Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka moc pieca dla 200m2 i średnica dla niego komina ?


salmon969

Recommended Posts

komora spalania jest odseparowana od pomieszczenia kotłowni (nie pobiera powietrza z wewnątrz),

kocioł wymaga dwupłaszczowego komina: środkiem uchodzą spaliny, a zewnętrzną warstwą dostarczane jest powietrze do spalania,

do takiego kotła kupujesz albo specjalny komin systemowy, albo stawiasz zwykły i wstawiasz rurę z kwasówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem komina i muszę znać średnice komina 140mm?180mm?200? i

 

to zależy również od wysokości komina (żeby był właściwy CUG) jak komin niski to średnica musi być większa. Czy komin będzie wystawał poza kalenicę...

 

przy kotle gazowym który obecnie użytkuję mam wsadzoną kwasówkę 120 ale komin ma dobrze ponad 8m wysokości. Nigdy mi się nie włączyło na piecu zabezpieczenie przed brakiem ciągu na kotle.

 

w domu który buduję teraz komin do kotła na ekogroszek ma około 5,5m (niestety niski) i nie wystaje poza kalenicę, fi 200, i jakoś daje radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc pieca dla 200m2 i średnica dla niego komina ?

Jestem przed zakupem komina i muszę znać średnice komina 140mm?180mm?200? ale i to jest częściowo zależne od pieca piec gazowy atmosferyczny(zwykły) Pieca jeszcze nie wybrałem i marki

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najpierw wybierz piec.Komin jest do kotła,a nie odwrotnie.Resztę informacji uzyskasz u producenta(przedstawiciela).Dobre firmy zamieszczają na swojej stronie nr tel.swoich doradców tech. i szczegółowe info:typ kotła,zastosowanie(np.do podgrzewania wody grzewczej i cwu),wyposażenie dodatkowe,sprawność,zakres mocy,temp.spalin,wymagany ciąg spalin,zalecana wys.komina,przekrój komina,średnica czopucha itd.Podają też o jakiej mocy piec stosować do danej wielkości powierzchni grzewczej.

do 200m2-KW 25, 200-320m2-KW 38 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec wybrałem diticha 18KW a że różnica między 18 a 24 KW jest 300 zł to raczej wezmę ten 24KW lodówkę

pakiet DY 707

pakiet DY 709

pakiet DY 711

do komina zwykłego z cegły włożysz rurę fi 80 z uszczelkami,

to masz cały komin do Elidensa lub Ecodensa

jak chcesz zobaczyć ceny pakietów to tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...