projektu szczegółowy wykaz materiałów z ilościami, poza tym na stronie biura projektowego był dostepny ten wykaz w excelu, więc poprostu porozsyłałam mailami do kilku hurtowni. Generalnie chcielismy sprawdzic na ile kalkulacja/wycena przedstawiona przez biuro projektowe (na podstawie średnich cen z I kwartału) ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy okazuje się ceny sa niższe niż rok temu.

Jesli chodzi o hurtownie, to staramy się szukać najbliżej naszej działki, czyli ok. Gniezna. Dotarlismy do takiej, która należy do grupy PSB i jesli wszystkie hurtownie w tej sieci mają takie ceny, to był by super. Np. cena m2 ytongu wg. projektu to ok. 145 zł netto, w tej hurtowni ok., 99 zł, w innych jest też taniej niz w projekcie, ale mimo wszystko ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Coś tam mamy, ale zawsze warto porównać i sprawdzić, żeby potem nie żałować.

Hurtownie budowlane z pewnością, tartak oczywiście. Dzis trochę pojeździliśmy. Byliśmy w Progresie zobaczyć drzwi. Mamy też kalkulację na okna z firmy Mirox z Ponania (poza znajomością nazwy nic nie wiem o tej firmie, jak masz jakiąś wiedze o nich to pisz). Na dach mamy kilka kalkulacji, ale skorzystam jeszcze z tego co dostałam od Ciebie. Mogą być też dostawcy betonu.

 

Ale po co tyle się rozpisałam, skoro wychodzi z tego że chcę na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam mamy, ale zawsze warto porównać i sprawdzić, żeby potem nie żałować.

Hurtownie budowlane z pewnością, tartak oczywiście. Dzis trochę pojeździliśmy. Byliśmy w Progresie zobaczyć drzwi. Mamy też kalkulację na okna z firmy Mirox z Ponania (poza znajomością nazwy nic nie wiem o tej firmie, jak masz jakiąś wiedze o nich to pisz). Na dach mamy kilka kalkulacji, ale skorzystam jeszcze z tego co dostałam od Ciebie. Mogą być też dostawcy betonu.

 

Ale po co tyle się rozpisałam, skoro wychodzi z tego że chcę na wszystko.

 

Normalne na początku... ja tez tak miałam. Chodziłam po omacku i martwiłam się wszystkim dookoła.

Także spokojnie.

 

Hurtownia - bloczki budowlane i strop Teriva - hurtownia Zensof z Gruszczyna. Pan Leonard, robi wyceny za darmo, bardzo sympatyczny. Firma jest na białej liście wielkopolski. Dużo sprzedają stropów, wiec mają atrakcyjne ceny.Telefon 695373695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ogrzewania i podłączeń wodno-kanalizacyjnych, ogrzewanie podłogowe, doradztwo. Pan Wieczorek z Rogoźna. Starszy Pan - bardzo uczciwy . Prace wykonuje z synem. Będzie montować mi pompę ciepła. Spokojnie możecie się na mnie powołać... 697171614.

Jest bardzo specyficzny w rozmowie, także się nie zrażaj....ale jest super fachowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już mamy przyznany, umowa podpisana została w ubiegłym roku, ale pieniądze wypłącą dopiero po przedstawieniu pozwolenia

 

no tak, u nas było identycznie...

 

jednak , gdyby spadło euro...to dam Wam namiary na hurtownie, która sprowadza Ytong z Niemiec. ,Miałam od nich kupic, ale cena euro bardzo wzrosła...i juz sie nie opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...