Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika ZACZYNAMY!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale równiutko i czysto u Was na budowie. Na pewno dlatego, że sami budujecie. Podziwiam. Ciekawa jestem jakie macie postępy. Trzymam za Was kciuki!!!

 

Cieszę się że takie odniosłaś wrażenie. "Mój" murarz jest dokładny i na budowie i w życiu. Jak już się za coś bierze, to stara się to robić jak najlepiej. Ja sama codziennie biorę szczotę i zamiatam (muszę przyzwyczaić się do metraży).

 

Dziennik nie jest uzupełniony, bo wyjechaliśmy i zabrakło mi czasu przed wyjazdem aby uzupełnić. Ale już jutro będziemy w domu, więc znów zaczną się wyjazdy na działkę. Mam nadzieję, że burze i wichury nic nie zniszczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ślicznie mury pna się do góry.

Ale macie fajnych pomocników.

Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.

Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.

W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie mury pna się do góry.

Ale macie fajnych pomocników.

Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.

Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.

W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

 

Nie mogę odstawać z tą dokładnością (czasami to mnie ten mój murarz denerwuje, bo sprawdza każdy położony bloczek co do mm, wkurza się że bloczki troszkę nierówne)! W końcu jedna z nas banda! Ale jako że mam już jakieś zwyrodnienie w prawej ręce, to ukręcenie jednego takiego zbrojenia to prawie tydzień problemu z ręką, ale ... co tam. Teraz musze znaleźć stemple. Zalewanie stropu mnie przeraża, mamy tyle podciągów, że głowa mała (ale za to ile zbrojenia mam do ukręcenia :wink: ). Wysłałam nasze aktualne zdjęcia kierownikowi, zobaczymy co odpisze :-?

 

Mój najstarszy syn (11lat) też jest u babci, woli już być tam bo wtedy nie musi jechać na budowę, strasznie się tam nudzi, marudzi, a to jest dla nas tak męczące.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie mury pna się do góry.

Ale macie fajnych pomocników.

Moje dzieciaczki od przeszło miesiąca są z babcią nad morzem i strasznie się za nimi stęskniłam.

Ale powiem Tobie, że to zbrojenie to pięknie ukręciłaś. Z taką precyzją, że hej.

W tą dokładnością chyba nie jesteś gorsza od męża, hmm?

 

Nie mogę odstawać z tą dokładnością (czasami to mnie ten mój murarz denerwuje, bo sprawdza każdy położony bloczek co do mm, wkurza się że bloczki troszkę nierówne)! W końcu jedna z nas banda! Ale jako że mam już jakieś zwyrodnienie w prawej ręce, to ukręcenie jednego takiego zbrojenia to prawie tydzień problemu z ręką, ale ... co tam. Teraz musze znaleźć stemple. Zalewanie stropu mnie przeraża, mamy tyle podciągów, że głowa mała (ale za to ile zbrojenia mam do ukręcenia :wink: ). Wysłałam nasze aktualne zdjęcia kierownikowi, zobaczymy co odpisze :-?

 

Mój najstarszy syn (11lat) też jest u babci, woli już być tam bo wtedy nie musi jechać na budowę, strasznie się tam nudzi, marudzi, a to jest dla nas tak męczące.

 

Pozdrawiam

 

Hehe, skąś to znam!!

Moi chłopcy 10 i 8,5 roku. Mimo, że są w podobnym wieku i mają towarzystwo (siebie), też się nudzą. Nie lubią jeździć na budowę. Jak się nudzą, albo jak są za głośno... daję im zadania-typu posprzątać coś tam, poprzenosić coś tam. Ale to chyba ich nie bawi :wink:

Za tydzień wracają, a my mamy urlop. Darek chce robić elektrykę z pomocą wujka, więc gdzie będzimy? Na budowie...

Ciekawe jak będzie. Ale bez playstation pewnie będzie ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu u nas ciężko planować, bo jesteśmy uzależnieni od męża pracy, a on przyjeżdża do domu na pieć/sześć dni i potem na dwa tygodnie do pracy. Teraz wraca za tydzień, więc planujemy zrobić nadproża i słupy, mam nadzieję, że uda nam się to zalać, a więc strop może za miesiąc? Nie wiem jak nam pójdzie zbrojenie, jest dużo podciągów, ponieważ mamy w środku antresolę.

 

Ale jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralam wczoraj moje warunki zabudowy i mam w nich napisane, ze sciana frontowa (dla mnie to sciana Krzysia ta od salonu) ma miec nie wiecej, jak 4m wysokosci i tak sie zastanawiam, jak to sie ma do tego duzego okna...? Mam tak debilne warunki zabudowy, ze az sie odechciewa budowac :(

Ciesze sie jednak, ze Twoj dziennik jest taki obfity i w informacje i w zdjecia, chetnie podgladam :)

Please, rozwiej me watpliwosci. Mi cos podpowiada, ze jednak tam jest wyzej, jak 4m i musze kolejny projekt odrzucic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralam wczoraj moje warunki zabudowy i mam w nich napisane, ze sciana frontowa (dla mnie to sciana Krzysia ta od salonu) ma miec nie wiecej, jak 4m wysokosci i tak sie zastanawiam, jak to sie ma do tego duzego okna...? Mam tak debilne warunki zabudowy, ze az sie odechciewa budowac :(

Ciesze sie jednak, ze Twoj dziennik jest taki obfity i w informacje i w zdjecia, chetnie podgladam :)

Please, rozwiej me watpliwosci. Mi cos podpowiada, ze jednak tam jest wyzej, jak 4m i musze kolejny projekt odrzucic...

 

Witam, moim zdaniem nie powinniście brać pod uwagę tego największego okna, ponieważ ono nie jest wkomponowane dokładnie w ścianę stanowiącą zenętrzny obrys budynku. Moim zdaniem ściana zewnętrzna ma ponad 3 m, ale do 4 m. jej jeszcze daleko. Najlepiej zadzwońcie do Horyzontu (71-782 50 80) i dowiedzcie się czy to największe okno ma jakieś znaczenie przy tak okreslonych warunkach zabudowy, powinni też powiedzieć jaka jest dokładna wysokość ściany zewnętrznej. Moim zdaniem ten projekt powinien odpowiadać temu warunkowi, ale nie jestem żadnym ekspertem. Ja często dzwonię do Horyzontu jak mam jakieś wątpliwości zw. z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam do nich, ale nie potrafia mi jednoznacznie odpowiedziec. Poza tym widze jakies niescislosci co do tego duzego okna w salonie, bo wysokosc ma na rzutach 230cm, a na takich rysunkach ogolnych jest zdecydowanie wyzsze. Na to tez mi nie udzielono konkretnej odpowiedzi. Mam sobie to zmienic w ramach adaptacji... Dziwne to jakos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czesc. To moj pierwszy w ogole wpis. Domek jest bardzo ladny i sami bardzo mocno zastanawialismy sie nad jego budowa. Jakos nie moglismy nigdzie znależć innych zwolennikow tego projektu, a do Ciebie trafilem tylko dzieki dziennikowi Guzmanki. Jestem ciekaw jak to wszystko bedzie wygladalo juz po wykonczeniu.

Na pewno bede sledzil postepy i pewnie zalowal, ze wybralismy inny projekt :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. To moj pierwszy w ogole wpis. Domek jest bardzo ladny i sami bardzo mocno zastanawialismy sie nad jego budowa. Jakos nie moglismy nigdzie znależć innych zwolennikow tego projektu, a do Ciebie trafilem tylko dzieki dziennikowi Guzmanki. Jestem ciekaw jak to wszystko bedzie wygladalo juz po wykonczeniu.

Na pewno bede sledzil postepy i pewnie zalowal, ze wybralismy inny projekt :p

Witam, cieszę się że odwiedziłeś nasz dziennik. Przyznam, że też jestem ciekawa jak to wszystko wyjdzie :wink: . Na jaki projekt się zdecydowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralismy cos podobnego do Guzmanki tylko w mniejszym formacie - Berlin DCP 160. Wlasnie oczekujemy na pozwolenie na budowe. W zasadzie dopiero co zalatwilismy poprawki, gdyz panią w urzędzie martwilo, ze rysunki w projekcie sa nie ponumerowane i rozne takie pierdolki. Pani bardzo mila, ale jak kaze czlowiekowi samemu poswiadczac zgodnosc kopii dokumentow z orginalem to sam zaczynam watpic we wlasny rozum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...