Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika ZACZYNAMY!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

 

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

 

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

 

Słuchaj, musi być gorzej, żeby później mogło być lepiej.

Uszy do góry. Wierzę, że musi być dobrze. Może nie z godziny na godzinę, nie z dnia na dzień, ale wrótce .... zobaczysz. Znajdziesz pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie przejścia. Po takim starcie może być tylko lepiej. Trzymam za to kciuki.

 

Pamiętasz jak jakiś czas temu sama sie pocieszałam, że nie ma tego złego ...? Chyba przestaje się sprawdzać. Najbardziej mnie przeraża ta moja praca, a właściwie że jej nie mam. Nie miałam pojęcia że będzie tak trudno.

 

Słuchaj, musi być gorzej, żeby później mogło być lepiej.

Uszy do góry. Wierzę, że musi być dobrze. Może nie z godziny na godzinę, nie z dnia na dzień, ale wrótce .... zobaczysz. Znajdziesz pracę...

 

Fakt że jak zbyt długo jest dobrze to czeka sie kiedy coś się zawali. Cykle to cykle. Nic na to nie poradzimy. W sumie gospodarka też teraz w dołku i nie narzeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesięcy marzę abyśmy dobrnęli do waszego etapu. Trzymaj kciuki!!!

 

Ej, jeszcze chwil kilka i nas wyprzedzicie ;) Potem bedziemy 'odgapiac' Wasze ciekawe rozwiazania!

A jesli chodzi o prace... Nie zniechecaj sie, szukaj, na pewno znajdziesz! Trzymam mocno kciuki. I pomysl o dobrych stronach - masz czas na zalatwianie tych wszystkich spraw zwiazanych z budowa, na dopilnowanie wykonawcow. To bardzo wazne! W ogole bardzo Cie podziwiam, bo u nas takimi rzeczmi zajmowal sie maz... Lepiej, zeby nie czytal Twojego dziennika, bo zostaniesz kolejna kobieta stawiana mi za wzor... :D

Glowa do gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesięcy marzę abyśmy dobrnęli do waszego etapu. Trzymaj kciuki!!!

 

Ej, jeszcze chwil kilka i nas wyprzedzicie ;) Potem bedziemy 'odgapiac' Wasze ciekawe rozwiazania!

A jesli chodzi o prace... Nie zniechecaj sie, szukaj, na pewno znajdziesz! Trzymam mocno kciuki. I pomysl o dobrych stronach - masz czas na zalatwianie tych wszystkich spraw zwiazanych z budowa, na dopilnowanie wykonawcow. To bardzo wazne! W ogole bardzo Cie podziwiam, bo u nas takimi rzeczmi zajmowal sie maz... Lepiej, zeby nie czytal Twojego dziennika, bo zostaniesz kolejna kobieta stawiana mi za wzor... :D

Glowa do gory!

 

Przyznam Ci się że strasznie mi się to podoba, jestem w swoim zywiole: załatwianie, organizowanie. Piekna sprawa. Przez moment nawet miałam pomysł czy nie założyć swojej działalności na takie prowadzenie budów innym. Mój mąz ma taka pracę, że wyjeżdża na dwa tygodnie, potem jest tydzień w domu, a jak jest to nic się nie dzieje, jak wyjedzie to pełne ręce roboty, a on sie wtedy denerwuje że go nie ma na miejscu. Można by książkę pisać. A to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
co do dysperbitu to zalezy czy bedzie też izolacja na styropianie. u mnie na ściance od zewnątrz nie ma nic. jest przylepiony styropian, na to siatka a na to dysperbit a potem 2 warstwy ciężkiego bitumu (szczegóły w dzienniku) oczywisćie wszystko połączone z izloacją poziomą na ławie. na bitumie jeszcze osłonowo kubełek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dysperbitu to zalezy czy bedzie też izolacja na styropianie. u mnie na ściance od zewnątrz nie ma nic. jest przylepiony styropian, na to siatka a na to dysperbit a potem 2 warstwy ciężkiego bitumu (szczegóły w dzienniku) oczywisćie wszystko połączone z izloacją poziomą na ławie. na bitumie jeszcze osłonowo kubełek...

 

W sumie z zewnątrz poszły dwie warstwy dysperbitu, łącznie z zabezpieczeniem ław, na to pas styropianu szer 1 m, siatka klej i kolejna warstwa czarnego mazidła. Może nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy czasami niezłe kity wciskają, żeby sobie ułatwić pracę.

Szkoda, że żeby wszystkiego dopilnować trzebaby się na wszystkim znać.

Nieźle Wam idzie. :)

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak się z nimi rozmawia to przytakują że zrobią tak jak my chcemy, ale gdyby nikogo z nas nie było na działce, to nie wiadomo jak by zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie Wam idzie! A cena robocizny :o

Pytanie do wszystkich krzysiomaniakow: macie moze kompletny harmonogram prac do tego konkretnie projektu (z czasowym rozkladem)?

 

Wlasnie sie dowiedzialam, ze ekipa zyczy sobie wejsc w lipcu. Dobrze ze maz do nich zadzwonil, bo sie od listopada nie odezwali... Przyjechaliby pewnie do pracy, a my na wakacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tą ceną robocizny? Wysoka czy niska? Za budowę całego domu, ale bez dachu nasza ekipa chce 19 tys. Ale zrobią nam jeszcze ten duży taras i reszte ciągniemy sami. Od połowy czerwca mąż ma miesiąc urlopu, ja teź mam wolne więc będziemy szaleć! Nie mamy żadnego harmonogramu, stan zero przeciągnął się przez pogodę, więc trudno coś planować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...